win 7 de kablosuz şifresi görünüyor

emrah886
30-05-2010, 11:23   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
18 mesaj

Merhaba arkadaşlar win 7 kullanıcısıyım  internete bağlanırken wireless kullanıyorum bulunduğum yerden dolayı ben yokken wireless şifremi çalıyorlar bunu engellemek istiyorum.Wireless özelliklerinde karakterleri göster tuşu var ben bu tuşu kapatmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim, şimdiden teşekkürler.

http://img683.imageshack.us/img683/1549/ekranalntsx.png

Son Düzenleme: emrah886 ~ 30 Mayıs 2010 17:14
mcafee23 ayrılmıştır
30-05-2010, 13:18   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
3,717 mesaj

zamanında bu konuyu açmıştım bir güvenlik açığı olduğunu söylemiştim.Arkadaşlar karşı çıkmıştı.Buyrun bakalım...
Ben önce yanlışa düşüp UAC'dan olduğunu sanmıştım ama sonraları devamlı açık kaldı o şifre orada
Vista da olmayan şey win7'de neden var halen anlamış değilim.

https://www.chip.com.tr/forum/win ... ifresi_t149195.html

Son Düzenleme: mcafee23 ayrılmıştır ~ 30 Mayıs 2010 13:24
noleafclover
30-05-2010, 13:27   |  #3  
Yıllanmış Üye
311 mesaj

Bunu windows 7 de kapatmanın hiçbir yolu yok yada başka bir deyişle bu tarih itibari ile bulunamadı
Yapabileceklerin şunlar;
bilgisayar başından ayrıldığında oturumu kilitleyebilirsin
eğer bilgisayarı başkalarının kullanmasına izi veriyorsan onlara quest hesabını kullandırabilirsin

Alıntı: mcafee23  
zamanında bu konuyu açmıştım bir güvenlik açığı olduğunu söylemiştim.Arkadaşlar karşı çıkmıştı.Buyrun bakalım...
Vista da olmayan şey win7'de neden var halen anlamış değilim.

https://www.chip.com.tr/forum/win ... ifresi_t149195.html

Bu bir güvenlik açığı değildir
Sonuçta bilgisayarda yönetici olarak oturum açan birisi kendi şifresini görmeye hakkı vardır
Yönetici olarak oturum açtıysan windows un bu oturumun güvenliğini sağlamak kaygısının olmasının beklemek saçma sonuçta bu oturumun güvenliğini sağlamak size aittir sağlayamıyorsanız normal kullanıcı hesabı ile oturum açar yönetici onayı istendiğinde şifrenizi girersiniz.(Normal kullanıcılar bu şifreyi göster butonunu kullanamaz)
Ayrıca 3. parti 3-5kb lık programlarla 1 saniyede bulunabilen bir şifreden bahsediyoruz windows bunu gösterse ne olur göstermese ne olur Soru

emrah886
30-05-2010, 15:35   |  #4  
OP Taze Üye
18 mesaj

mcafee23 adlı arkadaşıma katılıyorum bu bir güvenlik açığı mutlaka engellenmesi lazım eğer ben yöneticiysem zatem şifremi bilirim ayrıyetten bu tuşu koyuyorsan yöneticinin  bu tuşu kapatmaya hakkı vardır böyle bir ayar konulmalıydı microsoftun her sisteminde böyle saçmalıklar var benim durumumdan dolayı her zaman bilgisayar başında değilim bu şifreye bakmak birkaç saniyelik bir iş, öbür türlü programı indir kur ayarını yap 15 dakka bekle uzun iş yani onu yapan kişi yakalanır inşallah bu sorunu microsoft görür ve duruma el atar ne diyelim bekliyip görecez.

mcafee23 ayrılmıştır
30-05-2010, 17:07   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
3,717 mesaj

ben sp1 ile düzeltileceğini umuyorum.(ama sadece umuyorum)

emrah886
30-05-2010, 17:18   |  #6  
OP Taze Üye
18 mesaj

ben hiç zannetmiyorum microsoft bunu sorun olarak görmüyor bi ayrıcalık olarak görüyor çok gereksiz ben de senin gibi sp 1'e umut bağlıyacağım.