Win 7 de kurulan win 10 da kurulmuyor.

simeli
26-04-2019, 15:16   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
129 mesaj

Merhaba Arkadaşlar,

Windows 7'de  kurulan ve çalışan  eğitim seti programım ,Windows 10'da kurulamıyor. Cd sürücüye takınca Cd açılıyor, fakat .exe dosyasına tıkladığımda kurulum yapmıyor. Uyumluluk sorunu seçeneği işe yaramıyor,zira o kurulmuş programlar için geçerli.

Normalde Windows 10 da geriye doğru uyumlu ise bu kurulumu yapmanın bir yolu var mı?

zombi
26-04-2019, 17:13   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 106
1,026 mesaj

uyumluluğun kurulmuş prolar için geçerli olması diye bi şey duymadım. kurulmuşlar da da yemeyebilir.

siz bence autorun dosyasını açmaya çalışıyorsunuz. klasörleri kurcalayın. belki bi yerde başka bi setup dosyası vardır.

en son çözüm sanal makine kurmaktır.

https://www.youtube.com/watch?v=W6h4nEsBuSsben şöyle bi şey yapmıştım. bazen hata verebiliyor ama gene de iyi çözümler sunuyor. bi sanal makine videosu çekeceğim ama fırsat bulamıyorum. işlemcinizin markasına bağlı svm desteği varsa daha iyi performans alabilirsiniz. ayrıca kullandığınız yazılıma bağlı olarak 3 d ekran karıtnı da aktive edebilirsiniz.

simeli
28-04-2019, 13:09   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
129 mesaj

Açmaya çalıştığım dosya , "browsercall.exe".  Zaten cd içeriğinde başka "exe" dosyası yok. Toplam 3 cd var, her cd içinde kendi exe dosyası var.  Sanal makine hiç kurmadım.Başka öneriniz yoksa,denemeye çalışırım.