win 7 den kurtulamıyorum !

SalihKorkmaz
05-03-2018, 17:02   |  #1  
SalihKorkmaz avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

win 7 den kurtulmak istiyorum.win 8.1 aracı ile yükseltmeye çalışıyorum hata veriyor şu anda bağlantı kuramıyoruz diyor.win10 indirme aracıda hata veriyor .Nasıl yükseltebilirim. windowsu ?

SalihKorkmaz
05-03-2018, 17:12   |  #2  
OP Taze Üye
6 mesaj

Gelen hataların updatenin çalışmadığından kaynaklı olduğunu saptadım inş çözüm bulurum sizde yardımcı olsanız bilen biri yokmu?

orhantatar
05-03-2018, 19:54   |  #3  
orhantatar avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 58
902 mesaj

Format atmanın en kolay yolu https://www.microsoft.com/tr-tr/software-download/windows10https://www.microsoft.com/tr-tr/software-download/windows10 linkten iso dosyasını indirin.Winrar ile dosyayı açın, SETUP dosyasını bulup tıklayın.Formatınız başlayacaktır.

Tabii bunların gerçekleşmesi için Windows 7 nizin lisanslı olması gerekiyor.

SalihKorkmaz
06-03-2018, 15:33   |  #4  
OP Taze Üye
6 mesaj

iyide indirme aracına yönlendirdi indirme aracı çalışsa bu kadar uğraşmazdım indirme aracında 0x800704

hata kodu alıyorum araştırdım win update çalışmadığından kaynaklanıyor olacağı yazıyor updateye gelince ise devre dışı felan diye aradım ama hizmetlerde yok farklı çözüm yöntemi vardı microsoft un sitesinde paylaşılan araçla düzeltmek istedim araçda düzeltemedi .en iyisi temiz önyükleme yapayım sizde düzeltilebilirmi yoksa format atmak istemiyorum.Lisans yok heralde aldığımda sıfır demişlerdi ama değil.

windows özelliklere girdiğimde bir anahtar veya ürün kimliği aktif gibi bir ifade bulunmuyor.

Son Düzenleme: SalihKorkmaz ~ 06 Mart 2018 15:42
yavuzcihanozyurt
07-03-2018, 10:44   |  #5  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 4
31 mesaj

Windowsu var olan key ile 10'a yükseltmenin zamanı doldu. Windowsu yükseltme yerine sıfırdan temiz kurulum yapmanızı tavsiye ederim ayrıca. Yükseltmelerle filan uğraşmayın. Boş yere kalıntılar olacak, sistem tam verimli çalışmayacaktır.