Win 7 fiyat politikasına en çok Linux sevindi

CHIP Online
17-06-2009, 15:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Win 7'nin fiyat politikası bir grubu çok sevindirdi. Fakat bu grup PC'lerine Win 7 yüklemeyecek.

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/win- ... -sevindi_13388.html

Resimlerle: Ubuntu 9.04 Kurulumu ve Uygulamalar

Ubuntu'nun yaratıcısı Mark Shuttleworh son günlerde çok heyecanlı. Bu heyecanın sebebi ise Windows 7. Shuttleworh sonunda XP'nin devreden çıkıp, Microsoft'un diz üstü bilgisayar ve özellikle de netbook pazarında Windows 7 ile boy göstermeye başlayacağı günleri sabırsızlıkla bekliyor. Shuttleworh'e göre sonunda Microsoft ve Linux daha adil şartlarda rekabet edebilecekler.

Microsoft'un üreticilere çok ucuz fiyattan Windows XP satmasına Linux'çular çok bozulmuştu. Bu durumun rekabeti baltaladığını düşünüyorlardı. Fakat yeni çıkacak olan Windows 7 ile durumun değişeceğini, Microsoft'un fiyatları ister istemez yukarı çekeceğini böylece üreticilerin ücretsiz Linux dağıtımlarına daha fazla ilgi göstereceğini düşünüyorlar. Zaten son gelen bilgiler de Windows 7'nin XP fiyatına satılmayacağını gösteriyor.

Bakalım Windows 7 çıktığında Linux'çuların yüzlerini güldürebilecek mi...

Tüm konu: Win 7 fiyat politikasına en çok Linux sevindi

İzleyin: Windows 7 yine şaşırtıyor

Resimlerle: Ubuntu 9.04 Kurulumu ve Uygulamalar

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizce Windows 7, Linux'a yarar mı?

myduroc
17-06-2009, 15:20   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
150 mesaj

Kesinlikle ben win7 rc sürümünü kulandıktan sonra direk pardusa geçiş yaptım ve bir daha microsoft ürünleri kullanmayı düşünmüyorum :)

barguti
17-06-2009, 16:21   |  #3  
Yıllanmış Üye
168 mesaj

myduroc , kişisel kullanımınız açısından pardus'u kendinize daha yatkın görüyor olabilirsiniz buna itirazım yok ama windows 7 rc öyle aa! bu olmamış dedirten bir cinsten değil anında. microsoft'un son yıllarda çıkarttığı en iyi iş diyebilirim benim gözümde.

kendimde anti-microsoft'cu olan bir insanım linux dağıtımları ile aram iyi ve mac os kullanıyorum. ama yiğidi öldür hakkını yeme sözünü hatırlamak gerekirse windows 7 iyi bir iş diyebiliriz.

linux'a ancak üreticilerin linux ile satması ile yarar , aksi takdirde windows 7'yi çıktıktan 2 hafta sonra en geç microsoft kendi elinden crackleri yayacağı için insanlar korsan windows kullanmaya devam edicek buda dünya'nın en süper işletim sistemi windows'tur saçmalığının devam etmesine sebep olucak.

Ahmet Ertuğrul
17-06-2009, 19:33   |  #4  
Ahmet Ertuğrul avatarı
Yıllanmış Üye
3,651 mesaj
barguti
...linux'a ancak üreticilerin bilgisayarları linux ile satması  yarar...
Katılıyorum. Mark Shuttleworth sevinecek başka bir şey bulamamış mı? Bu ne saçma bir düşünce anlamadım.
barguti
...aksi takdirde windows 7'yi çıktıktan 2 hafta sonra en geç microsoft kendi elinden crackleri yayacağı için...
Yok daha neler..

barguti
17-06-2009, 21:40   |  #5  
Yıllanmış Üye
168 mesaj

bir işletim sisteminin aradan zaman geçmesiyle cracklenmesini anlarım ama çıkar çıkmaz cracklenen bir işletim sisteminin başka yolla cracklenmesi mümkün mü sizce?

microsoft yıllardır bu politikayı devam ettiriyor sırf arkasında ki destek kesilmesin diye , windows lisanssız kullanılamasaydı eğer bugün durum çok farklı olurdu

Fattur
18-06-2009, 01:41   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

ms nin kendi crack yaptığı bilinen bir gerçek Kahkaha
Ama çıktığı gibi kırılabiliniyor.Ms nin dağıtmasına pek gerek kalmıyor...
Tartışıyoruz: Sizce Windows 7, Linux'a yarar mı?

Yaramaz.Ms 1$ satar gene win7 koyar o nettoplara...