Win 7 Formatta paket seçimi ?

Mr.PessimisT
19-03-2010, 23:00   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
447 mesaj

Arakdaslar win 7 ' me format atacaım orjinal cd' m su anlık yok amasyada amcaoğlunda kaldı kopya bi cd den atacağım burda paket seçimi format atarken mi yapacam atılma durumnda ultımate mi proffesıonal mı basic mi preminium mu kuracağını adam öyle dedi sana seç die sorar dedi ben ultımate kurmak istiyorum da doğru acaba nasıl seçecem şimididen tesekkürler

nonpasaran
19-03-2010, 23:18   |  #2  
nonpasaran avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
1,216 mesaj

kendi lisans anahtarını kullanacaksan kendi orjinal versiyonun ne ise onu kurabilirsin yani lisanslı home premium un varsa ultimate kuramazsın kursan da deneme süresinin sonunda mızıkçılık yapmaya başlar Gülümseme

Mr.PessimisT
19-03-2010, 23:23   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
447 mesaj

hmm su an ultımate yüklü yani format attıktan sonrada ultımate olarak kalmaya devam edecek doğru anlamıs mıyım :)

nonpasaran
19-03-2010, 23:36   |  #4  
nonpasaran avatarı
Yıllanmış Üye
1,216 mesaj
Alıntı: Mr.PessimisT  
hmm su an ultımate yüklü yani format attıktan sonrada ultımate olarak kalmaya devam edecek doğru anlamıs mıyım :)
yok  sanırım biz senle anlaşamadık
şimdi senin lisanslı para verip aldığın bir windows 7 ultimate'in mi var? 
önce bunda anlaşalım
eğer öyleyse amacaoğlunda ne arıyor?
Amcanın oğlu bu lisanslı dvd ni kullanmış ve bir pc ye yüklemiş olabilirmi?
önce bunları güzelce anlat ta ondan sonra bende sana doğruyu söyleyebileyim

Mustafa@PC
19-03-2010, 23:40   |  #5  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

Eğer orjinal Windows 7 anahtarınız varsa aşağıdaki linki kontrol ederek Windows 7 indirin :

O sizin kurduğunuz ilk RTM çıktığında ortaya çıkan oynanmış sürümler ;)

nonpasaran
19-03-2010, 23:44   |  #6  
nonpasaran avatarı
Yıllanmış Üye
1,216 mesaj

ya bende soruyu aslında tam doğru algılayamamışım burada seçeceksin sürümünü yani kurulum sırasında kurulum bittikten sonra değil

Mustafa@PC
19-03-2010, 23:47   |  #7  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
13,125 mesaj

nonpasaran,

O sürüm ei.cfg dosyası silinmiş, yani oynanmış sürüm, verdiğim linkteki uyarılara göre indirmesi daha doğru olacak diye düşünüyorum ;)

Mr.PessimisT
20-03-2010, 00:05   |  #8  
OP Yıllanmış Üye
447 mesaj

ikinizede ilginizden dolayı tesekkür ederim arakdaslar nonpasaran araksım print ettin seyden bahsediyordum bende msutafa arkdasım format cd sinden boot edipyüklücem için ondan dedim :) tesekkür ettim

nonpasaran
20-03-2010, 00:35   |  #9  
nonpasaran avatarı
Yıllanmış Üye
1,216 mesaj

vallahi bende sabahtan beri bir algılama sorunu var ama hayır olsun bakalım her şeyi yanlış anlıyorum Ağzı kulaklarına varıyor
şimdi mustafacım sen nerden hangi mesajdan oynanmış sürüm olduğunu anladın burasını anlayamadım

arkadaşın zaten elinde dvd var birinden almış adamda ona bunda bütün sürümler var yüklerken seçeceksin demiş diye anladım ben olayı (burdaki adamda microsoft tanzim satış  oluyo herhal 5 liraya Windows 7 satanlardan Ağzı kulaklarına varıyor)

"ikinizede ilginizden dolayı tesekkür ederim arakdaslar nonpasaran araksım print ettin seyden bahsediyordum bende msutafa arkdasım format cd sinden boot edipyüklücem için ondan dedim :) tesekkür ettim"

bu mesajdan ise arkadaşın teşekkür etmesi dışında hiçbirşey anlamadım Şaşkın

Mr.PessimisT
20-03-2010, 01:29   |  #10  
OP Yıllanmış Üye
447 mesaj

:D tmm tesekkürler nonpasaran :D:D:D

Mustafa@PC
20-03-2010, 02:17   |  #11  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
13,125 mesaj
Alıntı: nonpasaran  
vallahi bende sabahtan beri bir algılama sorunu var ama hayır olsun bakalım her şeyi yanlış anlıyorum Ağzı kulaklarına varıyor
şimdi mustafacım sen nerden hangi mesajdan oynanmış sürüm olduğunu anladın burasını anlayamadım

arkadaşın zaten elinde dvd var birinden almış adamda ona bunda bütün sürümler var yüklerken seçeceksin demiş diye anladım ben olayı (burdaki adamda microsoft tanzim satış  oluyo herhal 5 liraya Windows 7 satanlardan Ağzı kulaklarına varıyor)

"ikinizede ilginizden dolayı tesekkür ederim arakdaslar nonpasaran araksım print ettin seyden bahsediyordum bende msutafa arkdasım format cd sinden boot edipyüklücem için ondan dedim :) tesekkür ettim"

bu mesajdan ise arkadaşın teşekkür etmesi dışında hiçbirşey anlamadım Şaşkın

:)

Şu sürüm seçme ekranı olan Windows 7 ISO yada DVD'sinden bahsettim...

Batuhan Karsan 26
20-03-2010, 09:26   |  #12  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 62
2,471 mesaj

Çok tuhaf bişey,ne zaman böyle bir DVD çıktıda millet istediği sürümü yüklüyor anlamadım...

nonpasaran
20-03-2010, 11:06   |  #13  
nonpasaran avatarı
Yıllanmış Üye
1,216 mesaj
Alıntı: batuska  
Çok tuhaf bişey,ne zaman böyle bir DVD çıktıda millet istediği sürümü yüklüyor anlamadım...
retail sürümlerinin  hemen hemen hepsi böyldeir
TR de pek satılmadığı için alışık değiliz bizde işletim sistemi ya pc ile gelir yada kırılır kullanılır malum :))