Win 7 Kurulmuyor Laptop'a

HPQ-User
03-05-2011, 11:36   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

HHAYALETT sormuş:
Bilgisayarımda durmadan başlangıç hatası vermeey başladı. Her bilgisayar açılışında "sistem başlangıç kurmartarma" açılıyordu. format atmak istedim. Win7 32 bit işletim sistemi DVD sini taktım  C HDD (sistemin kurulu oldugu)(50 GB) yi komple sildim. Sitemi yükleyeceğim HDD yi çektim ve ileri dediğimde "Yeterli alan bulunamadından sistem bu sürücüyü kullanamıyor"(?) diye bi hata aldım. Sonra D HDD yide sildim. Birleştirdim. Tek HDD daline getirdim fakat hala "Yeterli alan bulunamadından sistem bu sürücüyü kullanamıyor"(?) hatasını alıyordum. HDD yi sildim ama Win7 DVD lerinde yeni silinmiş HDD lerden yeni birleşmiş HDD oluşmuyordu bunu fark ettim. Xp 32 bit sp3 kurmayı denedim gayet güzel bir şekilde hatasız kuruldu. Sonra tekrar win7 32 kurmayı denedim aynı hatayı aldım. Xpi Win7 ye yükseltmeyi denedim hata verdi. Sonra HDD yi Xp ile sildim 2 ye böldüm win7 kurmayı denedim fakat yine kurulmadı. Benim DVD ler bozulmuştur dedim. Tanıdık bir bilgisayarcıya götürdüm onun win7 DVD lerindede aynı hatayı verdi. Şuanda hala win7 yi kuramıyorum. Bilgisayarlardan anlarım arkadaşlar iyi kötü bir geçmişim var ilk kez böyle bir şeyle karşılaştım tavsiyelerinizi bekliyorum.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
Packard Bell Easy Note TJ65 win7 64 bit idi orijinal sistemi, ben win7 32 bit çevirdim. Sistem çöktü win7 kurulmadı suan XP 32 bit sp3.

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 8.0; Windows NT 5.1; Trident/4.0; .NET CLR 2.0.50727; InfoPath.2)

Kapalı Hesap (154666)
03-05-2011, 20:59   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 16
4,901 mesaj

Clear-cmos yap. Harddiske low-level format atıp yeniden kurmayı dene.
Not bios tan ide seçenekler enhanced durumunda olsun. AHCI ya da başka bir modda kurmak sorun olabilir.