Win 7'nin yeni sürümü de torrent'e düştü

CHIP Online
17-02-2009, 12:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Win 7'nin beta dönemi biterken yeni sürümü çıktı. Fakat MS sitesinde değil, torrent ağlarında...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Win- ... -e-dustu_10987.html

Resimlerle: Windows 7 Build 7022

Microsoft, Windows 7'nin beta süreci önündeki kısıtlamaları kaldırarak milyonlarca kişinin yeni çıkartacağı işletim sistemini denemesine olanak vermişti. Sonunda bitmeyecek gibi görünen beta dönemi sona erdi. Artık bundan sonraki aşama Windows 7 RC'nin yayınlaması olacak. En azından herkes öyle düşünüyordu fakat bişim devi yeni bir sıkıntıya engel olamadı ve kullanıcılar Windows 7'nin daha yeni bir sürümünü torrent sitelerinde görmeye başladılar.

Torrent'e düşen yeni Windows 7'nin sürüm numarası 7022. Yani beta döneminde indirilenden daha yeni bir sürüm. Torrent sitelerinde bulunabilecek bu yeni Windows 7'nin içerisinde Internet Explorer 8 RC1 de bulunabiliyor. Microsoft resmi olarak IE'nin bu sürümünü daha önce yayınlamıştı fakat Windows 7 içerisinde dağıtmamıştı. Microsoft henüz bu sıkıntı ile ilgili resmi bir açıklama yapmadı fakat pek çok ülkede yasa dışı olarak kabul edilmesi muhtemelen bu yeni sürüm şimdiden on binlerce kişi tarafından indirildi bile.

Tüm konu: Win 7'nin yeni sürümü de torrent'e düştü

İzleyin: Windows 7 yine şaşırtıyor

Resimlerle: Windows 7 Build 7022

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizce bu sızıntıların kaynağı ne olabilir?

uGuR.uK
17-02-2009, 13:59   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

firma içinde dağıtılan test ve geliştirme sürümlerini dağıtan MS çalışanlarından biri yada onlarla bağlantılı olan başka biri olabilir kaynak. ya da MS'in bizzat yayınladığı sürümü indirip içinde modifikasyon ve eklemeler yaparak tekrar yayınlayan 3. kişilerde olabilir tamamen şirketten bağımsız. ama ne olursa olsun yeni sürümlerden hep iyi şekilde bahsedildi valla, ben hiç kötüleyeni görmedim.

Fattur
17-02-2009, 19:54   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

Zaten technet teki testçiler gönderiliryor.