win 7 orjinal işletim sistemi harici kurlm HATASI

lokopi
28-02-2013, 19:05   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

S.ALEYKÜM ARKADAŞLAR EXPER LAPTOPA KENDI ORJINAL CDISIYLE SADECE HOME BASİC 64 BIT VERSIYON FORMAT ATILIYOR DİĞER VERSİYONLARINI ATARKEN RESİM 1 DEKİ HATAYI VERİYOR VE AYRICA XP FORMATLARIDA ATILIP PCI CALISIYOR YALNIZ WIN 7 32 BIT ISLETIM SISTEMI YUKLUYORUM AYRI BI FORMAT CDISIYLE KURULUM FELAN HERSEY BITIYOR EN SON ACILIS KISMINA GELIP WINDOWS BASLATILIYOR DIYOR VE MASA USTUNE ACILIRKEN CIKARDIGI SESI CIKARIYOR AMA PCI WINDOWS BASLATILIYOR YAZISINDA TAKILIP KALIYOR BU TUR SIKINTILAR YASAMIS OLAN ARKADASLARIN COZUMLERINE BAKTIM VE FARKLI SEKILDE BASARANLAR OLMUS ONLARI DENEDIM AMA BENDE FAYDA VERMEDI DUN GECEDEN BU SAATLERE KADAR UGRASTIM AMA BASARAMADIM VE EN SONUNDA BURDAKI PROFESYONEL ARKADASLARA DANISMAK ISTEDIM TESEKKUR EDERIM SAYGILAR
EXPER A5V-R01 LAPTOP
BİOS ÖZELLİKLERİ
aptio setup utility
mb series: w25xhpx
bios version: 1.01.07tex1
kbc/ec firmware revision: 1.00.08

RESİM 1

PROFESYONEL ARKADAŞ YARDIMINIZA IHTIYACIM LUTFEN DVDI BOOTLAMAKTAN FARKLI SEKILLERDE FORMAT ATMAKTAN DUN KASMDAN BERI BI HAL OLDUM..

LvvNt
28-02-2013, 20:30   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 22
387 mesaj

Kullandığın medyalar sağlam mı? Kurulum sırasında hatayı veriyor olması medyada problem olduğunun göstergesi olabilir.

lokopi
28-02-2013, 20:56   |  #3  
OP Taze Üye
3 mesaj

LAPTOPUN KENDI ORJINAL FORMAT CDISINDEN HOME BASIC VERSIYONU ATILIYOR GUZEL BIR SEKILDE CALISIYOR AMA AYNI CDI ICERISINDE DIGER SECENEKLERI SECIP FORMAT ATTIGIMDA (ULTIMATE VB.) FORMAT SONUNDA RESIM 1 DEKI HATAYI VERIP FORAMTI KABUL ETMIYOR ACABA LAPTOP ICERISINDE BI ENGELMI VAR FARKLI FORMATLARI KABUL ETMIYOR BENDE WIN 7 FUL VERSIYON FORMAT CDISINDEN FORMAT ATTIGIMDA ILK KONUDA BELIRTTIGIM HATAYI VERIYOR WINDOWS BASLATILIYOR DIYOR VE KALIYOR SIZCE SOYLE BIRSEY OLABILIRMI LAPTOPUN ICERISINDE BI PROGRAM FARKLI FORMATLARI KABUL ETMIYOR OLABILIRMI

badwizard
28-02-2013, 21:01   |  #4  
badwizard avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 100
1,013 mesaj

Donanımsal bir kısıtlama olma ihtimali çok zayıf, kullanmak istediğin işletim sistemi tam olarak hangisi? makinada ne kadar ram takılı?

lokopi
28-02-2013, 21:05   |  #5  
OP Taze Üye
3 mesaj

ultimate 32 bit 4 gb rem

badwizard
28-02-2013, 22:08   |  #6  
badwizard avatarı
Yıllanmış Üye
1,013 mesaj

32bit sistemler 4gb ram adresleyemeyeceği için ram kapasitesinin tamamını kullanamazsın, bu durumda 64bit kullanman daha iyidir

LvvNt
01-03-2013, 07:46   |  #7  
Yıllanmış Üye
387 mesaj

Tek medyada birden çok sistem kuruyorsunuz. Ancak burada "ayar uygulanamıyor" deniyor. Sonrasındaysa Shell setup işlenirken algılanıyor. Belkide disk çoklu kurulum sırasında hata yapıyor. Başka bir medyayla yükleyin. Büyük ihtimalle medyanızda bir hata var.

badwizard
01-03-2013, 12:29   |  #8  
badwizard avatarı
Yıllanmış Üye
1,013 mesaj
Alıntı: LvvNt  
Tek medyada birden çok sistem kuruyorsunuz. Ancak burada "ayar uygulanamıyor" deniyor. Sonrasındaysa Shell setup işlenirken algılanıyor. Belkide disk çoklu kurulum sırasında hata yapıyor. Başka bir medyayla yükleyin. Büyük ihtimalle medyanızda bir hata var.

Ben durumu çok net anlayamadım açıkçası? kurulu 64bit sistemin üzerine 32bit windows kuruyor olamaz sanirim :) dediğim gibi yanlış anladım herhalde.

LvvNt
01-03-2013, 18:42   |  #9  
Yıllanmış Üye
387 mesaj
Alıntı: badwizard  

Ben durumu çok net anlayamadım açıkçası? kurulu 64bit sistemin üzerine 32bit windows kuruyor olamaz sanirim :) dediğim gibi yanlış anladım herhalde.

Eğer bit çevirmeyi deniyorsa hatalı çünkü olmuyor.

murat5038
01-03-2013, 20:38   |  #10  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj
Alıntı: lokopi  
LAPTOPUN KENDI ORJINAL FORMAT CDISINDEN HOME BASIC VERSIYONU ATILIYOR GUZEL BIR SEKILDE CALISIYOR AMA AYNI CDI ICERISINDE DIGER SECENEKLERI SECIP FORMAT ATTIGIMDA (ULTIMATE VB.)

Burda yazıdğın format DVD si malesef orjinal değil,Orjinal bir windows bulun Çoklu işletim sistemi bulunan bir DVD microsoft çıkışlı yok.Dediğiniz format dvd sinide biliyorum orj. sandığınız oynanmış format cd si kullandığınız.