win 7 yi vista üstüne kurdum harrdisk?

HPQ-User
26-06-2009, 11:23   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

WİN 7 sormuş:
Merhaba arkadaşlar vista işletim sistemim üstüne win7 yi kurmaya çalıştım ingilizce olduğu için kurulumda birşey anlamadım kurduktan sonra harddisk im 320 gb iken 184 gb boş gösteriyor eski dosyarın olduğunu düşündüm ama bulamadım? Birde ses açıp kapatma kısa yolları loptapda çalışıyor ama bildiri gelmiyor sadece kısıp açıyor ne kadar kıstığını göremiyorum.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Diğer
Sistem Özellikleri:
sony vaio fw21e

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 8.0; Windows NT 6.1; Trident/4.0; SLCC2; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.5.30729; .NET CLR 3.0.30729; Media Center PC 6.0)

loseface
26-06-2009, 11:46   |  #2  
loseface avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,757 mesaj

arkadaşım c sürücüsünden windows.old diye bi klasör oluşmuştur onu silersen vistayıda silersin hemde 20 gb a yakın er silinir eğer windows 7 yü yüklediysen bi türkçe dil paketi yükle birde windows gagedlerinde sesle alakalı bir şey var oradan sesin ne kadar açılıp akpandığını görebilirsin

Blerifa1000
09-01-2010, 09:52   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

ya benimdfe bu konuda bi sorum var . bende orjinal vista vardı üstne format atıyım windows 7 kuruym ddm ama vista duruo yerinde üstne yüklemişim ve windows yediden memnun değilim çünkü bana gelen vistada orjinal sürüm olduğu için yada okul verdiği için bütün programlar orjinal halde vardı şuan eksikliğini yaşıyorum ne yapabilirim .tekrar vistaya dönmek istiyorum windows yediyi silip ne yapabilirim=?

SAİNT
09-01-2010, 09:57   |  #4  
SAİNT avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
3,595 mesaj

bilgisayarıma gir ve c üzerinde özellikler de ve orda sol aşağıda disk temizle seçeneği var tamam dedikten sonra onay kutuları gelecek hazırda bekletilen sistem dosyaları çöp kutusu vs seçeneklerin hepsini seç ve temizle de vista kurulum dosyalarını temizleyerek sana yer kazandıracaktır win7 kurarken biçimleme seçeneği yok bu yüzden bütün driverleri tanıyor ve artı driver kurmana bu yüzden gerek kalmıyor yani biçimleme seçeneği olmadığından bütün herşey eskisi gibi bekliyor tema kurmak gibi sanki :))

VOY
09-01-2010, 12:34   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
922 mesaj

Winodows kurulum sırasında sizede hangi dosyaya önceden kulladığınız Windows Vistayı kopyalamasını soruyor ve siz orada ismini değiştirmezseniz kurduğunuz disk bölümünde "winodws old" diye bir dosya atıyor ve kayıt bilgileri ,Program Files v.b dosyaları oraya kopyalıyor ama tabi siz Vistayı kullanmıyorsunuz artık sadece belli beşlı dosyaları kopyalıyor. O dosyayı silerseniz HDD 'nizde büyük bir yer açılacaktır.