Win 8 Porgramlar Çalışmıyor

onrkru99
15-04-2015, 08:39   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Arkadaşlar win7 den win8 e geçiş yaptım gerekli sürekli kullandığım bi kaç programımı yükledim photoshop cs6, ptohomatix 5.0, premiere pro cs6 gibi ama onlara tıkladığımda photoshop ve premiere pro da ok un yanında sadece yuvarlak dönüyor ve gidiyor açılmıyor, yönetici olarka başlat dediğimde programı tam verimli kullanamıyorum (fotoğrafları programın üstüne sürükleyip bırakmak gibi) bunların 64 bit olmayanını acınca kullanılıyor..photomatix de ise çalışmayı durdurdu hatası alıyorum onu yonetici olarak baslatmak zorunda kalıyorum...ve bi diğer sorun ise fotoğrafların raw formatını açamıoyrum normal jpeg miş gibi gösteriyor ve açıyor...

*****En ÖNEMLİ sorum ise nvidia denetim masasını açmıyor eski sürümü mevcut photoshop ve premiere pro daki gibi sadece yuvarlak dönüyor ve gidiyor gforce experience dan güncellediğimde ise yeni sürümüyle açtığımda "şu anda nvidia gpu'ya bağlı bir ekran kullanmıyorsunuz" diyor.. çözümü nedir BUNLARIN ? bilen arkadaşlar yardım edebilir mi lütfen...win 7 de hiç bir sorunum yoktu

win8 64 bit pro kurulu
pc özellikleri : i5 - 8 gb ram - gt 630m nvidia - lenovo z580 notebook

Son Düzenleme: onrkru99 ~ 15 Nisan 2015 08:41
feanorking
16-04-2015, 11:28   |  #2  
feanorking avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 91
1,688 mesaj

Orijinal win 8 yüklemediyseniz indirdiğiniz image dosyası arızalı olabilir. Zira sistem güncel 7 den çok 8 ile daha iyi çalışması lazım. Temiz sıfırdan mı kurulum yaptınız yoksa yükseltme mi yaptınız. Bunları da belirtirseniz daha kolay yardımcı olunabilir. cs6 bende sorunsuz çalışıyor bazı eski yazılım ve donanımlarda sorun oluyor ama siz güncel yazılım ve donanımla neden bu sorunları yaşadınız anlamadım. Tamamen formattan diye düşünüyorum.

black_flood
18-04-2015, 08:14   |  #3  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

http://support.lenovo.com/us/en/ ... aptops/ideapad-z580.

güncel suruculeri buradan alacaksın ayrıca bios guncellemesi yapmalısın ve büyük ihtimal ile sıfır kurulum yapmak zorundasın çünkü bu işlerin hepsi win 7 ortamında yapılmalıydı ve tüm. Sürücüleri kaldırdıktan sonra Windows 8 yukseltmesini yapacaktın. Lintekileri indirip kur belki düzelir yanlış yol izlemene rağmen şansın var ise