Win Xp Pro 64 Bit Sorunu...Durduk yerde yavaşladı.

santiagoramon
22-12-2009, 13:30   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
128 mesaj

Arkadaşlar başımdan geçen ilginç bir olayı sizinle paylaşmak istiyorum.Ben Win 7 64 bit Kullanıyordum,fakat zamanla iyice ağırlaşmaya başladı ve ben eski gözağrım Win Xp Pro 64 Bit ingilizceye tekrar dönüş yaptım.Ve geçenlerde temizlik yaparken söküm takım işleri yaptım.Fakat durduk yerde 2 Gb'lık ramimi 1 Gb olarak görmeye başladı.Ve buna mütakip Onboard ekran kartı bölümüne monitörümün soketini takınca sistem durduk yerde kesiliyor.Neyse dedim önemsemedim,fakat dün akşam dikkatimi çekti internet Explorer'da,ne bileyim Bs Player'ı açtığım zaman sürekli kasıyor,Harddiskte dosya bakarken çok zorlanıyor,nitekim Autocad'de(Grafik Çizim Programı)tamamen donmaya başladı.Sıkıntı ne olabilir,normalde işlemci ısıları falan 28-30'larda(Boşta)Ekran kartı 35-40'larda,ekran kartı en son sürüm,Power Supply Fsp 500 W.Normalde harikalar yaratan bilgisayar şimdi durduk yerde zorlanmaya başladı.İşin tuhaf boyutu temiz yükleme yaptım.Diski uzun biçimlendirme ile biçimlendirdim.Ama 12 V2luk 3 pinli bir fanı direk 12 V a bağladım.Acaba ondan mı bu kadar bilgisayar zorlanmaya başladı.Aklıma harddiski sıfırlamak gerekiyor.Ama 7 mb lık bir bölüm var.O bios mudur?Bide biosla uğraşmak istemiyorum.Sorunu nasıl çözebilirim.Cevaplarınız için teşekkürler.

pcman34
23-12-2009, 12:55   |  #2  
pcman34 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
728 mesaj

o 7 mb lık bölüm xp vista win 7 vs. vs. kurarken yapıyor nedenini bilmiyorum ama her ne yaptıysan eski haline getir 1 gb la da autocad çalışmaz diye biliyorum çok da temizlik yapma ya :D herşeyin fazlası zarar (temizlğinde) tüm dosyalarını başka bir hdd ye aktardıktan sonra hdd killer ile tüm hdd yi sil eski haline getir bende yapıcam öle de :D yalnız killer ı yaptıktan sonra  geri dönüşü yok haa