Win32 Sality Virüsü Yardım!..

MELENKOLİK
21-06-2010, 16:09   |  #1  
MELENKOLİK avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
189 mesaj

Slm arkadaşlar: Bilgisaya win32 sality denen bu illet virüs bulaştı bütün exe dosyaları gitti. programlar çalışmamaya başladı.bilgisayar tosba gibi oldu, eset smart security 4 e tarattım baya bir temizledi ama çok saglam bir virüs oldugunu ve kolay kolay temizlenemeyecegni  , format atsan bile yine bulaşacagını okudum  acaba bu virüsü formatsız bilgisayardan komple kaldırmanın bir yolu yok mu? yardımlarınızı bekliyorum

Son Düzenleme: MELENKOLİK ~ 21 Haziran 2010 16:12
Kapalı Hesap (101323)
21-06-2010, 16:17   |  #2  
Kapalı Hesap
3,337 mesaj

sistemi cd den çalışan os ile aç  kaspersky  pure  yükle  güncelle  ve  tarattır

özkan_oktay
21-06-2010, 16:35   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,356 mesaj

Format attıktan sonra bulaşmaz sistem tertemiz oluyor zaten. Ama format atmak istemiyorsan,
Kaspersky Pure veya İnternet Security sürümünü yükleyip sistem ayarlarını ve zarar görmüş yerlerini düzelt.
Veya sistemi geri yükleme yap ya da sistemi onarma seçenğini kullan. Ve Kaspersky ile de bir tam tarama yap.

Semih Özyurt
21-06-2010, 16:49   |  #4  
Semih Özyurt avatarı
Yıllanmış Üye
2,749 mesaj

dostum önce allah sana sabır versin diyorum bende bu virüsten çok çektim ve çok sabahladım !! formatla virüsten kurtulabilme şansın var ama kurtulma şansında olmayabiliyor bu çok kıl bi virüs  low level format atıcaksın ve format bittikten sonra   hiç birşey kurmadan drekt virüs programını kurup taratıcaksın tarattıktan sonra gine virüs buluyorsa (sality) bu sefer mevcut kullandığın antivirüsü sil ve avastı yükle yükledikten sonra avastı başlangıçta başlatılması için ayarla ve pc'ye reset at ve mavi bir ekran seni karşıladı ve taramanın bitmesini bekle tarama sırasında virüs bulursa sil'i işaretleyip devam et bitene kadar böyle yap bitince .exe'lerin silindiğini görüceksin ve bilgisayar (windows)açıılmadığını görürsün acılsa bile anca masaüstü gelir başka birşey yapamassın tekrar format cd'sini takıp bu sefer recovery(kurtarma konsolunu kullanıcaksın) format atarmış gibi devam et ve hardisk biçimlendirme ekranı gelince onar seceneğini seç ve sistem dosyalarını onar bitince büyük bir ihtimal kurtulmuş olursun ayrıca pc'de arşivin falan varsa exe dosyalı onlardanda vazgeçmen gerekebilir

-MHG-
21-06-2010, 18:54   |  #5  
Yıllanmış Üye
641 mesaj

Kaspersky'ın virüs temizleme programını deneyebilirsiniz.

bu adresten Win32 Sality virüsü için olan temizleme programını indirin.(146 KB)

black_flood
21-06-2010, 21:24   |  #6  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

antivirüsler sality için fıs fıs spreygibi geliyor özelliklede norton panda kaspersky.

ama bu dediğim sadece sality bulaştıktan sonraki müdahaleler için geçerli. temiz sistemlere bulaşmasını tamamen engelliyor saydıklrım en sağlam çözümüne gelince güncel antivirüs çözümlerine ait kurtarma cdleri.

http://www.ddown.org/2010/06/08/panda-safecd-4-4-3-0/

bu işini çok sağlama çözer kaspersky pure kur hiç virüslü olmayan bir makinaya onunda içinden oluşturacağın güncelk kurtarma cdsi işini kesin görecektir.sonuçta 3. parti yazılımla açılan dos hiçbir şeye benzemez alayını kökler.

MELENKOLİK
22-06-2010, 08:47   |  #7  
MELENKOLİK avatarı
OP Yıllanmış Üye
189 mesaj

Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim yorumlarınız faydalı oldu sayenizde kurtuldum bu baş belası virüsten

Semih Özyurt
24-06-2010, 16:26   |  #8  
Semih Özyurt avatarı
Yıllanmış Üye
2,749 mesaj

nasıl kurtulduğunuda yazarsan daha sonradan bu sorunla karşılaşan arkadaşlar arama yaptığında çözüm bulabilsin.

MELENKOLİK
24-06-2010, 18:24   |  #9  
MELENKOLİK avatarı
OP Yıllanmış Üye
189 mesaj
Alıntı: Semih Özyurt  
dostum önce allah sana sabır versin diyorum bende bu virüsten çok çektim ve çok sabahladım !! formatla virüsten kurtulabilme şansın var ama kurtulma şansında olmayabiliyor bu çok kıl bi virüs  low level format atıcaksın ve format bittikten sonra   hiç birşey kurmadan drekt virüs programını kurup taratıcaksın tarattıktan sonra gine virüs buluyorsa (sality) bu sefer mevcut kullandığın antivirüsü sil ve avastı yükle yükledikten sonra avastı başlangıçta başlatılması için ayarla ve pc'ye reset at ve mavi bir ekran seni karşıladı ve taramanın bitmesini bekle tarama sırasında virüs bulursa sil'i işaretleyip devam et bitene kadar böyle yap bitince .exe'lerin silindiğini görüceksin ve bilgisayar (windows)açıılmadığını görürsün acılsa bile anca masaüstü gelir başka birşey yapamassın tekrar format cd'sini takıp bu sefer recovery(kurtarma konsolunu kullanıcaksın) format atarmış gibi devam et ve hardisk biçimlendirme ekranı gelince onar seceneğini seç ve sistem dosyalarını onar bitince büyük bir ihtimal kurtulmuş olursun ayrıca pc'de arşivin falan varsa exe dosyalı onlardanda vazgeçmen
Senin dediklerini aynem yaptım ve kurtuldum virüsten  bu sorunla karşılaşanlar üstekileri aynen  yapsınlar kurtulurlar tekrar teşekkürler

Son Düzenleme: MELENKOLİK ~ 24 Haziran 2010 18:27