win32/Parite.B virüsü hakkında.

kajmeran37
29-04-2011, 12:13   |  #1  
kajmeran37 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
230 mesaj

Arkadaslar benm eski sistemim xp idi baslıkta belirttigim gibi win32/Parite.B virüsü vardı kasper sky internet security ile tarattıgımda 1500 e yakın bu virüsden buldu ve temizledi,ancak pc her resten sonra bu virüslerden bir kaç tane arttıgını gördüm  D'deki bazı setup dosyalarımın calısmaz duruma geldiklerini farkettim ve win 7 ult 32 bit sp1 kurdum d deki bu dosyalarımı yedeklemiştim Flash bellegime win 7 kurduktan sonra tekrar d ye attım bunları dosyalarımn bazıları acılmıordu acılmayanları silmeden önce komple bi tarattım bikaçtanesinde buldu ve temizledi acaba sistemime bulaşmışmıdır bu virüs :S tekrar format atmama gerek varmı acaba?  sorum budur. temizlenmiş olan dosyalarıda acılmadıgından dolayı komple sildim. tam tarama yaptıgımda virüs görünmüyor pc'imde şuan xp den sonra gitmişmidir virüsler dosyalarımda kalıp cogalma olasılıgı mevcutmudur ? yoksa dosyalar sadece bozulmuş iclerinde virüs yokmudur. yardımcı olrsanız sevinirim

alpagun
29-04-2011, 19:55   |  #2  
alpagun avatarı
Yıllanmış Üye
492 mesaj

Bahsettiğiniz virus, Kaspersky'nin sistem dosyalarından biisine benzer üretilmiştir. Bilgisayara bulaştığında gördüğü exe dosyalarını kopyalayarak çoğalır. Kaspersky kopya olanları bulup temizler. Ama esas dosyayıı kendi sistem dosyası olark görür ve dokunmaz. Bu sebeple siz ne kadar sistemi temzleseniz de, ertesi gün aynı sorunla tekrar karşılaşırsınız.

Size tavsiyem, NOD32/Avira/Norton/F-Secure/AVG'den herhangi bir antivirus programının trial versiyonunu indirip kurmanız ve PC'yi taratmanızdır.

Kolay gelsin.

kajmeran37
29-04-2011, 21:36   |  #3  
kajmeran37 avatarı
OP Yıllanmış Üye
230 mesaj

KASPERSKY İNTERNET SECURİTY 2010 LİSANSLI KULLANIYORM BU VİRÜS SİSTEM DOSYAMDA İSE ESKİ XP DE KALMIS GİTMİŞTİR WİN 7 KURDUM AMA İŞTE SETUPLARIMI TEKRAR ATTIM WİN 7 NİN D SİNEDE ATTIKLARIMIN İÇİNDE CALISMAYAN VARDI BAKTM BUNLARDADA PROBLEM VAR TARATTIM D Yİ 8 ADET BULDU VE TEMİZLEDİ KOMPLE PC TARATIORM HİÇ BİSE CIKMIOR 

TEKRAR FORMATA LÜZUM VARMI ? SORUM BUDUR SADECE EXE DOSYASINI BOZUP BIRAKMISMIDIR YOKSA SİSTEM DOSYAMA DİREK BULAŞMIŞMIDIR VB XP İKEN COKTU BNDA HİÇ BULMUOR SUAN sanırım win 7 de sorun kalmamıstır setuplar da olsa temizlendi onlarda . genede sorum bu tekrar formata lüzumvrmı ?

alpagun
29-04-2011, 22:10   |  #4  
alpagun avatarı
Yıllanmış Üye
492 mesaj

Eğer yedekleme esnasında virus bulaşmışsa,muhtemelen aynı sorunla tekrar karşılaşabilirsiniz. Format'a gerek yok. Söylediğim güvenlik programlarından herhangi birisini indirip kurun ve taratın. İşlem bittikten sonra kaldırıp, lisanslı kaspersky'i kurun.

Kapalı Hesap (200174)
30-04-2011, 00:03   |  #5  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 9
3,759 mesaj
Alıntı: alpagun  
Bahsettiğiniz virus, Kaspersky'nin sistem dosyalarından biisine benzer üretilmiştir. Bilgisayara bulaştığında gördüğü exe dosyalarını kopyalayarak çoğalır. Kaspersky kopya olanları bulup temizler. Ama esas dosyayıı kendi sistem dosyası olark görür ve dokunmaz. Bu sebeple siz ne kadar sistemi temzleseniz de, ertesi gün aynı sorunla tekrar karşılaşırsınız.

Size tavsiyem, NOD32/Avira/Norton/F-Secure/AVG'den herhangi bir antivirus programının trial versiyonunu indirip kurmanız ve PC'yi taratmanızdır.

Kolay gelsin.

karperkynin ayarları fulle tarat arkadaşın dediği programlar hava civa =))) 6 yıldır kullanıyorum ilk kez böle bişey duydum vay bea Kahkaha 6 yıldır tek virüsten zarar görmedim 5 yıldırda format atmadım pcye laptopa esed avira kullanıcıları gibi 3 ayda bir işletim sistemi kurmuyom aga sen ayarları full yab kasar tabi tarat bak o virüsü nasıl idam ediyor
buyur bu linkte nasıl temizleneceği virüsün ne olduğu konusunda bilgi var önce araştır kafadan atma arkadaşım virüsü kaldıracak spyware programıda orda 3-5 gün yokum samsuna gidiyom aeo lun
(avira system volume bölümünde heb virüs var der silmez esedse msn micro virüslerini trojan truvaları tanımaz en tehlikeli sistem virüslerinden remleri bozan virüsler konusunda esed avira 0 benden fazla kimse virüs koruma için ödeme yabmamıştır en son karperskye para erdim ve memnunum ölene dekte (KARPERSKY) sokaktan toplamıyoz hacı
http://www.scanforfree.com/06/win32.parite.b-removal.html

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (202430) ~ 30 Nisan 2011 00:21
alpagun
30-04-2011, 10:45   |  #6  
alpagun avatarı
Yıllanmış Üye
492 mesaj
Alıntı: kesko  
karperkynin ayarları fulle tarat arkadaşın dediği programlar hava civa =))) 6 yıldır kullanıyorum ilk kez böle bişey duydum vay bea Kahkaha 6 yıldır tek virüsten zarar görmedim 5 yıldırda format atmadım pcye laptopa esed avira kullanıcıları gibi 3 ayda bir işletim sistemi kurmuyom aga sen ayarları full yab kasar tabi tarat bak o virüsü nasıl idam ediyor
buyur bu linkte nasıl temizleneceği virüsün ne olduğu konusunda bilgi var önce araştır kafadan atma arkadaşım virüsü kaldıracak spyware programıda orda 3-5 gün yokum samsuna gidiyom aeo lun
(avira system volume bölümünde heb virüs var der silmez esedse msn micro virüslerini trojan truvaları tanımaz en tehlikeli sistem virüslerinden remleri bozan virüsler konusunda esed avira 0 benden fazla kimse virüs koruma için ödeme yabmamıştır en son karperskye para erdim ve memnunum ölene dekte (KARPERSKY) sokaktan toplamıyoz hacı
http://www.scanforfree.com/06/win32.parite.b-removal.html
Evvelâ okuduklarını doğru anlayacak, ondan sonra yazacaksın !
İşkembe-i kübrâ'dan sallamayacaksın ! 
Önerdiğim virus programları için "kaspersky'den daha iyidir" demedim
Win32 Parite.b virusunu kasper temizleyemiyor.
Vaktiyle aynı sıkıntıyı ben de yaşamıştım.
Bir forumda konu açıp sordum.
Bana verilen tavsiye, başka bir virus programı ile taratmak idi.
NOD32 kurup temzilmiştim PC'yi.
Bu şekilde sıkıntıdan kurtuldum.
Haa, akıl akıldan üstündür.
Senin daha iyi bilgilerin var ise yaz, herkes faydalansın.
Ama 'Sen anlamazsın ben bilirim' ukalalığında yazmak çocukça bir tavır.

Bilisimkurdu
07-12-2018, 15:00   |  #7  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 6
38 mesaj

Yatırım yapmak dendiği zaman akla ya döviz ya altın ya da hisse senedi alıp satmak gelir. Ama özellikle degünümüzde yatırım yapmakkelimesinin çok daha farklı anlamlar taşıdığını biliyoruz ve görüyoruz. Bu yatırım araçlarını toplu bir şekilde, iyi oluşturulmuş portföylerle değerlendirmemiz mümkündür.İnternet üzerindengerçekleştirilen işlemleri ile finans piyasaları yatırımcılara iyi olanaklar sunarak birikimlerini bu şekilde değerlendirip kazanç elde etme olanağı sunmaktadır. Parite hakkında tüm merak ettiklerinizi buradan öğrenebilirsiniz: https://borsanasiloynanir.co/parite-nedir/