Win7 BitLocker Sorunu

Lav
15-09-2012, 15:04   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

Kolay gelsin arkadaşlar.
An itibari ile eski hdd mi yeni sisteme taktım fakat eski pc de bitlocker ile şifrelemiştim.
Aradan epey zaman geçti ve şu anda şifreyi veya kurtarma anahtarını hatırlayamıyorum.
Bütün her şey diskin içinde.
Bilgisi olanlar yardım edebilirse çok sevinirim.
İyi forumlar.

mustafa2116
16-09-2012, 01:02   |  #2  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 64
3,012 mesaj

Tam formatın hızlı biçimlendirmesini yapın. Dosya sistemi kliti kırılacaktır. üzerine birşey yazdırmadan Disk kurtarımına girişn dosyalarınız geri gelecektir.

Yada yaptığını işlemi hangi programla yaptıysanız o programla yeniden yapmayı deneyiniz.

Lav
16-09-2012, 03:01   |  #3  
OP Taze Üye
6 mesaj
Alıntı: mustafa2116  
Tam formatın hızlı biçimlendirmesini yapın. Dosya sistemi kliti kırılacaktır. üzerine birşey yazdırmadan Disk kurtarımına girişn dosyalarınız geri gelecektir.

Yada yaptığını işlemi hangi programla yaptıysanız o programla yeniden yapmayı deneyiniz.

Hocam yorumun için tşk.ler.

Bahsettiğin olayı biraz açar mısın?Biçimlendirme tüm veriyi uçurmaz mı?

mustafa2116
16-09-2012, 11:58   |  #4  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 64
3,012 mesaj

Hızlı biçimllendime dosya sistemini çökertir dosyaların  durur.
içeriğie hiçbirşey yazmadan Diske bir şeyler kurmadan diski veri kurtarmaya koyarsan hızlı biçimlendirmenin verdiği bir avantajla dosyalar durdukları yerden açığa çıkartılır.

Diğer bir deyişle dosya sistemini sildiğinden  dosyalar tam görünmez olurlar.
Eğer yavaş biçimlendirmeyi seçersen dosyalar tamamen yok olur. Yavaş biçimlendirme dosya sistemi ve dosya sistemindeki dosyalarda dahil olarak tüm boş olan alanlarda sıfırlanacaktır bu tür biçimlendirmede dosya kurtarılamaz.

hızlı biçimlendirme yapıp pandorarecover yada recuva ile dosyaları geri kurtarmaya çalışabilirisin.

Not:
Dosya sistemini kitlediyseniz geçerlidir. Dosyaların her birini kitlediyseniz dosya özellikleri açığa çıkmayacaktır...

zazaca
16-09-2012, 14:57   |  #5  
zazaca avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 23
563 mesaj

recuva biçimlendirdikten sonra bununla herşeyi gri getire bilisin ama varsa google arat farklı cüzümle onları dene hdd biimlendidin yada diski sonra üstüne birşey yazma bu programla geri getire bilirsin sildiklerini

Lav
17-09-2012, 20:52   |  #6  
OP Taze Üye
6 mesaj

Yorum yapan herkese tşk.ler.