win7 notepad sıkıntısı..

jacopastor
06-04-2011, 22:14   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
39 mesaj

format sonrası win7 pc yi açtığımda notepad açılıyor ve şunlar yazıyor:

[.ShellClassInfo]
[email=LocalizedResourceName=@%SystemRoot%\system32\shell32.dll,-21799]LocalizedResourceName=@%SystemRoot%\system32\shell32.dll,-21799[/email]

her seferinde masaüstünden silmek zorunda kaldığım bu tuhaf durumu nasıl düzeltebilirim?
teşekkürler.

Kapalı Hesap (200174)
06-04-2011, 23:55   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 9
3,759 mesaj

arkadaşım sana kesin çözüm bu sitede ister kendin düzelt istersen bırak microsoftun sitesindeki adımları takip ederek onlar düzeltsin buyur kolay gelsin site açılınca adımları dedikleri gibi takip et safyaı  oku kafadan gitme Beğendim
http://support.microsoft.com/kb/330132/tr

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (186824) ~ 06 Nisan 2011 23:57
jacopastor
07-04-2011, 12:01   |  #3  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
39 mesaj
Alıntı: kesko  
arkadaşım sana kesin çözüm bu sitede ister kendin düzelt istersen bırak microsoftun sitesindeki adımları takip ederek onlar düzeltsin buyur kolay gelsin site açılınca adımları dedikleri gibi takip et safyaı  oku kafadan gitme Beğendim
http://support.microsoft.com/kb/330132/tr
teşekkürler.. yukarıdaki linki açınca bakın ne diyor: "Bu makale, kullandığınız Windows sürümü dışındaki, başka bir sürüm için geçerlidir. Bu makaledeki içerik aradığınızla size uygun olmayabilir.Windows 7 çözüm merkezine gidin."

benim adıma düzelt dediğimde ise şu uyarı geliyor: " bu microsoft fixit işletim sisteminiz veya uygulama sürümünüz için geçerli değildir."
kendim düzeltmek istiyorum bölümünde yazılanları da harfiyen yaptım ama yine olmadı.. sistem dosyaları içinde bu uyarıyı ve ona benzeyen başka bir notepad girdisini daha siliyorum ama sonuç aynı..
pc yi her açışımda bu pencereyi kapatmaktan değil çözüm bulamamaktan sıkıldım..
elimdeki kopyayı her yüklediğimde  aynı sorun çıkıyor(4 kez denedim.. :D).