win7 ve win8 tek pcde ama nasıl?

peperoni
15-11-2012, 23:26   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
9 mesaj

iyi geceler benim bilgisayarımda 2 tane dahili harddisk mevcut. bunlardan sistem kurulu olanı 3(c,e,f), diğeri 2(d,g) parta ayrılmış durumda. win8 çıktığında paraya kıydım ve 75 tlye win8 pro aldım. fakat internette kullanıcı yorumlarını okuduğumda kiminin beğendiğini kiminin de beğenmediğini gördüm ve kurup kurmama konusunda kararsız kaldım. yine internet sayesinde bilgisayarların farklı harddisklerine veya bir harddiskin farklı bölümlerine farklı işletim sistemleri kurulabileceğini okudum. açılışta da multiboot denilen olay sayesinde istenilen işletim sistemi ile açılış ve kullanım mümkün olabilirmiş. bunun nasıl yapılacağı ile ilgili siteniz de dahil olmak üzere internette bir sürü bilgi mevcut. ben de bu bilgilerden yola çıkarak (c)win7 ultimate x32 yüklü bilgisayarımda e bölümüne win8 i kurmak için harekete geçtim. bu hareket disk seçimine geldiğimde kesintiye uğradı çünkü e yi seçip ileriyi tıkladığımda YENİ BÖLÜM OLUŞTURAMADIK VEYA MEVCUT BİR BÖLÜM BULAMADIK yazısıyla karşılaştım. diğer f d ve g  bölümlerini kullandığımda da aynı şekilde durduruldum. bu yazı ne anlama geliyor? bu bir sorundan kaynaklanıyorsa bu sorun nasıl düzeltilebilir?

bi de bişey var ben kurulumu usb flash disk kullanarak yapmaya çalışıyorum dvd kullanarak yapsam sorun düzelir mi sizce?

Son Düzenleme: peperoni ~ 15 Kasım 2012 23:35
Kapalı Hesap (153334)
15-11-2012, 23:29   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 187
6,419 mesaj

DVD DEn temiz kulum yapmayı dene lütfen.

Kapalı Hesap (172709)
15-11-2012, 23:38   |  #3  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 48
2,757 mesaj

bi de bişey var ben kurulumu usb flash disk kullanarak yapmaya çalışıyorum dvd kullanarak yapsam sorun düzelir mi sizce?  
bu yolu denemekte fayda var.

Flapjack
16-11-2012, 00:38   |  #4  
Flapjack avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 18
860 mesaj

ben flash bellekten yükledim win 8 i

hata falan vermedi öle

ama tek hdd vr

diğer bir bölüntüye kurdum sadece

windows 7 yede bi zarar vermedi

peperoni
16-11-2012, 01:31   |  #5  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
9 mesaj

yanıtlarınıza teşekkür ederim. kurulumu DVD den yapmayı denedim ve sorunsuz bi şekilde tamamladım tam da okuduğum yazılarda anlatıldığı gibi oldu bu yanıtı win8 den yazıyorum tekrar teşekkürler