Win7 ve XP memnuniyet karşılaştırması!

CHIP Online
01-04-2010, 14:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Windows 7 kullananlar mı, yoksa Windows XP kullananlar mı halinden daha memnun? İşte cevabı...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/win7 ... stirmasi_19210.html

Resimlerle: Windows 7 sorunlarına basit çözümler...

Forrester'ın yayınladığı araştırma raporları merak edilen bir sounun cevabını veriyor: Windows 7 kullananlar mı, yoksa Windows XP kullananlar mı halinden daha memnun?

Windows 7'nin inanılmaz başarısı karşısında ne Mac OS X'in ne de Linux'un duramayacağını gösteriyor. Ama ihtiyar Windows XP hala yaşıyor. Windows XP'yi terketmeyen kullanıcılar arasında halinden memnun olanlar yüzde 43. Bu kullanıcılar henüz Wİndows 7'ye geçmeye gerek olmadığını düşünüyor.

Öte yandan Windows 7'yi deneyenlerin yüzde 86'sı bu işletim sisteminden son derece memnunlar. Çıktıktan bu kadar kısa süre sonra bu kadar bağımlılık yapan ve yüksek memnuniyet sağlayan Windows 7, işletim sistemleri tarihinde XP kadar iyi anılacak gibi duruyor.

Geçiş yapanların yüzde 43'ünün eski Windows XP kurulu PC'lerinden geçiş yapmış ve memnun kalmış olması da Windows 7'nin donanım ihtiyaçlarının esnekliğini gözler önüne seriyor.

Tüm konu: Win7 ve XP memnuniyet karşılaştırması!

İzleyin: Harici disk çıkartma

Resimlerle: Windows 7 sorunlarına basit çözümler...

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Windows 7- Windows XP: Hangisinden daha memnunsunuz?

soulmy
01-04-2010, 14:21   |  #2  
soulmy avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,939 mesaj

Win 7 (Hayatımda cevapladığım en kolay sorulardan birisiydi)

OSMAN BAĞÇEVAN
01-04-2010, 14:37   |  #3  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj

hocam daha xp , 7 yle mi karşılaştırıyorsunuz Allah aşkına :)
Gören de win 7 yeni piyasaya çıktı sanacak..Xp kullananlar crackli programları için kullanıyor , 7 kullananlar bağımsız çalıştıkları için kullanıyorlar..Benim gibi sistemi iyi olanlarda , sanal xp kullanıyor..bu kadar basit :)

H@ckerCesur
01-04-2010, 16:02   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,881 mesaj

Windows 7 Şuan bu satırları windows7 yüklü sistemimden yazıyorum.

Uzumaki Naruto
01-04-2010, 16:45   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
220 mesaj

Bu da sorumu tabiki Win 7 hem kullanışlı hem hızlı daha ne olsun , xp'yi kullanlar bi görseler 7'yi bak nasıl geçiyorlar ama onlar alıştıkları düzeni biraz zor bırakırlar.

HActeX
01-04-2010, 22:52   |  #6  
Yıllanmış Üye
1,275 mesaj

Virus tarama programları ile yaptığım testlerde Win7 ve Vistada özellikle vistada Virusleri hiç afftetmedi
ama XP çok çabuk virus bulaşıyor

zafersanal
01-04-2010, 22:54   |  #7  
Taze Üye
14 mesaj

Xp çıktığından beri kullanıyordum. Hiç Vista işletim sistemine geçmeden Win7 ye geçiş yaptım hem xp den hızlı hem daha görsel ayrıca sürücü arama derdi de kalmıyor. Artık Xp köstebek deliğine dönmüş durumda. Kararsız ve çabuk yoruluyor. Win7 ise hızlı ve kararlı kullanmayanlara tavsiye ederim...

ADEM-KAYA
02-04-2010, 00:50   |  #8  
ADEM-KAYA avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 10
12,271 mesaj

DX 11 tabi ki.
Stabilite tabi ki.
Performans tabi ki.
....

Windows 7 tabi ki.

santiagoramon
02-04-2010, 09:46   |  #9  
Yıllanmış Üye
128 mesaj

Kesinlikle Xp derim.Niye Ram performansı açısından Xp!Her ne kadar Windows7(Servisler Tetikleme çalışsada)inanılmaz şekilde kasıyor.Yani aynı makinada hem Xp'ye bakıyorum,Hem Windows 7'ye yani anlamamak için kör olmak lazım.Böyle diyincede herkes güncel sürücüler kodeckler,Bios Update'in eskdiri diyorlar,oysaki hepsi güncel.2 Gb Ramle bu kadar kasması şaşırtıcı.Denetim masasını açma süresi bile ağır.Mavi top sürekli dönüyor.Kısacası Service Pack 2,hatta Service Pack 3 çıkmadan geçilmemeli bence...

heatblast
02-04-2010, 11:28   |  #10  
Yıllanmış Üye
2,260 mesaj

4 çekirdekten daha iyi performans verdiği için win 7

HActeX
02-04-2010, 12:38   |  #11  
Yıllanmış Üye
1,275 mesaj

Sisteminiz iyiyse Win7 gerçekten çok süper oluyor ama sistem parçaları düşük ise Win7 hiç memnun olmazsınız yani tad alamazsınız

ADEM-KAYA
02-04-2010, 19:33   |  #12  
ADEM-KAYA avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 10
12,271 mesaj

Senin sorunun nedir?

Hiç boşuna sallama.Milleti yanlış bilgilendirme.Şimdi adamlar XP kuracak seni görünce..
Windows 7 2gb remle kasıyor demişsin,demek ki sistemi kullanmayı bilmiyorsıun..
Optimize et,güncelle.Samanını suyunu ver bakımını yap.İşlemcin nedir?

Denetim Masası geç açıyor demişsin.Hiç de öyle bir durum söz konusu değil.
Windows 7 yi karalamaktan başka amacınız yok ...

Bende neden bu durumlar yok acaba?Demek ki kullanmasını bileceksin sistemi..

Ben Pentıum 4 lü sistemde Windows 7 kurdum 1.5G rem ve 64BIT
XP ye göre çok süper çalıştı,donma kasma olayı yoktu.

Celeron bile Windows 7 de iyi sonuçlar alabiliyor..

Alıntı: santiagoramon  
Kesinlikle Xp derim.Niye Ram performansı açısından Xp!Her ne kadar Windows7(Servisler Tetikleme çalışsada)inanılmaz şekilde kasıyor.Yani aynı makinada hem Xp'ye bakıyorum,Hem Windows 7'ye yani anlamamak için kör olmak lazım.Böyle diyincede herkes güncel sürücüler kodeckler,Bios Update'in eskdiri diyorlar,oysaki hepsi güncel.2 Gb Ramle bu kadar kasması şaşırtıcı.Denetim masasını açma süresi bile ağır.Mavi top sürekli dönüyor.Kısacası Service Pack 2,hatta Service Pack 3 çıkmadan geçilmemeli bence...
OSMAN BAĞÇEVAN
02-04-2010, 19:40   |  #13  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj
Alıntı: santiagoramon  

hocam  bu resim gerçek , photosop falan değil..Kendim çektim.
Windows update güncel değil ki ingilizce yazılar bile..
sürücüler yüklü bile değil..yüklü olmamasına rağmen internete girip , ses alabiliyorum..
Siz acaba bu resmi nasıl değerlendiriyorsunuz ?
benim windows 7 ile , sizin kullandığınız windows 7 aynı değil mi acaba ? :)

Erhan Tiryakioğlu
02-04-2010, 20:06   |  #14  
Erhan Tiryakioğlu avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
4,716 mesaj

Chip Online bu soruyu şaka maksatlı sordu sanırım, Windows 7 Windows XP yi tek geçer Bununda aksini söyleyen bilgisayardan ne anlar (!).

tugiforum
04-04-2010, 14:54   |  #15  
Taze Üye
3 mesaj

xp'yi kullanmaktan çok onun verdiği hatalarla uğraşıyordum, ayrıca olmadık şeylerde kasan bir sistemde, birşey çalıştırmaya korkuyordum. .

Windows 7 Tam bir konfor. . Ölü pc'lerde deneyip veya kullanmayı bilmediğiniz sistemi karalamak sadece sizin sorununuz. . Bu ram konusuda. . diyelimm 1gb ram'in var sen onun 100mb'ını kullansan neee 200'ünü kullansan nee... Performans göster bana performans :D:D

_hEro
04-04-2010, 15:21   |  #16  
_hEro avatarı
Yıllanmış Üye
3,428 mesaj

Tabiki windows 7...

Banned
04-04-2010, 16:09   |  #17  
Banlandı
688 mesaj
Alıntı: HActeX  
Sisteminiz iyiyse Win7 gerçekten çok süper oluyor ama sistem parçaları düşük ise Win7 hiç memnun olmazsınız yani tad alamazsını

işte bakın arkadaşımız kendisi söylemiş  sisteminizin parçaları iyi değilse win 7 e geçmeyin işte millet bunu anlamıyor yav arkadaşllar win 7 le xp karşılaştırıyorsunuz herzaman xp dir açılma süresi kopyalama süresi  ram kulanma bakın XP EN DÜŞÜK PARÇALARI OLAN MAKİNADA BİLE TAKIR TAKIR ÇALIŞIYOR AMA BEN KENDİMDE ŞAHİT OLDUM İYİ DEĞİLSE NE AERO WİN 7 DE ÇALIŞIYOR ÇALIŞMADIĞI İÇİNDE KASMA OLUYOR HALA ANLMADINIZ MI PARA TUZAĞI BUNLAR ZENGİNLERİ DAHA DA ZENGİN YAPIN

ALIKIŞ HELAL SİZE BU KADAR DÜŞÜNEMİYORSUNUZ

BENİM SİSTEMİM
İNTEL CORE İ7 860 8 ÇEKİRDEK
RAM:KİNGSTON HYPERX 3 GB DDR3 1333 MHZ CL7
VGA:GTX 260 AMP2! 896 MB DDR3 448 BİT

WİN 7 KULLANDIM BU SİSTEMİMLE DENEMELER YAPTIM HİÇ MEMNUN  DEĞİLİM ÖKENE KADAR XP

aslanomer47
07-05-2011, 14:30   |  #18  
Üye
76 mesaj

windows 7 ultimateeeeeeeeeeeee den memnunum

aslanomer47
07-05-2011, 14:33   |  #19  
Üye
76 mesaj

stalker35ugh arkadaşım windows 98 çalıştıran bilgisayara windows 7 yüklemişler o bilgisayar daha hızlı olmuş sen neyden söz ediyorsun 226 mhz pentium II işlemci ve 96 mb ramlık bilgisayara xp yükle bide windows 7 aradaki farkı gör

CapanQGLU
08-05-2011, 17:29   |  #20  
CapanQGLU avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,511 mesaj

"Eskinin yenisi olmaz." diye bir söz vardır. Tam bu konuya yakışan cinsten, hala XP kullanıyorum fakat bu konu gereksiz olmuş, bilgisayardan anlamayan birisi dahi olsa iki sistemi kullanıp test etse kendince aradaki farkı anlaması zaman almaz. Gerek Windows 7 nin pratik çözümleri, kullanışlığı ve nice farkları :)