Win8 de format sorunu-Lütfen yardım!

xomerx_46_46
14-08-2015, 11:05   |  #1  
xomerx_46_46 avatarı
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
34 mesaj

Arkadaşlar yeni bir bilgisayar aldım. Windows 8 kuruluydu. Win 7 atmak istedim. cd yi takıp bilgisayar başlarken atmak istedim ama birtürlü bios a giremedim. aniden başlıyordu. bende bilgisayar açıkken format atmayı denedim. ilk başta gayet güzel devam etti. dosyaları yükledi- dosyalar açılıyor- aşamasında"bilgisayarı yeniden başlattığınızda devam edecektir" gibi bi yazı geldi bende tamam dedim ama bilgisayar beni kandırdı. birdaha başlamadı ve bilgisayar hiç açılmadı. bilgisayar açma düğmesine basıyorum bilgisayar çalışıyor ama görüntü yok ve bu esnada açıkken açma/kapama tuşuna bastığım an hemen bilgisayar kapanıyor ne yaptıysam bios a da giremedim hala. bilgisayarın fanı çalışıyor ama bilgisayar açılmıyor. Lütfen yardım edinnnn. (Exper i7 bilgisar)

Bu sorunun kabul edilmiş çözümüne hemen ulaşmak için tıklayın
Sistem Bilgilerim
  • acer 5740g
  • Windows 7 Home Premium 64-bit
  • Intel i5
  • AMD (ATI)
  • - Bilmiyorum -
  • - Kullanmıyorum -
mehmetcavas
14-08-2015, 11:41   |  #2   ÇÖZÜM
mehmetcavas avatarı
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 7
45 mesaj

1:Geçmiş olsun f11 kurtarma modu sağlam kaldı ise cihazı önce F11 tuşuna basarak açın kurtarma bölümü açılınca cihazı sıfırdan fabrika ayarlarına alırsınız.

2:Komple sildi iseniz HDD nizi O zaman UEFI kurulum dvdnizi yerleştirip windows 8.1 kurun bunlarıda yapamıyorsanız servis sizi çağırıyor demektir.

3:Bir daha iyice araştırmadan ayrıca hiç bir işe yaramayan win7 de unutarak acele davranarak pcnizi bozmayın KOLAY GELSİN