Win8 masa üstü siyah ekran.

recep çelik
13-06-2014, 21:21   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
9 mesaj

merhaba herkese,

Bugün bir sorunla karşılaştım. PC açılırken siyah ekran geliyor ekran açılmıyor. Sadece masa üstü gelmiyor, siyah ekran geliyor.

• explorer.exe ile açılıyor ama sadece yönetici olarak çalıştırınca açılıyor, normal olarak çalıştırırsam açılmıyor masa üstü.
  • Farklı oturumlarda sıkıntı yok onlarda doğrudan açılıyor

Nasıl çözebilirim.

Sistem Bilgilerim
murat5038
14-06-2014, 02:59   |  #2  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

Virüs bulaşmış olabilir. Kaspersky veya Malwarebyte ile sistemi taratın. Yönetci oalrak cmd'yi açıp sfc /scannow yapın.

recep çelik
14-06-2014, 11:49   |  #3  
OP Taze Üye
9 mesaj

Sıkıntı şu aslında, explorer.exe dosyası normal çalışmıyor, ben çalıştırınca da masaüstü gelmiyor, ama yönetici olarak çalıştırınca masaüstü geliyor. Muhtemelen sistemde normal olarak çalıştırıyor explorer.exe yi ama masaüstü gelmiyor.
explorer.exe normal olarak çalışmasını engelleyen birşey var muhtemelen. Güvenli modda hiç çalışmıyor masa üstü hiç gelmiyor. Sistem dosyalarında sıkıntı olsa diğer oturumlarda da sıkıntı olurdu diğerlerinde hiçbir sıkıntı yok sadece 1 oturumda bu sıkıntı.

recep çelik
14-06-2014, 13:01   |  #4  
OP Taze Üye
9 mesaj

Kendi çabamla çözdüm işi.

Aslında sorunda kendimden kaynaklıymış, genel bir sıkıntı değildi. Wİn8.1 kullanıyorum StartIsBack uygulaması ile başlat menüsünü kullanıyordum, yeni sürüm ile yükleme kaldırma işlemleri yaptım ondan sonra sıkıntı çıktı. Sorun ondan kaynaklanıyormuş. murat5038 verdiğiniz programla farklı bir sorunum vardı, ie11 in flaş sorununuda sizin sayenizde çözdüm sağolun.

Çözüm:

İlşemlerden explorer.exe (windows gezgini) ni durdurdum öyle sıfırdan yükledim StartIsBack programını düzeldi. Şu anda sıkıntı yok