Win8 yüklemek istiyorum bilgisayarım kaldırır mı?

murat5038
29-10-2013, 17:49   |  #51  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj
Alıntı: GannicusS  
 Kusurumuz oldu affet abi  :))

Ö.d ne kusuru :) sadece bu gibi yerlerde biraz daha dikkat etmeniz iyi olur.

ahmet win8
30-10-2013, 19:32   |  #52  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 2
43 mesaj

anakart modelim ASUS P5PL2-E çok iyi birisin ya tanımadığın biriyle bile bu kadar ilgileniyorsun teşekkür ederim

murat5038
31-10-2013, 00:07   |  #53  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj
Alıntı: ahmet win8  
Anakart modelim ASUS P5PL2-E çok iyi birisin ya tanımadığın biriyle bile bu kadar ilgileniyorsun teşekkür

Rica ederim :) Ben herkese yardım ederim/Etmeye de devam edeceğim Allah'ın izni ile o yüzden sıkıntı yok. Gücümün sonuna kadar yardım edeceğim. 

Bu arada kusuruma bakmayın Anakart modelinizi zaten vermişsiniz ama dalgınlıktan dolayı atlamışım onu. Bios sürümünüz güncel değilse ;

1002 sürüm 10.01.2008 tarihli beta biosunuzu indirebilirsiniz. Güncellemek için Altta verdiğimi indir rardan çıkar ve dosyaları bir klasöre at. Klasör içindekileri Boş bir usb belleğin içine at(Fat32 olarak biçimlendir sonra at)

Senin fazla uğraşmaman için dosyalar ayrık idi bios yazma işleminin kodunu da hazırladım ve tek bir rar içine yerleştirdim :) Siyah olan yeri doğru şekilde anlayıp yap.

http://tr.rghost.net/49835113

Biostan usb boot et ve Karşına 98 ekranı gelmesi lazım. Geldiğinde otomatik işleme başlayacaktır eğr başlamaz ise sadece o alana AUTOEXEC yazıp enter tuşuna basman yeterli. İşlem bittiğinde bilgisayarı yeniden başlat biosa girip default yap ve Save yap. Biosu güncellemiş oldun.

murat5038 bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
ahmet win8
31-10-2013, 17:13   |  #54  
Yeni Üye
43 mesaj

Murat kardeşim biosu güncellemesek çünkü benim pcnin güç kablosu hassas yanlışlıkla kasaya falan değersem pc elektriği kesilir yani açıkcası anakartın üstüne soğuk su içmek zorunda kalırım.Gülüş Bu pcde zaten eskiden win 7 yüklü idi.Hiç de sıkıntı çıkarmıyordu. Ama yavaştı. Şimdide öyle olmasını istiyorum ama yok olmuyor Bios işi beni ürkütüyor. Ben lise 1 öğrencisiyim. Burslu bi öğrenci bi yanarsa yaptıramam. İşte benim anlamadığım eskiden win 7 de sıkıntı çıkartmıyordu şimdi neden çıkartıyor. Bide dvdler bozuk herhalde. (Bu arada yaşını bilmiyorum. Kardeşim diyorum büyüksen kusuruma bakma)

ultimate_ms
31-10-2013, 20:07   |  #55  
ultimate_ms avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 21
357 mesaj

adaş :D yavaş olunca hemen format attır denen zihniyeti unut bir kere :D disk birleştir kayıt defteri hatalarını temizle başlangıç programlarını düzenle gereksiz programları iobit Uninstalller ile kaldır tamam :D formata filen gerek yok /*/*/çok kötü durumda kalırnırsa (disk çok parçalanmış olabilir ve Windows diski birleştiremiyordur) ozaman disk biçimlendirilebir ve yeniden Windows kurulur/*/*/ .kablonda sıkıntı varsa Bios işine bulaşma Anakart ı kaybedebilirsin. Windows 8 kurmak için ise (cd ile uğraşmadan) Windows 8 ISO'sunu winrar ile aç ve içindekileri usb (usb fat32 biçiminde olması lazım) at sonra pc açılırken f10 boot menüsü getirir (yanlış hatırlıyor olabilirim) ve oradan usb seç karşına mavi Windows logosu gelir (usb den Windows 8 kurmaya çalıştığın için o mavi ekran 15 dk filan öyle kalıyor :D) gerisi zaten Windows tarafından anlatılıyor.

ultimate_ms bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
murat5038
31-10-2013, 20:15   |  #56  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj
Alıntı: ahmet win8  
Murat kardeşim biosu güncellemesek çünkü benim pcnin güç kablosu hassas yanlışlıkla kasaya falan değersem pc elektriği kesilir yani açıkcası anakartın üstüne soğuk su içmek zorunda kalırım.Gülüş Bu pcde zaten eskiden win 7 yüklü idi.Hiç de sıkıntı çıkarmıyordu. Ama yavaştı. Şimdide öyle olmasını istiyorum ama yok olmuyor Bios işi beni ürkütüyor. Ben lise 1 öğrencisiyim. Burslu bi öğrenci bi yanarsa yaptıramam. İşte benim anlamadığım eskiden win 7 de sıkıntı çıkartmıyordu şimdi neden çıkartıyor. Bide dvdler bozuk herhalde. (Bu arada yaşını bilmiyorum. Kardeşim diyorum büyüksen kusuruma bakma)

Korkmana gerek yok. Normal bir bilgisayar gibi açılıyorsa sorun olmaz arada bir kapanıyorsa o zaman dediğin doğru ama durduk yere kapanma yoksa ve sık olmuyorsa korkun yersiz.  Yapamıyorsan ve korkuyorsan ve istediğin gibi olsun diyorsan burda zaman kaybetme bir bilgisayarcıya ver  win8 için 15 dk win 7 için max 20 dk da işini bitirir zaten bios güncelleme desen 1 dk.

İstediğini diyebilirsin sorun yok :)

murat5038 bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
ahmet win8
31-10-2013, 20:35   |  #57  
Yeni Üye
43 mesaj

bende bilirim bilgisayarcıya vermeyide ama param yok olsa nolucak ver gitsin Gülüş  bu arada win 8 kurmayıda denedim sağlam dvd ile

hatta o dvd ile abimin pcsine win 8 pro 64 bit kurdum hiç bir sıkıntısı olmadan çalışıyor ve de çook hızlı 

ama benim pcde format sırasında bi bölüm var . üst tarafta windows 8 simgesi alttada yuvarlak olarak sıralanarak dönen noktalar var bilirsiniz  işte o noktalar dönüyo duruyo dönüyo duruyo 2 saat falan bekledim değişen bişe yok pcyi kapadım xp kurdum tekrar nabayım????? abimin pcde o bölümü 5dk durdu atladı ve ardından kurulum bitti

bu arada yavaş dediğim mesela tarayıcıyı açmak için çift tıkladığımda 30 saniye falan bekliyordum ama normaldi bile 1gb ramı olan pcye

bu arada ben hayatımda hiçbir zaman bilgisayarcıya parayla format attırmadım kendim öğrendim

bi kere bozdum format sırasında kasaya değdim pc kapandı ve açtığımda hard disk kafa atıyordu galiba bizim oradaki internet cafeye götürdüm ve hard diski başka pcde biçimlendirdi 10tl verdim çıktım hayatımda sadece burada pcye boşuna param gitti.

Son Düzenleme: ahmet win8 ~ 31 Ekim 2013 20:53