Win98'de CD-ROM çalışmıyor!

RealVENOM
19-06-2008, 18:54   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
15 mesaj

Arkadaşlar benim diğer pcde win98 yüklü cd-rom takılı olmasına rağmen görünmüyor ve çalışmıyor. sürücüsü yok bende sanırım ve win98'de nasıl sürücü yüklendiğini bilmiyorum. bu arada pcnin özelliklerine gerek var mı bilmiyorum ama CELERON 500 mhz, 64 mb ram, cd-rom da LG   

lütfen cd-romu tanıtmama yardımcı olursanız çok makbule geçer. şimdiden çok teşekkürler.

uGuR.uK
19-06-2008, 23:20   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

yanlış hatırlamıyorsam her yeni donanım takınca win. 98 cd'sinide takıp tanıtıyorsun, windows otomatik bulmuyorsa onu aygıt yöneticisi'ne(yada buna benzer bi adda olmalı o eski sürümde, artık unuttuk biz onu:) girip ordan tanıttır...

RealVENOM
20-06-2008, 10:12   |  #3  
OP Taze Üye
15 mesaj
elazigli
yanlış hatırlamıyorsam her yeni donanım takınca win. 98 cd'sinide takıp tanıtıyorsun, windows otomatik bulmuyorsa onu aygıt yöneticisi'ne(yada buna benzer bi adda olmalı o eski sürümde, artık unuttuk biz onu:) girip ordan tanıttır...
sanırım başlangıç disketiyle tanıtılıyordu cd-rom, aynı format atar gibi başlatılıyordu ama dediğiniz gibi win98i unuttuk artık :) bende bir tane başlangıç disketi var ama onu takınca dosyalar bozuk dedi.. teşekkür ederim ilginiz için, aygıt yöneticisine bir daha göz atayım..

uykucini
01-07-2008, 23:15   |  #4  
Yeni Üye
44 mesaj

Yanlış bilmiyorsam Win98'de CD-ROM için sürücü yüklemesine gerek yok. O sürücüler ile MSDOS'a tanıtırdık.

Ben size farklı bir şey söyleyeceğim. Kasayı açıp CD-ROM'un güç kablosunun takılı olup olmadığına ve gevşemediğine bir bakın derim.

uykucini
01-07-2008, 23:15   |  #5  
Yeni Üye
44 mesaj

Yanlış bilmiyorsam Win98'de CD-ROM için sürücü yüklemesine gerek yok. O sürücüler ile MSDOS'a tanıtırdık.

Ben size farklı bir şey söyleyeceğim. Kasayı açıp CD-ROM'un güç kablosunun takılı olup olmadığına ve gevşemediğine bir bakın derim.