winamp 5541 türkçeleştirme

HPQ-User
11-01-2009, 00:10   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

onebe sormuş:
winamp5541 yükledim. tr exe olarak da yükledim. sizin sitenizde verdiğiniz türkçe dil paketini de yükledim (dil paketi eski sürüm için diyor kabul etmiyor fakat winamp bir türlü türkçe olmadı. ben winampı türkçe kullanmak istiyorum. ne yapmam gerekiyor. eski sürüm derseniz ve yolunu gösterirseniz onu da yapayım. şimdiden teşekkürler.

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
vista business kullanıyorum.

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; tr; rv:1.9.0.5) Gecko/2008120122 Firefox/3.0.5

Semih Özyurt
11-01-2009, 00:27   |  #2  
Semih Özyurt avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,749 mesaj

http://www.winamp.com/

bide bunu yükle 554 bu türkçe ben burdan indurdum türkçe kullanıyorum şuan

Son Düzenleme: Semih Özyurt ~ 11 Ocak 2009 00:29
Banned
11-01-2009, 00:28   |  #3  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Linkte winampın kendi sitesinde orjinal türkçe sürümü zaten mevcut. Neden ingilizce sürümü indirip türkçeye çevirmeye çalışıyorsunuz ki ?

Linkten Choose language kısmından Turkısh'i seçip downloadı tıklayarak türkçe sürümü indirebilirsiniz. Artık eskisini kaldırıp bunu kurarsınız.

onebe
12-01-2009, 02:37   |  #4  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

öncelikle cevaplarınız için teşekkür ederim. verdiğiniz adresten de tr.exe dosyasını indirip kurdum, (zaten sorumdan önce de türkçe diye kurmuştum) birkaç defa da kurdum. bilgisayardan kaldırmadan üstüne de kurdum, prog-ekle-kaldırdan winampı kaldırarak da kurdum ama yine olmuyor, winamp yine ingilizce olarak açılıyor ve her yeri ingilizce. açtıktan sonra option-preferences-localisation-language bölümüne geliyorum sadece ENGLISH (US) var, yani türkçe seçeneği yok. yani türkçe diye kuruyorum ama türkçe olmuyor. acaba başka bir yerlerinden mi ayar yapmam gerekiyor veya bilgisayarda mı herhangi bir ayar yapmam gerekiyor işin içinden çıkamadım. lütfen yol gösterir misiniz. teşekkürler.

piRe_
12-01-2009, 08:48   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,183 mesaj
onebe
öncelikle cevaplarınız için teşekkür ederim. verdiğiniz adresten de tr.exe dosyasını indirip kurdum, (zaten sorumdan önce de türkçe diye kurmuştum) birkaç defa da kurdum. bilgisayardan kaldırmadan üstüne de kurdum, prog-ekle-kaldırdan winampı kaldırarak da kurdum ama yine olmuyor, winamp yine ingilizce olarak açılıyor ve her yeri ingilizce. açtıktan sonra option-preferences-localisation-language bölümüne geliyorum sadece ENGLISH (US) var, yani türkçe seçeneği yok. yani türkçe diye kuruyorum ama türkçe olmuyor. acaba başka bir yerlerinden mi ayar yapmam gerekiyor veya bilgisayarda mı herhangi bir ayar yapmam gerekiyor işin içinden çıkamadım. lütfen yol gösterir misiniz. teşekkürler.
Haklısınız, biraz önce bende denedim hatta defalarca indirip yükleme yaptım, türkçe dil dosyası malesef yok.
HPQ-User
onebe sormuş:
winamp5541 yükledim. tr exe olarak da yükledim. sizin sitenizde verdiğiniz türkçe dil paketini de yükledim (dil paketi eski sürüm için diyor kabul etmiyor...
Eski sürüm uyarısını almamak için Bilgisayarınızın tarihini bir yıl geriye alın ve yamayı yükleyin. Yükleme işleminden sonra tarihi eski haline alabilirsiniz.

Türkçe yamasını aşağıdan indirebilirsiniz.

Banned
12-01-2009, 09:17   |  #6  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Öncelikle yazılımı sisteminizden kaldırın. Hangisine atıyor (yazılımı kullanmadığımdan )bilmiyorum ancak yazılım mutlaka C:\Documents and Settings\Kullanıcı adınız Application Data veya Local Settings klasörlerinden bir tanesine kurulum dosyasını kopyalıyordur hatta uninstalide bu setup dosysı ile yapıyordur, ancak uninstalde setup dosyası silinmiyordur. Gizli dosyaları görünür hale getirip yazılımın kurulum dosyalarını ve varsa diğer dosyalarını ilgili klasörlerde arayın, bulduklarınızı silin. Ayrıca uninstalin akabinde işini iyi yapan reg temizleme yazılımı ile kayıt defteri temizliği yapın.  Artık sorunsuz kurulum yapabilirsiniz.

onebe
12-01-2009, 14:36   |  #7  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

söylediklerinizi uyguladım. sürümler farklı, sadece dil dosyası ve modern skin türkçeleştirildi diye sayfa açtı ama buna da şükür. ilgi ve yardımlarınız için çok teşekkür ederim. kolaylıklar diliyorum.