Winampta mp3e Resim Nasıl Koyulur

soulmy
03-04-2008, 21:15   |  #1  
soulmy avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,939 mesaj

http://img90.imageshack.us/my.php?image=adsz2cc7.jpg
Arkadaşlar bu mp3lerin albüm resimlerini nasıl yerleştiriyoruz? Bilen varsa söylesin. Ben örnek olarak resimde gösterdim. Bu resimler her mp3te yok. Ben bunları kendim yapmak istiyorum. mp3lerin içine resim koyabileceğim bir yöntem varsa lütfen söyleyin.

soulmy
07-04-2008, 19:11   |  #2  
soulmy avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,939 mesaj

Ya bilen biri yok mu?

Razorback
11-04-2008, 10:18   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
712 mesaj

bilen biri var konuyu ilk gördüğümde yazmamıştım kusura bakma :)
kardeş şimdik şöyle oluyor mp3 e resim eklenmez :) mp3 mp3 tür resim mp3 e eklenmiyor sen o mp3 ü daha önce media player ile dinlemişsen, (veya anlatacağım özelliği destekleyen başka bir player) media player mp3 ün bulunduğu dizinleri inceliyor ve çeşitli veri sağlayıcılar tarafından sunulan bilgiler içeren sitelerden yüklüyor.. yanılmıyorsam albüm bilgileri cddb sunucularından yükleniyor.

bu özellik wmp da araçlar menüsünü, seçenekler, gizlilik sekmesi ve ardından Internet'ten ek medya bilgilerini alarak müzik dosyalarımı güncelleştir onay kutusunu seçersen otomatik olarak yapılıyor yalnız her mp3 e bulamaz çünkü player, resim alacağı mp3 ü sen dinlerken bağlandığı sitede aradığı eşleştirmeyi bulursa otomatik olarak yüklüyor. yükleyemezse bağlandığı sitede dinlediğin mp3 ismine dair kapak resmi yok demektir. şimdi diyeceksinki nereye yüklüyor. cevabı basit denetim masasında klasor seçeneklerinde korunan işletim dosylarını göster ve gizli dosyaları göstermeyi seçtiğinde dinlediğin mp3 ün bulunduğu en son dizin içinde bazı gizlenmiş küçük resimler görürsün. resimleri elle de ekleyebilirsin bunun için eklemek istediğin resmi kopyaladıktan sonra wmp'de kitaplık bölümünde albüm kapak resmi kutusunu sağ tıklattıktan sonra albüm resmini yapıştır'ı tıkla.

soulmy
12-04-2008, 17:09   |  #4  
soulmy avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,939 mesaj

Ya bu şekilde bende yapabiliyorum. Ama benim istediğim resimin mp3 ün içine yerleştirmek. İnternetten bazı mp3 ler resimli halde geliyor ya onlar nasıl yapıyor peki

frkn_ua
12-04-2008, 19:12   |  #5  
Yıllanmış Üye
893 mesaj

sanırım bu media player da yapılabiliyordu.albüm kapak resmi olarak.şuan hatırlamıyorum ama aklıma gelirse yazarım buraya...

ekleme: media player da kştaplık bölümünde şarkılar listeleniyor şarkıların başındada resim oluyor.eğer resim yoksa zaten o alanda 'resmi buraya yapıştır' yazıyor istediğin resmi tutarak oaraya bırakırsan ona ait bir resim oluyor.bundan sonrada sanrıım winamp ta görünür bu resimler...

Son Düzenleme: frkn_ua ~ 12 Nisan 2008 19:19
ugurbas52
16-11-2008, 00:47   |  #6  
Taze Üye
2 mesaj

Kardeş sırf sana yardımcı olmak için bu foruma üye oldum... bende senin bahsettiğin şeyi arıyordum...arkadaşın dediği yöntemi uyguladım fakat arkadaşın dediği yöntem sadece media player da geçerli oluyor... bende kendim araştırdım ve sonunda buldum...

şimdi sırayla söyle yapıyosun :

resim eklemek istediğin mp3 ü winamp ta açıyosun o çalarken sen File menüsünden view info file... ye tıklıyosun. ardından açılan pencerede Artwork adlı sekmeye geçiyosun. aşağıda Load Artwork yazan butona tıkla ve gelen pencerede resmin olduğu klasöre giderek resmi bulup açıyosun ve ardından OK butonuna tıklıyosun.....Winamp otomatik olarak mp3 ün olduğu klasöre cover adında bir resim kopyalar onu silmezsen mp3 ü her açtığında winampta resim görünür...HEPSİ BUKADAR
Eğer yapamadıysan bana mail at... mail adresini ver.... sana resimli anlatım yaparak mail adresine dosya olarak gönderebilirim...
umarım aradığın konuya yardımcı olabilmişimdir... kolay gelsin.....

man on the moon
16-11-2008, 03:32   |  #7  
man on the moon avatarı
Yıllanmış Üye
2,151 mesaj

eğer kendin resim yükleyeceksen(yani"gracenote gibi" web servislerini kullanmayacaksan[zaten media player ve winamp otomatik olarak dosya bilgilerini indiriyor) mp3tag programını öneririm. resmi cover mı yoksa başka türde bir resim olduğunuda uygun etiketle etiketlersen rahat rahat kullanırsın.

soulmy
16-11-2008, 14:52   |  #8  
soulmy avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,939 mesaj
ugurbas52
Kardeş sırf sana yardımcı olmak için bu foruma üye oldum... bende senin bahsettiğin şeyi arıyordum...arkadaşın dediği yöntemi uyguladım fakat arkadaşın dediği yöntem sadece media player da geçerli oluyor... bende kendim araştırdım ve sonunda buldum...

şimdi sırayla söyle yapıyosun :

resim eklemek istediğin mp3 ü winamp ta açıyosun o çalarken sen File menüsünden view info file... ye tıklıyosun. ardından açılan pencerede Artwork adlı sekmeye geçiyosun. aşağıda Load Artwork yazan butona tıkla ve gelen pencerede resmin olduğu klasöre giderek resmi bulup açıyosun ve ardından OK butonuna tıklıyosun.....Winamp otomatik olarak mp3 ün olduğu klasöre cover adında bir resim kopyalar onu silmezsen mp3 ü her açtığında winampta resim görünür...HEPSİ BUKADAR
Eğer yapamadıysan bana mail at... mail adresini ver.... sana resimli anlatım yaparak mail adresine dosya olarak gönderebilirim...
umarım aradığın konuya yardımcı olabilmişimdir... kolay gelsin.....

Sağolasın kardeş ama ben bu yöntemi zaten biliyordum. Ama sen o mp3 ü başka bir klasöre taşıdığın zaman resim gözükmüyor. Ben resmi mp3ün içine nasıl entegre edilecbileceğini sormuştum.

BOOMFUNKMCS
16-11-2008, 14:59   |  #9  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
3,373 mesaj

böyle birşey neree gördüysen bize ekran görüntüsünü atar mısın?

soulmy
16-11-2008, 15:37   |  #10  
soulmy avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,939 mesaj
BOOMFUNKMCS
böyle birşey neree gördüysen bize ekran görüntüsünü atar mısın?
İlk mesajımda var zaten. Bu mp3ü internetten indirmiştim ve winampla açınca direk olarak resim karşıma çıkmıştı.

man on the moon
16-11-2008, 16:23   |  #11  
man on the moon avatarı
Yıllanmış Üye
2,151 mesaj

ya zaten albüm bilgileri tamsa media player otomatik indiriyor. winampta gracenote gibi bir servisi kullanıyor. hatta çeşitli eklentiler şarkı sözlerini de kaydediyor. Ama önemli olan id3 etiketinin tam olması..

soulmy
16-11-2008, 16:25   |  #12  
soulmy avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,939 mesaj
e-eyup
ya zaten albüm bilgileri tamsa media player otomatik indiriyor. winampta gracenote gibi bir servisi kullanıyor. hatta çeşitli eklentiler şarkı sözlerini de kaydediyor. Ama önemli olan id3 etiketinin tam olması..
İyi de ben de internet yokki Ağlıyor

man on the moon
17-11-2008, 00:25   |  #13  
man on the moon avatarı
Yıllanmış Üye
2,151 mesaj

o zaman dediğim gibi mp3tag programını kullanacaksın.

ugurbas52
20-11-2008, 03:13   |  #14  
Taze Üye
2 mesaj

arkadaşım ben biraz daha araştırma yaptım... senin bahsettiğin şekilde olabilmesi için resmi mp3 e TAG lemen gerekiyo...bu işlem için kullanılan pek çok program var... ben bu programlardan herhangi birini denemedim ama Tag&Rename , IDTag gibi programlardan bahsediliyor.araştırdıysan zaten bu isimleri duymuşsundur. fakat media player da oluyor diyen arkadaşın dediği gibi biraz media player üzerinde çalıştım... nasıl olduğunu tam olarak anlayamadım ama sonuçta yaptığım bir mp3 de senin dediğin gibi oldu.istediğim yere kopyalıyor yada taşıyorum yanında resim bulundurmaya gerek kalmadan resim çıkıyo.
Nasıl yaptın diceksin, kolay gibi gözüküyor ama biraz karmaşık geldi bana... fakat birkaç denemden sonra alışıyosun.bu arada belki ilk yaptığında sonra m33 başka bir yere taşıdığında olmuyor ama bir müddet sonra oldu... sonucunun nasıl olduğunu tam çözemedim ama oldu...
- media player da mp3 açıyosun
- kitaplık bölümüne geçiyosun
- mp3 ün üzerinde sağ tuş  "Gelişmiş etiket düzenleyici" ye tıklıyosun
- açılan pencereden resimler sekmesine geç ekle ye tıklayıp resmi ekleyip tamam tıklıyosun

tekrar söylüyorum çok kolay gibi gözüküyo fakat ben bunu uyguladıktan sonra baktım olmadı ama çok kez uyguladım belkide o arada başka bir işlem daha yapmış olabilirm ne yaptığımı hatırlamıyorum ama sonunda aynen de senin dediğin gibi oldu.mp3 ü yanında herhangi bir fotoğraf olmadan istediğim yere koyuyorum ve winamp ta açtığımda resim de gözüküyo.... valla bulablirsen daha kolay bir yöntemini benimlede paylaşırsan sevinirim... kolay gelsin

dj-61
09-11-2009, 23:43   |  #15  
Taze Üye
3 mesaj

evet bende o yöntemin beşindeyim resim dosyası görünmüyor hic bir şekilde ama player istünde resim var bu yöntem cok daha kullanışlı diğer şekilde resim eklemelerde folder adında resim dosyası ekleniyor normalde bir gizli dosya ama bu diğrer oluşacak veya eklnecek folder dosyası ile yer değişdirmesi mümkün bu yüzden her albüm kenti klasöründe kalmalı buda hic istenilen bir durum değil bende resim dosyası klasörde olmadan albüm resmi nasıl görünüyor onun beşindeyim şu an sadece bu bilgiye burada ulaşmış bulunuyorum ben bir program yükledim mp3 tag onda denicem ama şu media player üstünde yaban arkadaş bu konuda daha ayrıntılı bilgi verirse cok iyi olacak lütfen [email=dj61caner@gmail.com]dj61caner@gmail.com[/email]   www.dj-61dunyasi.tr.gg  buralardan ulaşırsanız cok sevinirim

birde şu acıklamayı yapmak istiyorum sanırım biliyorsunuz sadece mp3 olan dosya icerisine folder adında bir resim adarsanız bu o klasör icindeki tüm şarkıları o albüm kabağı olarak gösderir yani normal yolar icin media oynatıcılar üstünde resim eklemeye uğraşmayın...

dj-61
09-11-2009, 23:50   |  #16  
Taze Üye
3 mesaj

evet dostum şimdi denedim mp3 tag türkce program sadece yapman gereken prg. ekranındaki boş yere mp3 albümü cekip atşarkıları yani sonra hepsini oradan sec normal klasörde tümünü secer gibi daha sonra kenarda en alta indiğinde albüm kabak resmi icin yer olacak oraya sağ tıkla remi bul sec en son olarakda üsdeti arac cubuğunda kaydet simkesine tıkla o tüm şarkılara işlem yapacak  ve klasörde resim olmnadan şarkında resim görünecek :D şu an denedim oldu valla bir kac denemeden sonra kesim cözüm... web sayfamı ziyaret ederek sorularınızı yanıtlayabilirim..

cutehawk
31-08-2010, 18:44   |  #17  
Taze Üye
1 mesaj

yorma kendini pc yorulsun itunes'i yükle program açıkken sağ tuş getinfo de orada resmini yükle ya da The GodFather ı dene

caRi255
31-05-2011, 15:49   |  #18  
Taze Üye
7 mesaj

Mp3tag progtamını kullan klasörü programa at hepsini seç tag kaynaklarına tıklayıp amazon. com sec sonraki secenegine tıkla albüm ismini bul sonraki de tamam secenegine bas oldu bitti bu anlattıklarım icin internetinin olması gerekli..

antisilencedt
29-06-2011, 01:32   |  #19  
antisilencedt avatarı
Taze Üye
14 mesaj

itunes ile mp3'e albüm kapağı gömebilirsin. daha sonra mp3'ü başka bi klasörde veya başka bilgisayarda veya başka bi player ile gene resimli haliyle görürsün.

arşivini daha profesyonel bi şekilde düzenlemek istersen mp3tag programı güzel.

soulmy
29-06-2011, 10:48   |  #20  
soulmy avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,939 mesaj

3 sene önce açtım konuyu hala mesaj yazılıyor yaaa :D
Editörlerden ricam konu kilitlensin lütfen.
Bu arada program olarak tagscanner diye program buldum bir yerde, onu kullanıyorum.

antisilencedt
30-06-2011, 00:27   |  #21  
antisilencedt avatarı
Taze Üye
14 mesaj
Alıntı: soulmy  
Editörlerden ricam konu kilitlensin lütfen.
konunun kilitlenmesine gerek yok bence hala faydalı olabiliyor. google'dan buraya gelenleri düşün

soulmy
30-06-2011, 01:11   |  #22  
soulmy avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,939 mesaj
Alıntı: antisilencedt  
konunun kilitlenmesine gerek yok bence hala faydalı olabiliyor. google'dan buraya gelenleri düşü
Peki dediğin gibi olsun.

hassan27
07-05-2017, 01:50   |  #23  
Taze Üye
4 mesaj

mp3 tag ile yapılıyor

Son Düzenleme: hassan27 ~ 07 Mayıs 2017 01:50