Window 8 oturum sınırlama

yucelugr
25-08-2013, 00:30   |  #1  
yucelugr avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
135 mesaj

Merhabalar windows 7 de admın olarak açtğım diğer oturumlara sınırlama koyabiliyordum yani diğer kullanıcılar belirli saatlerde oturumlarını açabiliyorlardı sadece fakat windows 8 de bu olayı bi türlü çözemedim bi fikri olan?

okankurubas
29-08-2013, 08:29   |  #2  
okankurubas avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 118
1,390 mesaj

Windows 7 de nasıl yapıyordum o sınırlamayı, mesela belli bir saatte şifreyi girip açılıyor zaman dolunca kendiliğinden oturumu kapatıyor mu ?

okankurubas bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
dogfish01
29-08-2013, 08:35   |  #3  
Üye
Teşekkür Sayısı: 3
50 mesaj

"Bilgisayarım"ı açıp "Denetim Masası"na girmelisin. Ardından "Kategori" bölümünden "Küçük Simgeleri" seçmelisin. Ekrana gelen simgelerden "Kullanıcı Hesapları"na girip "Başka bir hesabı yönetin"e tıklamalısın. Uyarı gelirse "Evet"e bas. Ardından sayfanın son kısımlarında yer alan "Aile Korumasını Ayarla" ya tıkla. Uyarı gelirse "Evet"e bas. Ardından kısıtlanması gereken kullanıcıyı seç. Açılan sayfadan "Zaman Sınırlamarı"na tıkla. Sonrasında açılan sayfadan "İzin verilen kullanım süresini ayarla"ya tıkla. Seçeneklerden "KULLANICIADI kişisel bilgisayarı yanlızca izin verdiğim süre kadar kullanılabilir" seçeneğini seç. Çıkan menüden istediğin kısıtlamayı yapabilirsin.

dogfish01 bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
okankurubas
29-08-2013, 08:36   |  #4  
okankurubas avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 118
1,390 mesaj

Hıımm teşekkürler kardeş.

okankurubas bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]