windows 10 açılış sorunu (parola yanlış uyarısı)

alposia
24-11-2015, 22:51   |  #1  
alposia avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

erhaba arkadaşlar. w10 format attım. sonrasında bir güncelleme geldi. ondan sonra ise ne zaman bilgisayarı açsam "kullanıcı adı veya şifre yanlış" uyarısı alıyorum. daha önce hiçbir zaman şifre ile giriş yapmıyordum bu arada. sonrasında kullanıcı değiştire girdiğimde 3 adet kullanıcı gözüküyor. aslında admin dışında 1 tane var ama. ki hoş sadece 1 kişinin kullandığı bilgisayarda neden admin olmak zorunda onu da anlamaıdm. bunu nasıl düzeltirim bilen varsa eğer yardımcı olursa sevinirim. fotoğrafları ekliyorum. fotoğraflarda görüldüğü gibi 3 kullanıcı gösteriyor. ama aslında 2 tane var ve netplwizde şifre isteme seçeneği de kapalı.

ihalilcoban
24-11-2015, 23:32   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 97
384 mesaj

Bu bilgisayar-Sağ tuş-Yönet-Yerel Kullanıcılar ve Gruplar-Kullanıcılar seçeneğine tıkla. Sağ tarafta açılan kullanıcıları bir kontrol et. Kendi oluşturduğun kullanıcı hesabının dışındakileri devre dışı bırak. Düzelmesi lazım.

alposia
24-11-2015, 23:46   |  #3  
OP Taze Üye
4 mesaj

cevap için teşekkürler. yönet'e basınca bu menü geliyor karşıma. denetim masası> kullanıcı hesapları> kullanıcı hesaplarını kaldır ' a gelince de zaten 2 kullanıcı gözüküyor. Oguzhan ve administrator (3.fotoğraf) 3. bir seçenek olmuyor. pc olduğundan beri 1 kere bile parola koymadım parolalı başlangıç da yapmadım

ihalilcoban
24-11-2015, 23:59   |  #4  
Yıllanmış Üye
384 mesaj
Alıntı: alposia  
cevap için teşekkürler. yönet'e basınca bu menü geliyor karşıma. denetim masası> kullanıcı hesapları> kullanıcı hesaplarını kaldır ' a gelince de zaten 2 kullanıcı gözüküyor. Oguzhan ve administrator (3.fotoğraf) 3. bir seçenek olmuyor. pc olduğundan beri 1 kere bile parola koymadım parolalı başlangıç da yapmadı

Enteresan bir sorun. Sanki kullanıcı hesabı admin yetkisine sahip değil gibi bir görüntü çıkıyor ortaya. Şimdilik bir çözüm üretemedim. Yeniden formatla diyeceğim ama sana kalmış.

alposia
25-11-2015, 01:22   |  #5  
OP Taze Üye
4 mesaj

teşekkürler tekrar cevap için. oğuzhan adlı kullanıcıyı silsem peki bir kaybım olur mu ? zaten bilgisayarı tek kullanıcı olarak kullanıyorum

ttbpc
25-11-2015, 06:33   |  #6  
ttbpc avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 146
1,448 mesaj

bir kaybın olmaz sadece oğuzhanın içindekiler gider masaüstü vb.
ayrıca o bilgisayar yönetimindeki bölüm sadece Pro ve Enterprise'da olur. (hatırlarsanız Windows 7'de de öyleydi Professional, Ultimate ve Enterprise'da vardı.) ama aferin lisanslı Windows kullanıyorsun.

ttbpc bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
ihalilcoban
25-11-2015, 11:34   |  #7  
Yıllanmış Üye
384 mesaj
Alıntı: alposia  
teşekkürler tekrar cevap için. oğuzhan adlı kullanıcıyı silsem peki bir kaybım olur mu ? zaten bilgisayarı tek kullanıcı olarak kullanı
Rica ederim.
Alıntı: ttbpc  
ayrıca o bilgisayar yönetimindeki bölüm sadece Pro ve Enterprise'da olur. (hatırlarsanız Windows 7'de de öyleydi Professional, Ultimate ve Enterprise'da vardı.)
Haklısın. Gece gece gözümden kaçmış. Bilgimi tazeledin eyvallah  :)

ttbpc
25-11-2015, 17:18   |  #8  
ttbpc avatarı
Yıllanmış Üye
1,448 mesaj
Alıntı: ihalilcoban  
Haklısın. Gece gece gözümden kaçmış. Bilgimi tazeledin eyvallah :)
Rica ederim :)

alposia
26-11-2015, 00:42   |  #9  
OP Taze Üye
4 mesaj

emeğe saygı her zaman. oyuna o kadar para verirken windowsa vermemek ayıp olurdu. deneyeyim o zaman o yöntemleri de. sonuçlarını yazacağım bundan sonra aynı sorunu yaşayanlar için yardımı olmuş olur hiç olmazsa

ttbpc
26-11-2015, 06:50   |  #10  
ttbpc avatarı
Yıllanmış Üye
1,448 mesaj

oğuzhanın içindekileri al ardından kullanıcıyı sil ardından yeni bir tane oluştur kullan para vermene gerek yok :)