Windows 10 Ethernet Sorunu

batmanyak
11-08-2015, 23:31   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
156 mesaj

Merhaba arkadaşlar 2 ay önce Monster marka notebook satın aldım ve win8 yükledim ve bağlantımda hiçbir şekilde problem yoktu . 2 hafta önce win10u yükledim ve 1 hafta sonrasında ethernetle bağlanırken sürekli kopma sorunu yaşadım ve hala yaşıyorum ( wifide herhangi bir problem yok), sorunum şu şekilde, internette dolaşırken bi anda sağ altta Ethernet bağlantısının üzerinde sarı ünlem çıkıyor ve sorun gider dediğimde varsayılan ağ geçidi kullanılamıyor felan diyor ve sonra düzeliyor, düzelmezse etherneti devre dışı bırakıp tekrar etkinleştiriyorum düzeliyor bazense kablonun takılı olduğunu bile görmüyor...
Çoğu şeyi denedim ( driverları güncelledim, Ethernet kablosunu değiştirdim, manuel ip ve ağ geçidi verdim) aklıma en son win8de böyle bi problem yaşamadığım aklıma geldi acaba sorunum win10 veya win10un driverlarının daha tam düzgün çalışmadığından mı kaynaklanıyor diye düşündüm. İnşallah sorunum win10 veya win10 driverlarından kaynaklanıyordur zira yeni aldığım laptobun Ethernet kartını yakmak için hiç extrem bişey yapmadım
Şimdiden teşekkürler ...

muratcevikel
12-08-2015, 11:19   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
19 mesaj

drive pack programını kullanarak driver yükleyebilirniz bende de aynı sorun yaşadım 

windows 10 kurulduktan sonra ethernet denetleyici tanımadı bende bu yolla düzelttim şu anda bir sorun yoktur.

isa imemek
15-08-2015, 23:08   |  #3  
Taze Üye
2 mesaj

İlk yüklendiğinde bende de olmuştu. Sonra kendisi düzeldi.

Mehmet Kutlu
01-12-2015, 10:40   |  #4  
Taze Üye
1 mesaj

Kardeş 5. Kattaki komşudan kablolu net cektim benim pc laptop win 10 yüklü net kablosunu taktigim zaman ünlem işareti vardı neden kaynaklanıyor olabilir?ethernet geçerli bir ip yapılandırmasına sahip değil diyordu sorunları gıderdıgımde ? Bir de kablo neti pc ye bağladığım zaman pc yi wifi olarak dagitabilir miyim evin icine?

ihalilcoban
01-12-2015, 12:43   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 97
384 mesaj

Kabloyu bir kontrol edin. Problem genelde kablodan çıkıyor. Kabloda kırık veya kablo ucundaki herhangi bir temassızlıkta bile sıkıntı çıkarır. Sürücü vs. ikinci olarak bakılması gereken yer.