Windows 10 hakkında

Karemiwen
02-01-2016, 23:15   |  #1  
Karemiwen avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

Windows 10 dağıtılmaya başladığında media creation tool ile yükleme ve kurulumu yapmış ve memnun kalmıştım. Fakat sonra bilgisayarı yeniden başlattığımda açılırken siyah ekranda takıldığını, ikonlara tıkladığımda çalışmadıklarını,başlat menüsünün çalışmadığını, skype-team speak gibi programlarda bas-konuş özelliğinin sıkıntı verdiğini ve başka sıkıntıları farkettim. Benim için çalıştırmakta sorun yoktu fakat aile fertlerim pc başına geçtiğinde mahvetmişsin bilgisayarı hiçbir şey açılmıyor gibi konuşmaları yüzünden windows 7 işletim sistemine geri dönmeye karar verdim. Geri yükleme yaparken "çalışıyor mu yoksa takıldı mı" düşüncesiyle beklerken windows 7 geri yüklenip bilgisayar açıldı.  Aynı hatalar devam ediyor mu? Veya Windows 8.1e geçiş yapsam  metro arayüzü değiştirip windows 7 gibi kullanma imkanım var mı temiz bir şekilde? Windows 7 kullanmaktan sıkıldığım için soruyorum. Düşünceleriniz nedir?

Selim_C
03-01-2016, 12:27   |  #2  
Selim_C avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 39
157 mesaj

Yükseltmekten tek sen mağdur değilsin. Herkes de böyle (-imiş, ben daha kurmadım)

Ama Win10 kurulumunu şurdan yaparsan sağlam ve temiz yaparsın. 

Yükseltmeyi kimse tavsiye etmiyor (bunu tekrar duyurmuş olalım da)

İyi kullanımlar Beğendim

Selim_C bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
Karemiwen
03-01-2016, 19:42   |  #3  
Karemiwen avatarı
OP Taze Üye
6 mesaj

Teşekkür ederim, aynı siteden dün gece aralık güncellemeleriyle birlikte 8.1 iso indirdim. Flash belleğim muhtemelen süpürgeye kaçtığı için yarını bekliyorum :D

Selim_C
03-01-2016, 20:48   |  #4  
Selim_C avatarı
Yıllanmış Üye
157 mesaj
Alıntı: eLfaLLen  
Teşekkür ederim, aynı siteden dün gece aralık güncellemeleriyle birlikte 8.1 iso indirdim. Flash belleğim muhtemelen süpürgeye kaçtığı için yarını bekliyorum :

Bir şey değil Mutlu

Alıntı: mytekniker  
metro arayüz devre dışı bırakılabilir ama sistemik çözümlerde yardımcı oluyor aslında kolaylık sağlıyor.

Ankara

5392792055

myteknikservis.com

yerinde

Full Programlar İndir

Yerinde İndirKarizma

vfidan
03-01-2016, 22:17   |  #5  
Taze Üye
8 mesaj

Arkadaşlar burası yerimi bilmiyorum ama yazmak zorundayım 7 den yükseltme yaptım windows 10 'u , benim öncelikli sorunum daha önceleri dns ayarlarında yaptığım değişikliklerle kolayca girebildiğim sitelere şimdi WİNDOWS 10 'da  giremiyorum. Dns ayarlarını komut istemci yolu ile ve de ağ ayaları yolu ile defalarca değiştirdiğim halde yinede beli başlı sitelere giremiyorum ya not found sayfa bulunamadı yada mahkeme kararlarının bulunduğu engellemeler çıkıyor karşıma.bunun kesin çözüm yolu yokmudur windows 10 da acaba.aynı ağ üzerinde laptop veya tablet ile her türlü siteye özgürce girebiliyorken,10 da neden giremiyorum?

TEŞEKÜRLER....

Son Düzenleme: vfidan ~ 03 Ocak 2016 22:30
Karemiwen
06-01-2016, 21:43   |  #6  
Karemiwen avatarı
OP Taze Üye
6 mesaj

2 gündür windows 8.1 pro kullanıyorum. Oynadığım online oyunda dün akşam 1 senedir devamlı gittiğim savaşa gittim general formunda 10 dakika boyunca kalenin duvarına yapışıp pc donuk vaziyette 200 kişiyi kesmelerini bekledim. Pc düzeldiğinde kale boş savaş bitikti. Bugünde aynı sıkıntıyı verirse muhtemelen windows 7 yolu gözüktü yine bana Emin değil

Son Düzenleme: Karemiwen ~ 06 Ocak 2016 21:44
ttbpc
07-01-2016, 12:58   |  #7  
ttbpc avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 146
1,448 mesaj
Alıntı: Selim_C  

Full Programlar İndir

Yerinde İndir Karizma

KahkahaKahkahaKahkahaKahkahaKahkahaKahkahaKahkaha

Bakıyorum reklama başlamışsın :))

Selim_C
07-01-2016, 21:19   |  #8  
Selim_C avatarı
Yıllanmış Üye
157 mesaj
2 gündür windows 8.1 pro kullanıyorum. Oynadığım online oyunda dün akşam 1 senedir devamlı gittiğim savaşa gittim general formunda 10 dakika boyunca kalenin duvarına yapışıp pc donuk vaziyette 200 kişiyi kesmelerini bekledim. Pc düzeldiğinde kale boş savaş bitikti. Bugünde aynı sıkıntıyı verirse muhtemelen windows 7 yolu gözüktü yine bana   Emin değil  

Bence internetinle alakalı.. Yine devam ederse driverleri bir güncelle derim.

(Oyunun ismi ne bu arada? Merak ettim.)

Alıntı: ttbpc  
  Kahkaha    Kahkaha    Kahkaha    Kahkaha    Kahkaha    Kahkaha    Kahkaha

Bakıyorum reklama başlamışsın :))

Site benim değil ama bizde boş durmayalım Kahkaha

Son Düzenleme: Selim_C ~ 07 Ocak 2016 21:34
Karemiwen
07-01-2016, 22:44   |  #9  
Karemiwen avatarı
OP Taze Üye
6 mesaj

Kullandığım yazılım bunların eskidiğini söylüyor. İnternetimi genelde ilk hafta 50 gb bitirip 3 mbps kullanıyorum ay sonuna kadar Geek

Hiç böyle sıkıntı yaşamamıştım fpsde ani düşmeler oluyordu fakat saniyelik donma değil 2-3 dakikalık gidip gelmeler oluyor w8 geçtiğimden beri.  (Aion oynuyorum)

ttbpc
08-01-2016, 18:33   |  #10  
ttbpc avatarı
Yıllanmış Üye
1,448 mesaj
Alıntı: Selim_C  

Site benim değil ama bizde boş durmayalım  Kahkaha  

Aslında şimdi anladım o "yerinde servis" diyordu sen de "yerinde indir" dedin Kahkaha
Kullandığım yazılım bunların eskidiğini söylüyor. İnternetimi genelde ilk hafta 50 gb bitirip 3 mbps kullanıyorum ay sonuna kadar  Geek

Hiç böyle sıkıntı yaşamamıştım fpsde ani düşmeler oluyordu fakat saniyelik donma değil 2-3 dakikalık gidip gelmeler oluyor w8 geçtiğimden beri. (Aion oynuyorum)

Onları güncellemeyi dene, ancak bir faydası olacağını sanmıyorum.

Eksik kurulan dirver sorunudur ya da dahili kart ile açıyorsundur. (Nvidia ise sağ tık grafik işlemciyle çalştır-yüksek performanslı nvidia işlemcisi seçeneği harici kart mesela)

ttbpc bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
Selim_C
08-01-2016, 23:11   |  #11  
Selim_C avatarı
Yıllanmış Üye
157 mesaj
Aslında şimdi anladım o "yerinde servis" diyordu sen de "yerinde indir" dedin    Kahkaha

Beğendim  

Onları güncellemeyi dene, ancak bir faydası olacağını sanmıyorum.

Eksik kurulan dirver sorunudur ya da dahili kart ile açıyorsundur. (Nvidia ise sağ tık grafik işlemciyle çalştır-yüksek performanslı nvidia işlemcisi seçeneği harici kart mesela)

#O da işe yaramaz ise sen bize Pc Marka/Model ver, Pc'ne uygun driverleri bulalım.

#Ayrıca inSSIDer adlı programı indirip, çevrende kullanılan kanalları öğrenmelisin. Sonra en az kullanılan kanalı modem arayüzünden seçmelisin. Bu internetini hızlandırmak için en iyi yollardan biridir.

#İndirmek için link. (Önce setup yap. Ardından 2. rarı çıkart. Çıkan dosyaları "readme" adlı metin belgesindeki yola at.)

#Kullanım için link. (Eski sürüm anlatılmış ama genel olarak kullanımı zaten böyle)

#Bir de Chip'teki şu linkişine yarayabilir. Extra bilgi   İyi  

Son Düzenleme: Selim_C ~ 08 Ocak 2016 23:13
Selim_C bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
Karemiwen
09-01-2016, 00:59   |  #12  
Karemiwen avatarı
OP Taze Üye
6 mesaj

Çok teşekkür ederim. AMD işlemci-ekran kartı kullanıyorum. Bugün savaşımı rezil ettiği için ekran kartının driverı indirdim tekrar yükledim. Fakat Aion açıkken pencere değişmek eziyet oluyor hatta siyah siyah oluyor sekmeler sonradan kendine geliyor. Bende Windows 7 Ultimate yükledim yarım saat önce. Kişisel ayarlarımı yaptım. Önümüzdeki ay X8 9590 işlemci r9 380x veya r9 280x ekran kartı 16 gb ram, SSD kart, hybird disk vs. parçalarla ayrı bi kasa toplamayı düşünüyorum. Bu kasanın benim için miâdı doldu 1 haftadır  Çimdik  Windows 8i de o zaman kullanırım artık veya 10.1 nasip olursa  Mutlu

Son Düzenleme: Karemiwen ~ 09 Ocak 2016 01:03
ttbpc
09-01-2016, 07:13   |  #13  
ttbpc avatarı
Yıllanmış Üye
1,448 mesaj
Çok teşekkür ederim. AMD işlemci-ekran kartı kullanıyorum. Bugün savaşımı rezil ettiği için ekran kartının driverı indirdim tekrar yükledim. Fakat Aion açıkken pencere değişmek eziyet oluyor hatta siyah siyah oluyor sekmeler sonradan kendine geliyor. Bende Windows 7 Ultimate yükledim yarım saat önce. Kişisel ayarlarımı yaptım. Önümüzdeki ay X8 9590 işlemci r9 380x veya r9 280x ekran kartı 16 gb ram, SSD kart, hybird disk vs. parçalarla ayrı bi kasa toplamayı düşünüyorum. Bu kasanın benim için miâdı doldu 1 haftadır   Çimdik   Windows 8i de o zaman kullanırım artık veya 10.1 nasip olursa   Mutlu  

yeni kasa toplayacaksan bari 300 tl fazla ver orijinal windows olsun

veya windows 7 ultimate kurarsın (yeni kasaya) sonra da şu  yazıyı uygula (windows 10 pro yükleyeceksin.) ve windows kendiliğinden etkinleşiverecek :) (%100 orijinal)

anahtarın ise microsoft sunucularına kaydediliyor her format attığında otomatik etkinleşiyor