Windows 10 İnternet Sorunu.

BerkanTamer
17-08-2015, 14:10   |  #1  
BerkanTamer avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Merhaba arkadaşlar Şuan Windows 8.1 Pro kullanıyorum Windows 10 a yükselttim dün fakat internet ile ilgili bir problemim oldu. Sağ aşağıda hep sarı ünlem vardı ve internete erişimim yoktu. Sorun gider dediğimde ''Dns sunucusu yanıt vermiyor'' dedi Ağ ayarlarımdan DNS mi 8.8.8.8 / 8.8.4.4 yaptım yine işe yaramadı. chrome ile girince ''Dns_probe_fınıshed_no_internet'' diyordu. aygıt yöneticisinden ethernet kartımın ağ adresinin değerini de değiştirdim yine işe yaramadı. evdeki telefon tablet felan internete bağlanabiliyor. Sadece bu bilgisayarda sıkıntı çıktı modemin arayüzüne bile giremiyorum bu bilgisayardan. DNS sorununu çözdüm bu seferde '' 'ethernet' geçerli bir ağ yapılandırmasına sahip değil. '' hatasını aldım bir türlü internete bağlanamadım. Bu yüzden geri Win8 e döndüm. Win10 a geçmek istiyorum açıkçası ama bu sorunu nasıl çözerim bir türlü yapamadım. bilgisi olan var mıdır arkadaşlar ?

batmanyak
17-08-2015, 20:40   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
156 mesaj

bro win10 daha tam olarak düzgün çalışmıyor bana göre bende win10 kullanıyorum internet problemim oluyodu kendiliğinden geçti bana kalırsa bu tür problemler istemiyosan win10 yüklemek için acele etme