Windows 10 kameramı desteklemiyor mu?

Mehmet Kutluay
04-04-2019, 10:28   |  #1  
Mehmet Kutluay avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Arkadaşlar Merhaba..
Sorunum Başlıktada belirttiğim gibi ortalama bir kamera olan Inca 10x digital zoom f 3.85 mm kamerasına sahibim.
Daha önce windows 7'de kullandıgım hatta 2 gün önce aktif bir şekilde kullandıgım kamerayı şuan windows 10'da kurulumunu yapmama rağmen birtürlü kamerayı kamerayı çalıştıramadım mikrofon çalışıyor ama kamera çalışmıyor. Sağ alt köşeden kamera sembolu çıkıyor ama "disconnected" hatası alıyorum. Sürümünü güncelledim hatta Belirli sitelerden farklı kurulumun driver'ı indirdim ancak bir sitede 
" Sürücüler Windows 7, 8 ve 8.1işletim sistemleri için hazırlandığından dolayı işletim sisteminizin bunlardan birisi olduğundan emin olmayı da unutmayın." yazısını gördüm.
Bu doğru olabilir mi yoksa yazının eski bir yazı oldugundan mıdır?
Eğer durum böyle ise bunu windows 10'da çalıştırma yolu varmıdır.
Yardımcı olursanız sevinirim..

Sistem Bilgilerim
  • Windows 10 Pro 64-bit
  • Intel i5
  • - Bilmiyorum -
  • Microsoft Edge
  • Norton AntiVirus (Symantec)
  • 8 GB
  • - Bilmiyorum -
  • - Bilmiyorum -
zombi
04-04-2019, 15:22   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 106
1,026 mesaj
Alıntı: Mehmet Kutluay  
Arkadaşlar Merhaba..
Sorunum Başlıktada belirttiğim gibi ortalama bir kamera olan Inca 10x digital zoom f 3.85 mm kamerasına sahibim.
Daha önce windows 7'de kullandıgım hatta 2 gün önce aktif bir şekilde kullandıgım kamerayı şuan windows 10'da kurulumunu yapmama rağmen birtürlü kamerayı kamerayı çalıştıramadım mikrofon çalışıyor ama kamera çalışmıyor. Sağ alt köşeden kamera sembolu çıkıyor ama "disconnected" hatası alıyorum. Sürümünü güncelledim hatta Belirli sitelerden farklı kurulumun driver'ı indirdim ancak bir sitede
" Sürücüler Windows 7, 8 ve 8.1işletim sistemleri için hazırlandığından dolayı işletim sisteminizin bunlardan birisi olduğundan emin olmayı da unutmayın." yazısını gördüm.
Bu doğru olabilir mi yoksa yazının eski bir yazı oldugundan mıdır?
Eğer durum böyle ise bunu windows 10'da çalıştırma yolu varmıdır.
Yardımcı olursanız sevinirim..

ben fantezi olsun diye 98 model spc 200 nc yi w10 64 bitte çalıştırdım.

w 10 her kamerayı açar hele 8.1 driveri olan kamerayı rahat açar. elle yükleyin driveri.