Windows 10 oyunlarda FPS düşmesi sorunu...?

Daniel Pattinson
08-01-2016, 21:10   |  #1  
Daniel Pattinson avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Bundan 1.5 ay önce Windows 10'a update etmiştim 8.1 den. CS:GO da 120 fps civarı alırken artık tüm ayarlar ortadayken + özellikler devre dışıyken 60 civarı alıyorum. Sizce 8.1 e geri döndüğüm zaman eskisi gibi olur mu? Çünkü artık bu durumdan bıkmış durumdayım. Eğer geri dönersem birkaç ay sonra tekrar yükseltebilecek miyim Windows 10a ? 1 hak gibi bir şey mi var yoksa. Ne yapmalıyım? Cevaplarsanız sevinirim. Yarın ilk iş bilgisayarcıya gidicem çünkü.

MasterOrhan
08-01-2016, 22:46   |  #2  
MasterOrhan avatarı
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 1
6 mesaj

Merhaba,

Windows 8.1'e geri döndüğünüz zaman (temiz kurulum) aynı performansa kavuşabilirsiniz. Windows 10 yükseltmesini ise Windows Update değilde USB veya DVD medyalarından biri ile gerçekleştirebilirsiniz. Bu temiz kurulum performans sorununuz çözebilir. Bunun için yapmanız gereken Microsoft resmi sitesinden yükseltme ISO'sunu indirerek medyalardan birine yazmanız olacak. Bu şekilde dilediğiniz zaman Windows 10 yükseltmenizi gerçekleştirebilirsiniz. Orjinal Windows Kopyası kullandığınız için, Windows 10 sizden ürün anahtarı girmenizi istemeyecek, anahtarı otomatik olarak algılayıp Windows kopyanızı etkinleştirecektir.

Windows 10'u bir USB veya DVD kullanarak yüklemek için gerekli indirme bağlantıları...

Tüm bunlardan ziyade oyunlarınızın Windows 10 ile uyumluluğunu araştırın.

Daniel Pattinson
09-01-2016, 09:45   |  #3  
OP Taze Üye
4 mesaj

Ben bilgisayara dün recovery yapıp her şeyi kaldırdım. Sonra Windows 10 u kendi tekrar kurdu temiz sisteme. Yani sanırım Windows 10 un uyumluluk sorunlarından kaynaklanıyor. Windows 8.1 e geri dönmeyi düşünüyorum en azından 3-4 aylığına. Merak ettiğim şey, 8.1 den 10 a geçmek isteyeceğim zaman MediaCreationTool  ile usb ye yazdığım Windows 10'u format ile mi kurucam yoksa nasıl olacak onu merak ediyorum.

MasterOrhan
09-01-2016, 16:44   |  #4  
MasterOrhan avatarı
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 1
6 mesaj

Merhaba,

Evet temiz kurulum ile kurabilirsiniz. Öncelikle şunu söyleyeyim, Sisteminizde kurulu olan Windows sürümünüzün yükseltmesini indireceksiniz. Yani sisteminizde Windows 8.1 Core Single Language olduğunu varsayarsak, Windows 10 Home yada Pro kuramazsınız. Yeni lisans satın almanız gerekir. Doğru Windows sürümünü indirmeye özen gösterin. Bu şekilde dilediğiniz zaman Windows 10'u bilgisayarınıza temiz kurulum ile yükleyebilirsiniz. Doğru Windows Sürümü'nü bulmanız konusunda aşağıdaki tablo size yardımcı olacaktır.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Son Düzenleme: MasterOrhan ~ 09 Ocak 2016 16:46
Daniel Pattinson
10-01-2016, 13:35   |  #5  
OP Taze Üye
4 mesaj

Ben şuanda USB ye mediatool ile yazıyorum windows 10u. Yarın Windows 8.1 e geçicem. Yani 1 sene sonra tekrar windows 10 a geçmek istediğim zaman bir sıkıntı çıkartmayacaktır sanırım. PC bana freedos olarak gelmişti bunu da belirtiyim. Önceden de windows 8.1 kullanıyordum. Upgrade ile bu windows 10 home a attı.

ttbpc
10-01-2016, 13:50   |  #6  
ttbpc avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 146
1,448 mesaj

ama öncelikle etkinleşti di mi? etkinleşmediyse 6 ay süren var geçmek için.

Süleyman Şah
28-01-2016, 04:10   |  #7  
Süleyman Şah avatarı
Taze Üye
5 mesaj

Kardeşim windows 10 dan windows 8.1 'e döndüğünde C dosyasının içine ESD diye bir dosya kuruluyor bu dosya windows 10 yükleme dosyası istediğin anda burdaki setubu kullanarak windows 10's sııntısız geçebilirsin.