Windows 10 Pc iki gündür açılmıyor

Oğulcan Bacak
26-11-2020, 21:45   |  #1  
Oğulcan Bacak avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

İyi akşamlar bilgisayarım iki gündür hoşgeldiniz ekranında takılı kaldı açılmıyor . Pc açılırken 1-2 dk siyah ekran da kalıyor sonra hoşgeldin e gelince açılmıyor. İki gün önce bilgisayarım bir gün boyunca açık kalmıştı ondan olabilir mi  ? Windows güncellemesi de yaptım alalı 4 yıl olmasına rağmen bu yıl çok yavaşlamaya başladı. Sürekli donuyor  görev yöneticisinden kapatıyordum her şeyi şimdi de iki gündür açılmıyor lütfen yardım edin ne yapmalıyım.

excel_mustafa
27-11-2020, 02:09   |  #2  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,442 mesaj

hdd arızalı olabilir. format atmayı dene. önemli dosyalar varsa kaspersky rescur disk hazırlayıp bununla açarak usb ye atabilirsin. formattan sonra hdd sentinel ile badsector testi yap ve health a gözat. sorun yoksa memtest64 ile ramları test et.

freekays
01-12-2020, 13:48   |  #3  
freekays avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
597 mesaj

secureboot bios tan ayarlanıyor format öncesi aksi halde hdd görünmüyor müdahele edilemiyor

tianjin
19-12-2020, 12:32   |  #4  
tianjin avatarı
Üye
Teşekkür Sayısı: 5
60 mesaj

Şayet "Hoşgeldiniz" yazısında kalıyor ve eğer ki o sıralarda "Mause" kilitleniyorsa "RAM" (Bellek) problemidir. Fakat "Mause" hareket ediyorsa "HDD" ya da  büyük ihtimal "GPU" problemi de olabilir. Arıza tesbit eden parçayı takmak ve bakmak gerekiyor. Şayet format da atsanız, yükleme ekranlarında PC kilitlenecektir. Yetkili seviyesinde değilseniz, mutlaka bir "COMPUTER" teknik servise teknik ve donanım olarak makineyi gösteriniz.

Son Düzenleme: tianjin ~ 19 Aralık 2020 12:33