Windows 10 Yüklemesinde PC Kapanıyor

EmnCn2001
11-10-2015, 10:48   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
77 mesaj

Merhaba CHIP Online sakinleri.Mutlu Windows 10 çıktığından beri laptopuma yüklemeye çalışıyorum fakat ısınsa da ısınmasa da kapanıyor o 3 aşamalı yerde. Media Creation Tool kullansam iso dosyası oluşturulurken kendiliğinden kapanıyor. İnternette başkalarına verilen tüm çözümleri denedim ama hiçbir sonuç alamayınca buraya geldim. Bilgisayarda orijinal Windows 8.1 Update 3 var. 

Buna çözüm bulabileceğinizi umarak şimdiden teşekkür ederim.

MrForjest
11-10-2015, 15:31   |  #2  
MrForjest avatarı
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 1
37 mesaj

Kullandığınız pc'nin donanım özelliklerini kısaca geçerseniz fikir üretmekte kolay olacaktır.Öncelikle Windows8.1yüklü pc'nizde,win10 rahat çalışacaktır tahmin ediyorumki,Uefi gpt yapılandırması söz konusu dolayısı ile disk silme işlemlerinde yada bios güvenlik ayarlarında win10 kurulumda prüzler çıkma olasılığı yüksek.8.1 'den,win10'a yükseltme yaptıysanız eğer zaten win10 kurulumunda lisans otomatik gerçekleşir.

Sisteminizi Live çalışan linux veya windows ile açıp tüm diskleri silin (Yedeklerinizi alın) Bios'tan Secureboot:Disable yapın Efi-Legacy: Enable şeklinde ayarlayarak F10 ayarları kaydedin kuruluma tekrar başlayın.Win10 ekran arabiriminden ötürü anakarta ve işlemciye çok yükleniyor 8.1'de bu sorun yok.

EmnCn2001
11-10-2015, 18:00   |  #3  
OP Üye
77 mesaj

İlk olarak bilgisayarda Intel Core i5 2450M var. 8GB RAM AMD Radeon 6650 ekran kartı var ki bunlar hayli hayli karşılıyor gereksinimleri. Zaten dedikleriniz kapalı. Legacy devrede. Ama bir anda oluyor bunların hepsi. Bilgisayar media creation tool da medyayı oluştururken bios ile alakası olmadığı halde kapanıyor. Media Creation Tools çözülse işim hallolacak. Ya da bir şekilde sıfırdan yüklerken lisans girebilsem..

commspro
12-10-2015, 10:20   |  #4  
commspro avatarı
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 2
7 mesaj

Öncelikle, daha düşük donanımlı Win7 bilgisayarını Win 10'a yükseltirken epeyce uğraşan biri olarak yardımcı olmaya çalışayım.

Bir defa, eğer iso dosyası üzerinden kurulum yapmaya kalkarsanız Orjinal Ürün Anahtarı yüklenememesi nedeniyle sorun yaşama ihtimaliniz yüksek. Ben aynı sorun nedeniyle Win7 SP1'e geri dönüp kurulumu baştan yapmak zorunda kaldım ve neredeyse tüm günüme maloldu. En sorunsuz yöntem Windows Update üzerinden Win 10'a yükseltme yapmak.

Yükseltme esnasında en dikkat etmeniz gereken nokta şu: Bilgisayarınıza takılı kesinlikle harici bir donanım bulundurmayın. Kablosuz fare, soğutucu fan, USB çoklayıcı vs. Bunların takılı olması bilgisayarın yükseltme esnasında sürekli kapanıp açılmasına ve kurulumun bir türlü tamamlanmamasına neden oluyor. Umarım faydalı olur.

EmnCn2001
17-10-2015, 11:19   |  #5  
OP Üye
77 mesaj

Zaten güncellemeyi Windows Update üzerinden yapıyorum. Fakat ya yüklemeye hazırlanıyorda ya da yüklemenin sonuna gelince (yaklaşık %90) kapanıyor ve bu çok sinir edici bir şey. Bu yüzden Media Creation Tool kullanarak denedim ama yine sonuç değişmedi. Bilgisayara zaten hiçbir şey takılı değil. Acaba pilde mi sorun var diye pili çıkarıp denedim yine aynı.

Kapalı Hesap (158848)
18-10-2015, 04:08   |  #6  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 28
248 mesaj

[url=]http://forum.donanimhaber.com/m_108566413/f_//tm.htm#108566413[/url]

bu konuyu incele belki sorunu çözersin

birde aklıma geleni yazayım sistemin kurulu olduğu diskinizde yeterli alan varmı bu yüzdende sorun çıkabiliyor en az 20 gb yer açın kardeşimde bu şekilde sorun oluşmuşdu diskde yeterli alanı açınca sorun çözüldü yukarıdaki konuyu açan arkadaşada belirttim konuya dahil etmişti bu sorunu

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (252130) ~ 18 Ekim 2015 04:09