Windows 10 %100-99 disk kullanımı

verdreaux
18-11-2016, 20:59   |  #1  
verdreaux avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Merhaba arkadaşlar. Windows 10'u dağıtıma başlandığı zamandan beri kullanıyorum ama hiç böyle bir sorunla karşılaşmamıştım. Durduk yere disk %100 ya da %99 gibi rakamlara ulaşıyor ve diski kullananlar şunlar:

-System

-Hizmet Ana Bilgisayarı : Yerel Sistem

-Hizmet Ana Bilgisayarı : Yerel Hizmetler

Bunlar neden bu kadar kullanıyor? Bilgisayarda sadece var olan pencereleri açabiliyorum disk bu kadar kullanıldığında. Hiç yeni pencere açamıyorum açılmıyor. Duraksıyor bilgisayar resmen. Bunun sorunu nedir windowstan mı yoksa benim donanımımdan mı kaynaklanıyor ? Hdtune'de healt kontrolünde hepsi 'ok' olarak çıktı yani iyi gibi. 

Bu disk kullanımı açılışta falan değil sallıyourm mesela oyun oynarken birden sistem kullanıyor bildiğiniz diski

zazaca
21-11-2016, 15:35   |  #2  
zazaca avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 23
563 mesaj

şöyle bakmak lazım pc açılıken pc le beraber kaç tane program çalışıyor bu  bunu öğrenmek için  gürev yüneticisinde fare sağtıkla  gürev yüneticisnde  başlangıçta bütün programları kapat sonra gürev yöneticisinde arama cubuğu  var oraya ya msconfig yada sistem yapılandırması yaz  açılan sayfada hizmetler bölümünden /tüm microsoft hizmtelerini gizle/ bölümünde tiki koy sonra ordaki bütün  tikleri kaldır

Sefa Gökdemir
02-02-2018, 19:25   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 1
4 mesaj

Bu sorunu yaşayanlara tavsiyem videodaki çözümü de bir denemeleri. Bende internetteki bu hatayla ilgili herşeyi yaptım olmadı fakat bu yolla sorunumu çözmüştüm.
https://www.youtube.com/watch?v=3End2K27Zu4

Sefa Gökdemir bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]