Windows 10'a geçmeyecek olan var mı?

ttbpc
27-07-2015, 16:44   |  #1  
ttbpc avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 146
1,448 mesaj

Benim gibi Windows 10'a geçmeyecek olanlar buraya sebeplerini yazsalar memnun olurum.
Benim sebebim ise şu:
Windows 8'de olan bir çoğu şey Windows 10'da yok. Charm çubuğu, Başlangıç menüsü (herhalde buradan memnun kalan tek kişi benim. ayrıca Windows 10 da etkinleştirilebiliyor ama Windows 8 deki gibi güzel değil.
ve son olarak bana daha çok Windows'u değil de Linux'u andırıyor.

Yanıtlarınızı bekliyorum.

Ahmet Serdar
27-07-2015, 17:50   |  #2  
Ahmet Serdar avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
204 mesaj

Ben kararsız kaldım ama geçmemek daha baskın geliyor Windows 10 a geçmem büyük ihtimal. Beğendiğim yönleri söylentilere göre Windows 7 ve 8 den daha kararlı ve hızlıymış, yeni tarayıcı Microsoft Edge var o güzel bir özellik gibi duruyor Chrome tarayıcısına yaklaştı diyorlar Chrome'un sonunu getirecek diyenler bile var. 

Fakat ikonları çok kötü lego gibi çoluk çocuk oyuncağı gibi duruyor önizleme sürümünde denemiştim ne yaparsam yapayım alışamıyorum o ikonlara çok saçma geliyor daha sonra başlat menüsü dönmüş fakat şahsi düşüncem bu başlat menüsüne de insanların kolay alışacağını düşünmüyorum 1, 2 hafta gibi alışma süreci olabilir Windows 8 ve 8.1 deki charms çubuğu olmayacak bu bir alışma süreci olacak (kullananlar için) başlangıç ekranı sorunu olacak Windows 7 den geçenler için de kendim gibi olanlar için ikonlar büyük hayal kırıklığı aero nun eksikliği de göze batıyor daha sonra Linux ten alıntı mı desem veya Windows'un kendini geliştirmesi mi ne derseniz deyin Windows 10 da olmaması gereken bir özellik bence Windows normal haliyle kalsa daha kendine has olarak daha iyi olurdu. Cortana'nın Türkçe olarak desteklenmemesi ayrı bir kötü durum Siri de hemen Türkçe dil desteği vardı. Yeni geçtiğimizde her ne kadar Windows 7 ve 8 programları ile uyumlu dese de mutlaka uyumluluk problemleri çıkacaktır.

Bence Windows 10 çıktığı ilk gün geçmek hata olur geliştiricilerin de Windows 10 sürümüne ''Tam bir uyumluluk sağlaması gerekiyor'' ayrıca 1 ay gibi bir süre çok değil Threshold wave 2 optimizasyon güncellemesini beklemek yararınıza olur. Ha eğer ben deneyimli kullanıcıyım derseniz geçin tabi sonra eski Windows sürümüne dönmeniz sıkıntı olmaz. Deneyimsiz kullanıcılar için memnun kalmadıkları takdirde 20, 30 lira civarı bir fiyata patlayabilir.

Selçuk İslamoğlu
27-07-2015, 17:59   |  #3  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 73
4,133 mesaj

Geçmemek için herhangi bir neden yok. Şu anda kullandığınız herhangi bir işletim sisteminden çok daha performanslı ve çok daha kullanışlı... Destek de var

Kapalı Hesap (158848)
27-07-2015, 19:25   |  #4  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 28
248 mesaj

her zaman bedava verselerde geçsek denilir şimdide görüntüsünü beğenmiyorlar ilginç bir milletiz

ben yemekde bile görüntüden çok tadına bakarım görüntü olmuş tat olmadıkdan sonra neye yarar birde şu var sen tadına bakmayacaksın ben  bakmayacağım o zaman yemeği yapana şikayet etmeye hakkımız yok önüne koyulanı tadıp eksik yanlarını bildirmediğin için bana sorarsan bende denemedim daha önceki win7 denemesini ise sonuna kadar kullanmışdım o zamanda herkez xp de takılı kalmışdı çünkü doğru dürüst denemediler işletim sisteminin nasıl başarılı olduğunu göremediler  tek bildikleri kulakdan duyma söz olan xp den ötesi olamayacağıydı o söz söyleyenler şuan win7 den ötesi olamaz diye win8 i baltaladı durdu tamam bazı konularda haklı ama bu çamur atmaya gerek olduğu anlamı taşımıyor ben ilk çıktığı gibi satın aldım bir kere sorunla karşılaşmadım win8 de şuanki durum ise arasakda bulamayacağımız bir fırsat bedava yükseltme kullanıpda memnun olmayan kişi sayısı fazla değil zaten bu durumda neden geçiş yapmayayım 1 sene sonra 400-500 liramı vereyim yeniliklerle gelen bir ürüne

padisah
28-07-2015, 15:20   |  #5  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 178
2,190 mesaj

Bende geçmeyeceğim.
Belki ileride PRO sürüme geçmeyi düşünürüm.

Son Düzenleme: padisah ~ 28 Temmuz 2015 15:21
ttbpc
28-07-2015, 17:10   |  #6  
ttbpc avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 146
1,448 mesaj

benimki Windows 8.1 Single Language, ve Windows 10 Home versiyonuna geçiş yapılabiliyor ben rezervasyon yaptırdım iso yu indirip rezervasyonu iptal edeceğim :)

tknsyen
28-07-2015, 21:06   |  #7  
tknsyen avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 44
443 mesaj

Microsoft 1 yıl süre vermiş ücretsiz geçiş için acelem yok valla beni düşündüren nokta Windows 10 yüklendikten sonra bütün retail keyler oem olacakmış retaille oem arasındaki fark birini aynı anda olmamak kaydıyla istediğin kadar bilgisayarda kullanabiliyorsun oemde ise kullandığın bilgisayarla sınırlı. Yani diyelimki anakartın yandı çöp oldu eski işletim sistemi retail olsa bile Windows 10 yükseltmesiyle oem sürüme döndüğü için işletim sistemi korsana düşüyor. Yine edindiğim bilgilere göre Microsoft yükseltmeyi yaptıktan sonra temiz kurulumla eski işletim sistemine dönmek isteyenler için 1 ay süre vermiş. bu süre geçtikten sonra temiz kurulumla eski sistemine dönmek isteyenler için aktivasyon sorunu varmış bilginize.
Bence acele etmeyin. herşey tam olarak aydınlığa kavuşsun.

Son Düzenleme: tknsyen ~ 28 Temmuz 2015 21:11
Ahmet Serdar
28-07-2015, 22:03   |  #8  
Ahmet Serdar avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
204 mesaj

Setup gelmiş 4.42 GB C sürücüsüne indirme yapılmış (gizli klasör olarak) ben geçiş yapacağım bu gece beğenmezsem sistem görüntüsünü aldım dönerim Win7 ye hayırlısı en kötü Windows'u yeniden kurarım. :)

orhan deniz
30-07-2015, 12:46   |  #9  
orhan deniz avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
139 mesaj

Sıfır kurulum yapıp geçicem.