Windows 10'a yükseltirken çıkan sorun

Müslim8
19-12-2020, 10:19   |  #1  
Müslim8 avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

Windows 7'den 10'a yükseltirken karşıma bir ekran çıkıyor. Burada virtual box programı win 10 ile uyumlu değildir diyor. el ile kaldırılması lazımmış. Ama bu program benim bilgisayarımda yüklü değil. denetim masasına giriyorum yok. c kısmında yok. Bu sorunu nasıl çözebilirim.
Teşekkür ederim.

tianjin
19-12-2020, 10:42   |  #2  
tianjin avatarı
Üye
Teşekkür Sayısı: 5
60 mesaj

Yüklemeyi veya güncellemeyi çalışır windows üzerinden değil, bios ile yapınız.

tianjin bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
Müslim8
19-12-2020, 11:12   |  #3  
OP Taze Üye
5 mesaj

teşekkür ederim. Yükseltme aracı var onu kullanıyordum. isoya yazdırıp mı yapayım yani. O şekilde verilerim silinir mi acaba. Hepsinin korunmasını istiyorum.

tianjin
19-12-2020, 11:42   |  #4  
tianjin avatarı
Üye
60 mesaj

Direkt ISO yazdırıp, kullanın. ISO halinden hiçbir şekilde dosya çıkarmayın. ISO dosyasını DVD ye yazdırın. Format olacağı için dosyalarınızı mutlaka yedekleyiniz. Nasıl ki windows üzerinden format atılıyorsa, aynı şekilde bios ile başlatılan format şekliyle aynıdır. Fakat en sağlıklı kurulum, tam manasıyla formatlanan hdd ve bios ile başlayan boot biçimindedir. Tavsiyem bios ile başlatmayı açıp, yazdırdığınız ISO dosyası ile windows kurmanız. Windows ile çalışırken, format atmayın. Mutlaka verilerinizi yedekleyiniz.

YARDIMCI: BIOS AYARI - PC başlarken (DELETE veya F2 tuş) boot sayfası, CD-DVD yüklemeyi en üste çıkarın. En başta muhtemelen HDD görünüyordur. Yazdırdığınız CD-DVD takıp, işleminize başlayınız.

Son Düzenleme: tianjin ~ 19 Aralık 2020 12:04
Müslim8
20-12-2020, 10:57   |  #5  
OP Taze Üye
5 mesaj

üstadım o kadar programı yeniden kurmak istemiyorum. bu programı kaldırsam iş çözülecek gibi. ama nasıl kaldıracağımı bilmiyorum.

Son Düzenleme: Müslim8 ~ 20 Aralık 2020 10:58
tianjin
20-12-2020, 11:08   |  #6  
tianjin avatarı
Üye
60 mesaj

O halde format atarken, "C:" ve "D:" adlı sürücüleri biçimlendirmeyin. Format attıktan sonra, dosyalar sabit bir yerde mevcut olacaktir.

Burada ne dediğinizi anlamadım:

"bu programı kaldırsam iş çözülecek gibi. ama nasıl kaldıracağımı bilmiyorum."

Son Düzenleme: tianjin ~ 20 Aralık 2020 14:33
excel_mustafa
20-12-2020, 14:29   |  #7  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,442 mesaj

virtual box tan bahsediyorsan o otomatik çıkan bir mesaj. bootlanmış bir usb yada dvd ile başlatıp temiz kurulum c yi biçimlendirerek formatlamanı öneririm.

excel_mustafa bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
tianjin
20-12-2020, 14:34   |  #8  
tianjin avatarı
Üye
60 mesaj

Şayet hdd "D:" olarak ikiye ayrılmış ise, "D:" veya harici hdd ile verilerinizi yedekleyebilirsiniz. Size bir Toshiba 1 TB harici hdd almanızı tavsiye ediyorum. Bu arada şayet hdd biçimlendirmeden Windows 10 kurarsanız, iki adet Windows olacaktır. Windows başlarken siyah ekranda Windows 7 - Windows 10 olur. O halde ilk başta evvela böyle bir kurulum yapıp, bütün önemli dosyalarınızı sistem sürücüden "D:"  kopyalayınız. Daha sonra ise yeniden format ile "C:" tam manasıyla biçimlendirin.

("Windows 10'a yükseltirken çıkan sorun") Bu mesele devam ediyor mu?  

ISO dosyayı USB veya DVD yadırmak için "POWER ISO" adlı yazılımını öneriyorum.

Son Düzenleme: tianjin ~ 20 Aralık 2020 19:34
Müslim8
21-12-2020, 16:58   |  #9  
OP Taze Üye
5 mesaj

üstadım virtualbox programını kastettim. Yükleme aracı sadece bunu sıkıntı yapıyor. virtualbox'ı kaldırırsam sıkıntım çözülcek gibi. Formatla yapsam yaparım sıkıntı yok da bu programı nasıl kaldırabilirim acaba? Çünkü format atıp o kadar programı tekrar yüklemek istemiyorum yedeklemiş olsam da.

Son Düzenleme: Müslim8 ~ 21 Aralık 2020 17:00
tianjin
22-12-2020, 10:47   |  #10  
tianjin avatarı
Üye
60 mesaj

Alıntı yapamayacağım, fakat link olarak yardımcı olabileceğimi düşünüyorum. Safha ve etapları uygulayın ve sanal sürücüleri yönetiniz.

https://teknodestek.com.tr/sanal-suruculer-nasil-kaldirilir/