Windows 10'da ses karşı tarafa gitmiyor

seto__
03-10-2020, 13:09   |  #1  
seto__ avatarı
OP Yönetici
Teşekkür Sayısı: 41
869 mesaj

Merhaba arkadaşlar. Bir arkadaşımızın mikrofonu Windows 10 işletim sisteminde karşıya ses iletmiyormuş. 

"windows 7 iken micimden karşıya ses gitmiyordu fakat arka planda oynattığım bir şarkı videoyu karşı taraf duyabiliyordu. Windows 10 yükledim yine aynı başka mic denedim hala aynı harici ses donanımları denedim hala aynı son çare siz kaldınız yardımcı olabilir misiniz lütfen?"

Benim konu hakkında söyleyebileceklerim şunlar ancak siz de benim atladığım veya sorunu çözebilecek başka bir şey biliyorsanız lütfen yazın

İlk önce kullandığınız headset veya mikofonun geliştriicisi tarafından sağlanan bir programı-sürücüsü varsa onu kurun.

Aygıt Yöneticisinden > Ses Girişleri ve çıkışları kısmından mikrofana sağ tıklayarak  mikrofonunuzun driverlarını güncelleyin. Ya da sürücüleri kaldırıp tekrar kurun.

Ayarlar'dan uygulama izinlerinden, uygulamaların mikrofonunuza erişme izni var mı onu kontrol edin. 

İletişim için kullandığınız uygulamadan (Skype, Discord vs) ses ayarlarından kullandığınız mikrofon aktif mi onu kontrol edin.