Windows 2020 Değişiklikleri

SuatKayacii
22-10-2020, 16:39   |  #1  
SuatKayacii avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte Windows kendini yenileme kararı aldı. Uzun zamandır gündemde olan windows 10 Ekim 2020 güncellemesi kullanıma açıldı. Testleri yapılan Windows 10.02.2020 bir çok yeni özellikle piyasaya sürüldü.

Windows 10 Ekim 2020 güncellemesi ilk olarak en çok kullanılan başlat menüsünde yeni tasarımı ile dikkat çekti. Genellikle koyu renkte olan başlat menüsü artık koyu renklerini kaldırdı. Bu sayede Microsoft daha sade ve yalın Bir görüntü oluşturuyor.

Yeni sürümünde ALT TAB Menüsünde de değişikliğe gidildi. Artık ALT TAB menüsü Açık uygulamaların yanında açık Microsoft Edge sistemleri de görüntülenebiliyor. Microsoft eğer kullanıcılar isterlerse eski yapıyı kullanmalarına devam etmelerine olanak sağlıyor. Yeni sürümün en dikkat çeken özelliklerinden biri oyuncuları memnun edecek türden. Çünkü işletim sistemi direkt kontrol menüsünden ekran yenileme hızını değiştirmemizi sağlıyor. Aynı zamanda eğer monitörünüz destekliyorsa 114 hz gibi hızlarla kolaylıkla çıkmanıza imkan sağlayabiliyor. Bu özelliği kullanabilmek için öncelikle oyuncuların AMD ve Nvidia’nın Kendi uygulamalarına gitmesi gerekiyordu. Yeni windows on sürümünü de küçük ancak deneyimi geliştiren ufak bildirim güncellemeleri de yapılabiliyor. Windows 10 sürümünün yanında windows 10X sürümüde geliştiriliyor. Daha detaylı makale yazılarımız için www.join.com.tr adresinden bizlere ulaşın.

zombi
23-10-2020, 02:12   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 106
1,026 mesaj

ya bu haberi kim nasıl paylaştı bilmiyorum da

bahsedilen ayar bu. eskiden klasik monitör ayarlarına girer kaybolurduk. ayrıca 144 hz bu gün çıkmadı. ama bunları yapmak için ekran kartı sürücüsüne ihtiyaç olurdu. ve bana sorulursa çok saçma trişka bi güncelleme.

asıl ölçeklendirmeyi geri getirmeliler. hala eski gpu kullanıp da ölçekleme sorunu yaşıyan çok. acayip sinir bozucu bi durum.

hayır bu haberi ilk böyle veren hacı bumbala kim onu merak ediyorum.

zombi bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
klyglsn
23-10-2020, 13:35   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 90
728 mesaj

:) ben bilmez bile win10nu kötü olduğunu bilmekteyim çünkü ruhu yok insanlar tarafından test edilmiyor daha dün sistemgeriyükleme yaptım sağdaki bildirim ikonu açılmıyordu ne oldu bu windows on biraz win7 biraz win8 yani çakalın kuyruğu zürafanın boynu timsahın ağzı ... bu yaşamaz yani bilgisayara güvenipde işi bırakıp bir kenera çekilemiyorum illakin birşeyler ters gidiyor

excel_mustafa
23-10-2020, 14:29   |  #4  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,442 mesaj

win 10 hiç özen göşterilmeden yazılmış bir sistem. piyasaya çıkalı 5 sene oldu ama hala çok bariz hatalar var. vista bile zamanına göre daha iyiydi.

şuan için en düzgünü windows 8.1. açılış hızı, stabilliği ve uyumluluğuyla şimdiye kadarki en iyi sürüm.

zombi
23-10-2020, 16:35   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 106
1,026 mesaj

bu arada ben konu baltalama amacında değilim. ama cidden haberi ilk paylaşan bumbala o kadar saçma sapan bir haber paylaşmış ki bi ton işin arasında oturdum ayarları açtım nasılmış diye bakmak zorunda kaldım. gören de daha önce windows üzerinden 144 hz ye çıkılamıyor sanıyordu. ee millet 240 hz monitörü neden alıyo diye soru sordurur.

cidden artık donanım editörlerinin kalitesi çok çok aşağı düştü. dual kanal ram tak 8 gigo ekran kartı olsundan öteye gidemeyen, bi monitörü kutusundan çıkaramayan, windows güncellemelerini analiz edemeyen tipler bi de para kazanıyo ya nasıl üzülüyorum inanamazsınız.