Windows 7 0x80ff0000 Sorunu ..

cax07
12-03-2013, 22:32   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Öncelikler Merhaba..

Arkadaşlar Dün Akşam Laptopumu Formatlamak İstedim 3 aydır Formatlamıyordum kendi windows 7 home basic cdm war orjinal almıştım dükkandaydı yan komşunun çocuğu bi cd verdi abi al işini görür sabah formatlarsın geri dedi cdde bütün işletim cdleri vardı herhangi birisini seçtim yüklemeye başkladım yalnız dosyaları kurarken 0x80ff0000 hatasını aldım windows çevirim dışı yerel ayar bilgisini ayarlayamadı hata kodu 0x80ff0000 dıye bı uyarı aldım ve yükleme ital edildi diyerek beni başa atıyor baktım cd den kıllandım orjınal xp sp2  ıle kurmayı denedım aynı hatayı tekrar aldım bugun kendı wın7 cdım ıle denedım gene aynı hata . bunun cözümünü bilen bir arkadaş üstad varmı internette pek bi döküman bulamadım en iyi si danışmak diyerek buraya yazdım ilgilenen arkadaşlara teşekkür ederiim

soul4p
12-03-2013, 23:10   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
124 mesaj

biçimlendirme yapıyor musun format atmadan önce?

murat5038
12-03-2013, 23:40   |  #3  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

bios default edip HDD de tüm bölümlerinde lazım olacak birşeyin yoksa LLF yapıp.Windows7 formatı atın ancak arkadaşınızın verdiği dvd yi kullanmayın orj.değil.Sadece Windows 7 nin tek süürmü olan bir dvd bulup format atın.Yüklerken ine aynı hata alırsan Leptop üreticisinden HDD ile ilgili sata driverleri vs varsa indirip sürücü yükle kısmından İndirdiğin drverleri yükle.Sonra formata devam et.

Ahmetkorkmazer
13-03-2013, 03:13   |  #4  
Ahmetkorkmazer avatarı
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

güncelllemeye al geçer home basıc  baya eski oldgu için bazı eklentileri  kabul etmiyorr

LvvNt
13-03-2013, 19:31   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 22
387 mesaj
Alıntı: cax07  
Öncelikler Merhaba..

Arkadaşlar Dün Akşam Laptopumu Formatlamak İstedim 3 aydır Formatlamıyordum kendi windows 7 home basic cdm war orjinal almıştım dükkandaydı yan komşunun çocuğu bi cd verdi abi al işini görür sabah formatlarsın geri dedi cdde bütün işletim cdleri vardı herhangi birisini seçtim yüklemeye başkladım yalnız dosyaları kurarken 0x80ff0000 hatasını aldım windows çevirim dışı yerel ayar bilgisini ayarlayamadı hata kodu 0x80ff0000 dıye bı uyarı aldım ve yükleme ital edildi diyerek beni başa atıyor baktım cd den kıllandım orjınal xp sp2  ıle kurmayı denedım aynı hatayı tekrar aldım bugun kendı wın7 cdım ıle denedım gene aynı hata . bunun cözümünü bilen bir arkadaş üstad varmı internette pek bi döküman bulamadım en iyi si danışmak diyerek buraya yazdım ilgilenen arkadaşlara teşekkür

Arkadaşınızın verdiği cd sahtedir. ancak pc'niz herhangi bir c'den kurulum yapmıyor.yerel ayar bilgisi nedir anlamadım belki de bios sorununuz var. Default yapıp deneyin.