Windows 7 32bit bilgisayarimi 64bit yapamiyorum

crazyboyman25
16-05-2013, 19:12   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
18 mesaj

Arkadaslar suan w7 32bit bilgisayarim
Var 64 bit yapamiyorum yardimci olursani sevinrim.Setuptan kurmaya calisinca hata veriyor.Usbden kurmaya calistim boot menude cikmiyor usbnin ismi ne yapabilirim.??

murat5038
16-05-2013, 22:52   |  #2  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

Format atmayı öğrenin googleda dolu anlatım var.

cmtylnykr
17-05-2013, 07:31   |  #3  
Taze Üye
4 mesaj

öyle setup'a tıklayarak kuramazsın tabi setupu iso dosyası olarak dvd yak veya usb at sonraki adımları netten bakarak kurabilirsin

sercan_97
17-05-2013, 21:57   |  #4  
Taze Üye
14 mesaj

işlemcinin 64 bit desteği olması lazım

yoksa kuramazsın...

murat5038
17-05-2013, 22:31   |  #5  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj
Alıntı: sercan_97  
işlemcinin 64 bit desteği olması lazım

yoksa kuramazsın...

İşlemci ile yukardakinin alakası yok Windows 32 bit üzerinden 64 bir programı çalıştıramazsın Windows x64 setupuda x64 yapısında olduğundan o hatayı alıyor.

SypeR54
18-05-2013, 16:17   |  #6  
SypeR54 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 55
724 mesaj
Alıntı: murat5038  
 İşlemci ile yukardakinin alakası yok Windows 32 bit üzerinden 64 bir programı çalıştıramazsın Windows x64 setupuda x64 yapısında olduğundan o hatayı alıyor.

Arkadaşım işlemcisi 64 bit desteklemiyorsa hiç bir şey yapamaz. Bende benim işlemciyi bir aralar 32bit sanıyordum (elimdeki DvD nin 32Bit olduğunu anlayana kadar Kahkaha). 64Bit DvD taktığımda bana 2 seçenek sunmuştu 32 ve 64 bit olmak üzere. Bende o an anladım benim tarihi eser 64Bit destekliyo Kahkaha. Fakat eğer elinde arkadaşın 64Bit Sürüm yüklü bootable bir Win7 DvD si varsa önce flashını biçimlendirsin (4GBlık flash yeterli). Sonra DvDyi usb belleğe kopyalasın. Sonra bilgisayarı yeniden başlatıp tüm F tuşlarına abansın (genelde F9 veya F12 olur). Eğer ekranın ortasında mavi ve sırayla disklerin, dvd okuyucu fln çıktıysa oradan Flash belleği seçip(yön tuşlarıyla ve enterla) Belleğin bootunu yapsın. Flash içindeki setup dosyası otomatik olarak devreye geçip ekranda "Önyükleme işlemine geçmek için bir tuşa basın..." yazısını yazdıracaktır. Bu ekranda herhangi bir tuşa bas ve windows 7 kurulum ekranına geç. Bundan sonra işte ülke dil ve klavye ayarlarını ayarla ve disk bölümünden önce Eski windowsun kurulu olduğu bölümü "Sil" tuşuyla silsin ve "Yarat" tuşuyla Yapabileceğin en büyük boyutta partition oluştur. Sonra o partition içine windowsu kurmaya başla. Flash bellek ile atıldığı için en fazla 25-30dkka sürecektir (benim sisteme göre). Eğer sendeki HDD nin veya SDD nin okuma yazma oranı  benden daha fazla olacağından çok daha kısa sürede kurulacaktır. Zaten gerisinde ne yapacağını biliyorsundur.

Ama sen genede bize önce işlemcini söyle biz sana 64bit destekliyomu desteklemiyomu söyleyelim öyle dersin anlattıpım şeyi..

ultimate_ms
18-05-2013, 16:50   |  #7  
ultimate_ms avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 21
357 mesaj

işlemci modeli seri si falan yazsın arkadaş desteği olup olmadığına bakalım ama büyük ihtimal destikliyor 2. si 32 bittien 64 bite setup a tıklayarak geçilmez murat5038 dediği gibi 64 bit cd yi başlangıçta boot edecek

ultimate_ms bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
murat5038
18-05-2013, 22:43   |  #8  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj
Alıntı: SypeR54  

Arkadaşım işlemcisi 64 bit desteklemiyorsa hiç bir şey yapamaz. Bende benim işlemciyi bir aralar 32bit sanıyordum (elimdeki DvD nin 32Bit olduğunu anlayana kadar Kahkaha). 64Bit DvD taktığımda bana 2 seçenek sunmuştu 32 ve 64 bit olmak üzere. Bende o an anladım benim tarihi eser 64Bit destekliyo Kahkaha. Fakat eğer elinde arkadaşın 64Bit Sürüm yüklü bootable bir Win7 DvD si varsa önce flashını biçimlendirsin (4GBlık flash yeterli). Sonra DvDyi usb belleğe kopyalasın. Sonra bilgisayarı yeniden başlatıp tüm F tuşlarına abansın (genelde F9 veya F12 olur). Eğer ekranın ortasında mavi ve sırayla disklerin, dvd okuyucu fln çıktıysa oradan Flash belleği seçip(yön tuşlarıyla ve enterla) Belleğin bootunu yapsın. Flash içindeki setup dosyası otomatik olarak devreye geçip ekranda "Önyükleme işlemine geçmek için bir tuşa basın..." yazısını yazdıracaktır. Bu ekranda herhangi bir tuşa bas ve windows 7 kurulum ekranına geç. Bundan sonra işte ülke dil ve klavye ayarlarını ayarla ve disk bölümünden önce Eski windowsun kurulu olduğu bölümü "Sil" tuşuyla silsin ve "Yarat" tuşuyla Yapabileceğin en büyük boyutta partition oluştur. Sonra o partition içine windowsu kurmaya başla. Flash bellek ile atıldığı için en fazla 25-30dkka sürecektir (benim sisteme göre). Eğer sendeki HDD nin veya SDD nin okuma yazma oranı  benden daha fazla olacağından çok daha kısa sürede kurulacaktır. Zaten gerisinde ne yapacağını biliyorsundur.

Ama sen genede bize önce işlemcini söyle biz sana 64bit destekliyomu desteklemiyomu söyleyelim öyle dersin anlattıpım şeyi..

Bu kadar uzun yazmana gerek yoktu onu zaten biliyorum Yazıma dikkat edersen Yukarda Ki konu ile alakası yok dedim.