Windows 7 64 bit Youtube için HOSTS dosyası değişt

sel_hac
30-03-2010, 23:51   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
17 mesaj

Arkadaşlar yeni aldığım acer laptop 4 çekirdekli ve 64 bit W7 home premium kurulu. Youtube için host dosyası standart yerinde değil aşağıdaki yolda....
C:\Windows\winsxs\amd64_microsoft-windows-w..nfrastructure-other_31bf3856ad364e35_6.1.7600.16385_none_6079f415110c0210
Ancak ben araştırdım ve değiştirebilirim sandım bu seferde değiştirme yetkiniz yok SYSTEM yetkisi gerekli diyor. Belgelerime kopyasını kaydetmek istiyor ki o zaten lazım değil.  Üstelik adminim. Araştırdım not defterini yönetici olarak açtım o da çözüm olmadı, kaydedilemiyor belgelerime kopya kaydedebilirmişim, silmek istiyorum silmiyor da. Yetkilere girip dosya için SYSTEM kullanıcısına yazma yetkisi olmadığı için kutucuğa tik koyuyorum kaydet deyince bu dosya için yetki değiştirilemez diyor. Anlamadım ben gitti. Yani şimdi ben HOST dosyasını değiştirmeyecekmiyim. Microsoft sorun mu çıkarıyor acaba. Tam çözümü yok şimdilik eğer cevap yazarsanız ben de denerim ve ileride sorunu yaşayanlar için tek çözüm adresi bu başlık olur.

esustaci
29-07-2010, 22:56   |  #2  
Taze Üye
1 mesaj

aynı sorun bende de oldu. Windows un böyle kaprisleri için bilgisayarımda linux tabanlı açık kaynak kodlu işletim sistemi olan "ubuntu" kuruludur. Ubuntudan gerekli dosya yolundaki "hosts" dosyasını açarak değişikliğimi yaptım ve sorunsuz kaydettim. windows ta da sorunsunsuz çalıştı.

noleafclover
29-07-2010, 23:21   |  #3  
Yıllanmış Üye
311 mesaj

Arkadaşım senin oradaki host dosyası ile ne işin var orada gördüğün host dosyası zaten kullanılmıyor
sen C:\Windows\System32\drivers\etc  adresine git oradaki host dosyasını değiştir.
Orada yoksa sen karıştırıp silmişsindir o zaman bu senin adresteki host dosyasının bir kopyasını masüstünde oluştur ve istediğin değişiklikleri yaptıktan sonra benim verdiğim adrese yapıştır