Wİndows 7 64 bit/Recovery Dosyaları

mycookie
19-12-2009, 13:04   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
22 mesaj

Selam arkadaşlar.
Yeni bir dizüstü aldım ancak Vista HomePremium 32 bit kurulu. Ben Windows 7 Ultimate 64 bit kurmak istiyorum.Makineyle birlikte sürücülerin olduğu cd'yi de verdiler ama sürücülerimsorun çıkartır mı acaba?

Diğer sorum da şu: Makinedeyedekleme ve kurtarma yöneticisi var. Onunla bir işlem yapacak mıyım?Veya yeni işletim sistemi kurduğumda o silinir mi?

Son bir sorum: D sürücüsünde Recovery dosyaları var. Oraya dokunmama gerek var mı, Windows 7 kurarken? Onlar lazım mı bana?

Fazla soru oldu ama XP dışında bir işletim sistemi ilk kez kullanacağım. :)

by murat 58
19-12-2009, 13:20   |  #2  
by murat 58 avatarı
Yıllanmış Üye
1,067 mesaj

size verilen cd lerde 64 bit drıver varsa sorun olmaz.
recovery dosyaları kurtarma dosyalarıdır.onunla sistem kurtarırsın.ama sen direkt format atacağından dolayı c-d tertemiz biçimle hiçbir sorun olmaz.bu arada dizüstünü yeni aldım demişsin. garantisi varsa bir danış sonra sorun çıkartmasınlar.kısacası hdd yi tertemiz biçimle sonra sistemi kur derim.

mycookie
19-12-2009, 13:36   |  #3  
OP Yeni Üye
22 mesaj

Cevap için çok teşekkür ederim.
Elimde zaten Vistanın kurulum CD'si var. Recovery'ye ihtiyaç yok yani? Anladığım kadarıyla Recovery kısmı ile cd olmadan kurulumu yapıyoruz? Eğer öyleyse direkt komple uçuracağım herşeyi.

by murat 58
19-12-2009, 13:48   |  #4  
by murat 58 avatarı
Yıllanmış Üye
1,067 mesaj

rica ederim.kolay gelsin

kirpikral123
20-12-2009, 02:42   |  #5  
Yıllanmış Üye
772 mesaj

Sakın recovery kısmını silmeyin derim ben.Sonra tekrar vista kurarken zorlanabilirsiniz.Elinizde driverları olan dvd var demişsiniz.Onuda iyi bir yerde muhafaza ediniz.Sonra kaybolması veya çizilmesi durumunda driver desteği konusunda zorluk yaşayabilirsiniz.Size tavsiyem 7kurmadan önce bir recovery dvdsi oluşturmanız ve öyle format atmanızdır.Ayrıca size şunuda önerebilirm 7ye yuseltin vistayı silmeyin ve bu sayede vistada size kurulu gelen ucretisiz ve kullanışlı programlarınızıda windows 7 de kullanma şansına erişirsiniz.Ayrıca bir çok driver hazır olacağı için bilgisayarınıza updateten gelen bir kaç yukleme ile rahatlıkla kullanamay başlayabilirsiniz.