Windows 7 64/32Bit sorun ve sorular?

SedorKing
06-03-2010, 15:24   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
182 mesaj

Öncelikle Selamlar

Arkadaşlar şimdi 2 ay kadar önce yeni bir notebook aldım işletim sistemi oalrakta Win7 home pre 64bit yüklü şimdi soru ve sorunlara gelirsek.

1. Bir yazılım şirketinde ticari yazılımlar yazıyoruz notebooku aldıktan sonra farkettimki win7nin 64 bit sürümlerinde yazdığımız yazılımlarda türkçe karakter sorunları oluşuyor bu arada delphiyi kullanıyoruz.

Sormak istediklerim ise

1. Notebooku alırken yanında cd gelmedi microsofttan elimdeki orjinal keye bir windows cdsi isteyebilirmiyim.

2. Şimdi d sürücüsüne bir tanede 32bit win7 kurmak istiyorum ama elimdeki key ile bunu nasıl yaparım zaten dediğim gibi elimde win7 cdside yok.

3. Şimdi bir arkadaşa yeni win7 pro yada ultimate alıcaz ancak alırken hem 64bit hemde 32 bit bir arada
olsun istiyoruz  kutulu sürümlerinde ikiside var diye biliyorum yoksa yanlışmı biliyorum ve oem sürümlerinde de böyle birşey vamrı hem 64 hem 32 bir arada

Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Recep Baltaş
06-03-2010, 18:36   |  #2  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

1- Delphi bitti. Firmanız kendini güncellesin.

1- Sanırım hayır
2-ISO'yu indirin. Key geçerli olur.
3-Emin değilim. Halil Mollaoğlu bu konuyu açıklamıştı.

SedorKing
06-03-2010, 23:59   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
182 mesaj
Alıntı: Recep Baltaş  
1- Delphi bitti. Firmanız kendini güncellesin.

1- Sanırım hayır
2-ISO'yu indirin. Key geçerli olur.
3-Emin değilim. Halil Mollaoğlu bu konuyu açıklamıştı.

Öncelikle cevaplarınız için teşekkürler.

1. Delphi sandığınız gibi bitmedi gerekli componentler ile çok güzel yazılımlar ortaya çıkabiliyor çıkıyorda gayet performanslı ve stabil. Bu arada progrmalarda oluşan türkçe karakter sorunu enteresan şekilde sadece Win7 64bit sürümünde oluşuyor 32 bit sürümünde böyle bir sorun yok vistanın 32/64bit sürümlerindede yok.

3. Soruma cevap olarak 3 saat önce gidip aldık win7 ultimate kutulu kutu içinde hem 64bit hemde 32bit dvdsi var. Biri silinip diğeri kurulabiliyor. Oem sürümlerinde sanırım böyle birşey yok.

2. Soruma vevap olarak yine aynı anda aynı key ile iki windows kullanamıyormuşuz sanırım aynı pcde olsa bile.