windows 7 açılmıyor.

volcy123
27-05-2011, 14:54   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
9 mesaj

Selam benim sorunum şöyle.Dün sabah leptopumda film izledim  kapadım 30 dk sonra tekrar açtım.Pc yi açtığımda win7 logosu yerine sol üst köşede imleç yanıp  sönmeye başladı ve bilgisayar açılmadı.Win 7 cd sini takıp onarım yapayım dedim onarım yapılamadı.Bilgisayarımda c ve d sürücüleri var önemli dosyalarım d içindeydi win7 ise c içinde kuruluydu."C" sürücüsüne format atayım dedim.Bölümü biçimlendirdim herşey normal iken tam yükleme bitip son adıma geçtiği sırada şu hatayı veriyor "Windows bilgisayarı yüklemenin sonraki aşamasında önyüklenecek şekilde hazırlayamadı.Windows'u yüklemek için önyükleme işlemini yeniden başlatın." 5-10 kez yüklemeye çalıştım herseferinde bu hata çıkıyor.Hdd'm sata.Yardımlarınızı bekliyorum.

AyPrensii
27-05-2011, 18:45   |  #2  
AyPrensii avatarı
Yıllanmış Üye
747 mesaj

Windows 7 DVD Sorun Olabilir. Başka Bir Orjinal Yükleme DVD sini Denemenizi Öneririm. Disk Bölümleme Sırasına Geldiğinizde Sil Diyip Geçmeyin Biçimlendirerek Deneyin. 
Hiç Birisi Olmasa USB Diskten Kurmayı Deneyebilirsiniz. 

https://www.chip.com.tr/konu/Windows-7-yi-USB-den-kurun_12496.html

En son hiçbiri Olmasa Bunu Deneyin

AmbaSSadoR
27-05-2011, 21:48   |  #3  
AmbaSSadoR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 12
400 mesaj

güvenli modda çıkıp sistem geri yükleme yapmayı denediniz mi? veya recoveryden geri çağırmayı eğer yedekleri almak istiyorsanız size naciz bir tavsiyem olur o da live cd linuxlarla hdd içine girip yedekleri alıp çıkabilirsiniz en azından bilgi olarak aklınızda bulunsun .

bu listeden kotaızı yormayacak büyüklükte işletim sistemlerini cd den çalıştırabilirsiniz!

volcy123
28-05-2011, 16:21   |  #4  
OP Taze Üye
9 mesaj

Hocam biçimlendirmeyide denedim fakat olmadı.Benim anlamadığım bu hatanın sebebi ne ne için bu hata çıkıyor?

AyPrensii
28-05-2011, 16:39   |  #5  
AyPrensii avatarı
Yıllanmış Üye
747 mesaj
Alıntı: volcy123  
Hocam biçimlendirmeyide denedim fakat olmadı.Benim anlamadığım bu hatanın sebebi ne ne için bu hata çıkıyor?
Başka Bir Yükleme DVD si denedinmi ? Sorunun YÜkleme DVD sinden Kaynaklanıyor. Flashdisk var ise elinizde Chip Konusunu İnceleyip USB den Wİndows 7 Kurmayı Deneyin ?

[url=../konu/Windows-7-yi-USB-den-kurun_12496.html]https://www.chip.com.tr/konu/Windows-7-yi-USB-den-kurun_12496.html[/url]

volcy123
28-05-2011, 16:47   |  #6  
OP Taze Üye
9 mesaj

boot ile usb belleği secmem icin biosa girmem lazım galiba ama biosta şifre var ve şifreyi bilmiyorum.Ama kurulum dvd mde sorun oldugunu zannetmiyorum daha gecen gün kurdum aynı dvd den bu arada ilgilendiğiniz icin teşekkür ederim en kısa zamanda baska bir yükleme dvd si ile deneyeceğim.

volcy123
28-05-2011, 21:45   |  #7  
OP Taze Üye
9 mesaj

hocam xp yuklumeye calıstım bu seferde bolumu sectım dosyalarr mavı ekranda kopyalandı restart attı sonra yine sankı bir tusa basıp ilk yukleme ekranına giriyor :S