Windows 7 beklenenden önce gelebilir

CHIP Online
02-02-2009, 00:02   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Microsoft Windows 7 betası ile ilgili önemli bir açıklama yaptı; final sürüm söylentileri hızlandı.

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Wind ... elebilir_10755.html

Resimlerle: Windows 7 Build 7025 ekran görüntüleri

Windows 7'nin betası, sınırların kaldırılmasıyla özgür kaldı ve dünya çapında milyonlarca kullanıcı tarafından denendi. Farklı kesimlerden bile oldukça büyük beğeni toplayan Windows 7'nin betası ile ilgili olarak Microsoft'tan yeni bir haber geldi. Aslında pek çok uzman tarafından tahmin ediliyordu ama kimse söylemeye cesaret edemiyordu. Ve sonunda Microsoft beklenen açıklamayı yaptı; bundan başka Windows 7 betası olmayacak!

Bu yüzden elinizdeki Windows 7 betasını rahat rahat kullanmanızda fayda var. Microsoft bundan sonra ilk olarak Windows 7'nin RC, yani nihai sürüm adayı sürümünün piyasaya çıkacağını açıkladı. Büyük ihtimalle RC sürümü halka açık olmayacak. Hemen ardından da final sürüm gelecek. Üstelik final sürüm, çok büyük bir aksilik olmazsa 2009'un üçüncü çeyreğinde raflardaki yerini alacak.  Uzmanların büyük kısmı, Windows 7'nin final sürümünün Temmuz ayında piyasada olmasını bekliyorlar.

Bu kararda, beta programının büyük ilgi görmesi ve Microsoft'un işletim sistemini son haline getirmek için ihtiyaç duyduğu hemen hemen tüm verileri elde etmesinin de payı olduğu söyleniyor.

Tüm konu: Windows 7 beklenenden önce gelebilir

İzleyin: Win 7 böyle açılacak!

Resimlerle: Windows 7 Build 7025 ekran görüntüleri

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizce bu açıklama, beta sürecinin başarılı olmasının bir kanıtı olarak kabul edilebilir mi?

Fattur
02-02-2009, 00:09   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

Elbetteki.Ayrıca ordaki resim win7 den mi? win 7 dense bende niye böyle değil?

uGuR.uK
02-02-2009, 00:18   |  #3  
Yıllanmış Üye
8,316 mesaj

edilebilir tabi, zaten beta sürecinin başarılı olduğunu yerli ya da yabancı sitelerdeki kullanıcı yorumları kanıtlıyor. birkaç pürüz hariç hemen her konuda beta olmasına rağmen kararlı ve performanslı bir çalışma sergilemişti işletim sistemi. bekliyoruz son sürümünü...

Mehmet-
02-02-2009, 09:07   |  #4  
Mehmet- avatarı
Yıllanmış Üye
2,296 mesaj

Yooo, bu durum betanın başarılı olma hikayesi değil, bu durum kelimenin tam anlamıyla Mojove deneyi. Windows 7 Beta'nın Vista'dan ne farkı var ki?

İşte insanların önyargılarını yıkarak sisteme alışma sürecini iyi hesaplayıp, vista'da az bir değişiklikle "Alın bakalım yeni işletim sistemimiz bu deneyin ve görün." diyerek temelini attı. Artık VİSTA'sını uygulamaya geçirecek.
Daha detaylı bilgi için; https://www.chip.com.tr/blog/selc ... o-Teorisi_1771.html

Hiper£l£v£nKids
02-02-2009, 09:23   |  #5  
Yıllanmış Üye
2,310 mesaj
14081408
Yooo, bu durum betanın başarılı olma hikayesi değil, bu durum kelimenin tam anlamıyla Mojove deneyi. Windows 7 Beta'nın Vista'dan ne farkı var ki?

İşte insanların önyargılarını yıkarak sisteme alışma sürecini iyi hesaplayıp, vista'da az bir değişiklikle "Alın bakalım yeni işletim sistemimiz bu deneyin ve görün." diyerek temelini attı. Artık VİSTA'sını uygulamaya geçirecek.
Daha detaylı bilgi için; https://www.chip.com.tr/blog/selc ... o-Teorisi_1771.html

Selçuk Bey güzel yazı yazmış ama 7'de HomeGrup, Live ile bütünleşme gibi pek çok yenilik var.Ayrıca 7 Beta'sı ilgi gördüğü için hemen çıkarmaya gidiyor Microsoft Corparation bence.

juze79
02-02-2009, 14:07   |  #6  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
50 mesaj

torrent'e düştüğü günden beri win7'yi gerek tek sistem gerekse ayrı ayrı xp ve vista ile beraber kullandım , vistayı hızlandırmak için hemen hemen tüm vista kullananların bildiği birkaç ufak ayarı yaptıktan sonra inanın vistadan öyle aman aman bir farkı yok.. Bu akşam macosx leo kurup birde onunla kıyaslayacağım , hız kararlılık stabilite donanım ve program uyumu gibi konularda fark göremezsem yine çift sistem kullanır ama önceliği mac'e veririm..

DaRWeLL
02-02-2009, 14:35   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,851 mesaj

win7 kullanmadım ama yorumlardan anladıgım kadarıyla beta süreci bayaa başarılı geçmiş..desenize MS sonunda iyi bir iş yapıyor!