Windows 7 Beta'nın zararlılara karşı zaafı...

CHIP Online
14-01-2009, 12:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Windows 7 betasını indirdiniz ve kullanıyorsunuz. Peki ama zararlıları hiç hesaba kattınız mı?

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Wind ... si-zaafi_10464.html

Resimlerle: Adım adım: Windows 7'yi kurun ve deneyin

Microsoft, Windows 7'nin betasını önce sadece 2,5 milyon kullanıcıya sunacağını açıklamış, sonrasında ise bu sınırı kaldırarak 24 Ocak'a kadar indiren herkesin kullanabileceğini [url=""]duyurmuştu[/url].  Bu da milyonlarca kişinin rahatlıkla Windows 7'nin betasını indirip kullanabilmesinin yolunu açtı. Fakat kısa sürede bu kullanıcıların farkında olmadıkları bir risk altında oldukları ortaya çıktı; Anti-Virüs programları henüz bu yeni işletim sistemini desteklemiyor!

Kısa sürede anti-virüs yazılımlarının forumları, yazılımların Windows 7'de verdikleri hata mesajları ile doldu. Pek çok yazılım firması ise kullanıcıların programlarının henüz beta sürümünde olan Windows 7'yi desteklemediğini resmi olarak açıkladı. Üstelik bu soruna sahip olan anti virüs yazılımları arasında McAfee, Norton ve Avast gibi en önemli anti virüs geliştiricileri de yer alıyor. Aralarında Kaspersky'nin de bulunduğu birkaç firma ise yazılımlarının Windows 7 ile uyumluğunu açıkladı ama bu açıklamayı yapan firmaların sayısı henüz oldukça düşük.

Eğer siz de Windows 7 Beta'yı indiren milyonlarca kişiden biriyseniz, güvenlik konusunda bir süre daha ekstra dikkatli olmanız gerekiyor. Size tavsiyemiz, bu adrese göz atarak uyumlu güvenlik yazılımları hakkında bilgi edinmeniz.

Tüm konu: Windows 7 Beta'nın zararlılara karşı zaafı...

İzleyin: Win 7 böyle açılacak!

Resimlerle: Adım adım: Windows 7'yi kurun ve deneyin

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Windows 7'yi denerken bu tarz bir sorunlar karşılaştınız mı?

msaatci
14-01-2009, 12:36   |  #2  
msaatci avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
475 mesaj

eset nod 32 de çalışıyor arkadaşlar. ben kullanıyorum. hiç sorun yok.

Fattur
14-01-2009, 17:38   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

Yoo.hayır.zaten antivirüs olarak kendi sitesinde verdiklerini kullanıyorum.Ayrıca norton win 7 yi şu anda destekliyor!!!!

dabbe1
25-01-2009, 11:57   |  #4  
dabbe1 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,665 mesaj

zaten beta denemek için anti virus ile uğraşmayın internet güvenliği kullanın norton en mantıklısı kaspersky olabilir ama bitdifinder ise biraz hassas ebeveyn denetimini yanlış ayarlarsanız hiçte tolerans göstermiyor...

ReFeRaNSs
25-01-2009, 12:08   |  #5  
Yıllanmış Üye
1,225 mesaj

Karşılaşmadım. Windows 7 yi kurduktan hemen sonra KİS 9 kurdum hiç bir sorun olmadı. Bazen action center kaspersky kapalı diyor ama kaspersky açık , böyle saçmalıkları var biraz.

dabbe1
02-07-2009, 19:34   |  #6  
dabbe1 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,665 mesaj

kurcalarken ebeveyn denetimini en yüksek seviyeye alınca komple interneti engelliyor...

ParanoiD
02-07-2009, 20:29   |  #7  
ParanoiD avatarı
Yıllanmış Üye
1,900 mesaj

Bende kis09 kurdum ve boyle bir problem yaşamadım.

Selçuk İslamoğlu
02-07-2009, 23:49   |  #8  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 73
4,133 mesaj

Eski konuları kilitlesek mi ne :)