Windows 7 bilgisayar açılıyor ama işlem yapamıyoru

Oguzhan Altay
25-06-2019, 15:49   |  #1  
Oguzhan Altay avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Merhaba, 

Öncelikle ben kullandığım bilgisayarımda .scr virüsü bulunması nedeniyle avg kurup virüsleri temizleyip format atmıştım format işleminden sonra 1-2 gün sorunsuz çalışan bilgisayarım geçenlerde açılırken windows yükleniyor yazısı gelmeden açıldı ve sadece masaüstü ekran resmi bulunmaktaydı ve hiçbir işlem yapamıyordum ayrıca güvenli modda bilgisayarı açarak virüs taraması yaptım ancak hiçbir sonuç elde edemedim böyle bir durum yaşayan varsa yardımcı olabilecek şimdiden teşekkür ederim

zombi
25-06-2019, 17:22   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 106
1,026 mesaj

ctrl alt del yaparak seçeneklerden görev yöneticisini açıp üstteki dosya menüsünden çalıştır yaparak ordan explorer.exe yazıp enterleyin. eğer masaüstü gelirse bi şekilde masaüstünün açılışla çalışması engellenmiştir. o zaman başlata kısayol atayıp explorer.exe yazarsınız öyle açılır.

yok hiç gelmiyorsa ya kullanıcı ayarlarınız gidik-bu durumda yeni bi kullanıcı açarsınız- ya da explorer yani tarayıcı programı bi şekilde kitlenmiş ya da silinmiştir. bunu da düzeltmek  için aynı sürüm bi windows cd si ile boot eder ve kurulum ekranında onarma seçeneğine tıklarsınız. ordan da komut penceresi ile chkdsk/f komutu yazar işlemin bitmesini beklersiniz. bu işlem bitince de sfc /scannow yapar bu işlem de bitince resetler düzelmesi için dua edersiniz. dua önemli :D

Oguzhan Altay
26-06-2019, 02:07   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj
Alıntı: zombi  
ctrl alt del yaparak seçeneklerden görev yöneticisini açıp üstteki dosya menüsünden çalıştır yaparak ordan explorer.exe yazıp enterleyin. eğer masaüstü gelirse bi şekilde masaüstünün açılışla çalışması engellenmiştir. o zaman başlata kısayol atayıp explorer.exe yazarsınız öyle açılır.

yok hiç gelmiyorsa ya kullanıcı ayarlarınız gidik-bu durumda yeni bi kullanıcı açarsınız- ya da explorer yani tarayıcı programı bi şekilde kitlenmiş ya da silinmiştir. bunu da düzeltmek için aynı sürüm bi windows cd si ile boot eder ve kurulum ekranında onarma seçeneğine tıklarsınız. ordan da komut penceresi ile chkdsk/f komutu yazar işlemin bitmesini beklersiniz. bu işlem bitince de sfc /scannow yapar bu işlem de bitince resetler düzelmesi için dua edersiniz. dua önemli :

Hocam sıkıntı şu ki herhangi bir komut veremiyorum zaten hiçbir şey yapamıyorum

klyglsn
26-06-2019, 07:53   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 90
728 mesaj

windows dvdsinden başlangıç onarma veya sistem geriyükleme yapın ve güncellemeleri bir müddet kapatın

zombi
26-06-2019, 15:35   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 106
1,026 mesaj

komut verebilmen lazım. ctrl alt del bile kitlendi ise virüs bulaşmış da olabilir. sen bi cd den onarım dene.

excel_mustafa
27-06-2019, 02:02   |  #6  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,442 mesaj

.scr den kastettiğin bir çeşit sality. kaspersky rescue disk 18 iso indirip imgburn ile dvd ye yaz (temiz bir pc de yap). bu dvd ile formata başlar gibi başlatıp ful virüs taraması yap.

https://support.kaspersky.com/viruses/krd18

https://www.imgburn.com/