Windows 7 Build 69xx ekran görüntüleri burada

CHIP Online
07-12-2008, 11:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Windows 7'nin yeni kilometre taşı olan M3 sonrası sürümlerin ekran görüntüleri internete sızdı...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Wind ... ri-burada_9932.html

Resimlerle: Windows 7 Build 69xx: Güncel ekran görüntüleri

#8220;winsupersite.com#8221; sitesinde Windows 7'nin pre-beta (build 6801) sonrası sürümleri olan build 69xx'lerden yeni ekran görüntüleri yayımlandı. Ocak ayında yayımlanması planlanan halka açık beta sürümün 69xx nolu sürümlerden biri olması ihtimali çok yüksek, zira site sahibinin belirttiğine göre bu sürümler final sürümün sunacağı özelliklerin neredeyse tamamını sunuyor. Daha önceki bir haberimizde Microsoft'un, halka sunulacak betanın fonksiyonel açıdan final sürümle aynı olacağını söylemesi bu ihtimali güçlendiriyor.

Sitenin sahibi, işletim sisteminin geliştirilme sürecinin bu hızda ilerlemesi göz önünde bulundurulduğunda Windows 7'nin Vista Service Pack 2 ile aynı zamanda, yani Nisan 2009'da piyasaya sürülmeye hazır hale geleceğini iddia ediyor. Zira beta sürümden sonra ikinci bir beta sürümünün çıkmayacağı ve direkt RC (nihai sürüm adayı) sürümüne geçiş yapılacağı Windows 7'nin beklenenden çok daha önce piyasaya çıkma ihtimalini arttırıyor.

Tüm konu: Windows 7 Build 69xx ekran görüntüleri burada

İzleyin: Windows'un tarihçesi

Resimlerle: Windows 7 Build 69xx: Güncel ekran görüntüleri

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Ekran görüntüleri hakkındaki düşünceleriniz...

Kapalı Hesap (91855)
07-12-2008, 11:25   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 27
2,006 mesaj

ben build 6801 i kullanıyorum

ve sizin 69xx dediğiniz sürüm de 6956
ben 6956 ya yükselteceğim sistemimi

şu anda iniyor 4gb kadar bişey

eğer sağlamsa size de torrentini yollarım

eolos
07-12-2008, 12:40   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2,036 mesaj

görüntüler bana vistayı andırıyor windows 7 bence sadece vistanın makyaj yapılıp önümüze gelmiş hali olacak belki için ebir kac entegre program koyabilirler

uGuR.uK
07-12-2008, 12:54   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj
eolos
görüntüler bana vistayı andırıyor windows 7 bence sadece vistanın makyaj yapılıp önümüze gelmiş hali olacak belki için ebir kac entegre program
vista'ya xpnin makyajlı hali dediniz, 7 geliyor onada vista'nın makyajlı hali diyorsunuz. e bu adamlar yıllardır bununla mı uğraşıyor anasını satim ya, insaf be.

Toxic
07-12-2008, 13:24   |  #5  
Yıllanmış Üye
3,600 mesaj
eolos
görüntüler bana vistayı andırıyor windows 7 bence sadece vistanın makyaj yapılıp önümüze gelmiş hali olacak belki için ebir kac entegre program
bu yazıyı okumanızı öneririm

Batıkan Doğan
07-12-2008, 13:27   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,366 mesaj
elazigli
vista'ya xpnin makyajlı hali dediniz, 7 geliyor onada vista'nın makyajlı hali diyorsunuz. e bu adamlar yıllardır bununla mı uğraşıyor anasını satim ya, insaf be.
Geçenlerde bir mesajında okumuştum. "Vista çıktığında XP'yi savunanlar, 7 çıktığında da Vista'yı savunacaklar." diye. Olay aynen buna dönecek. Şimdi de çok bilmiş kullanıcılar, 7'ye Vista'nın makyajlı hali diyorlar.

Düzenleme: Yazım hatası

Son Düzenleme: Batıkan Doğan ~ 07 Aralık 2008 13:28
Hiper£l£v£nKids
07-12-2008, 14:43   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,310 mesaj

Güzel resimler."Vista çıktığında XP'yi savunanlar, 7 çıktığında Vista'yıda savunacaklardır" sözüne de katılıyoeum

eolos
07-12-2008, 14:55   |  #8  
Yıllanmış Üye
2,036 mesaj
elazigli
ben vistaya  hiçbir şekilde xp nin makyaj yapılmıs hali demedim vista ve xp her şeyiyle birbirinden farklı işletim sistemleridir. gerek yapı itibariyle gerekse user intreface itibariyle ama windows 7 suna ki görünümüyle vistayı andırıyor yanlışsa yanlış de arkadasım.
BatıkanDoğan
Geçenlerde bir mesajında okumuştum. "Vista çıktığında XP'yi savunanlar, 7 çıktığında da Vista'yı savunacaklar." diye. Olay aynen buna dönecek. Şimdi de çok bilmiş kullanıcılar, 7'ye Vista'nın makyajlı hali diyorlar.

Düzenleme: Yazım hatası

ben cok bilmiş bir kullanıcı değilim sen bakmasını yada görmesini bilmiyorsun galiba. ne fark var görüntü acısından soylermisin bana? ben microsoftun her zman programlarına destek olmusumdur ve hepsini gidip lisanslı bir şekilde almısımdır.
windows 7 cıkınca da alacagım.
fakat yukarda elazığlıya verdiğim cevap gibi xp vistaya gectiğinde bi devrim yaptı eski sıkıcı görüntüsünü değiştirdi söyleyebilirmisin windows 7 de ne acıdan değişiklik yaptı.

hoglu
07-12-2008, 15:20   |  #9  
Yıllanmış Üye
130 mesaj

Vistaya Xp'nin makyajlı hali olduğunu söyleyemeyiz. Ama ekran görüntülerinden anlaşılacağı kadarıyla Windows 7 ,en azından görüntü bakımında epey benziyor Vistaya. Aslında güzelide bu, benim vistaya ısınamamın sebebi Xp kullanım şeklinden çok fazla kopmuş olması ve tabi aşırı yavaaş ve ağır çalışmasıydı. Birde tabi her şey için onay istemesi Gülümseme hayırlısı olsun ..

Kapalı Hesap (91855)
08-12-2008, 01:41   |  #10  
Kapalı Hesap
2,006 mesaj

ben vistayı beğenmeyip vista teması peşinde koşan kişileri tanıyorum

aslında herkes tanır. nedense vistanın "v"sini bilmeğenlerin içinde bile vistaya nefret var bu geri kafalılıktan kaynaklanıyor
zaten birazcık dikkat eden kişi windows 7'nin pre-beta'sında çekirdek sürümünün hala 6,1 olduğunu görür
6 vistanın çekirdeğidir relase candite sürümünde de çekirdek 7 olarak görünecek
o zaman belki farkı anlarsınız. adamlar vistadan farklı olmasa boşuna o kadar uğraşığıp yazmazlar sistemi sadece güncellemelerle ve paketlerle vistayı 20 yıl yürütürler ya da yürütmeye çalışırlar

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (11) ~ 08 Aralık 2008 01:44
Kapalı Hesap (91855)
10-12-2008, 03:59   |  #11  
Kapalı Hesap
2,006 mesaj

• uac da 4 farklı güvenlik düzeyi yapmışlar

• paint ve wordpad'i komple değiştirmişler

• hızlı başlatla sekmelerin özelliklerini birleştirip superbar ı yapmışlar

• bilgisayardaki güvenlik merkezi action center olmuş

• simgelerde çok küçük değişiklikler yapmışlar

• windows update tamamen değişmiş