Windows 7 build 7048

kirpikral123
06-03-2009, 03:40   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
772 mesaj

Çok beğendim ancak gene hatalar var.Keşke olmasaydı.
1)Usb girişlerine taktığım hiçbir aygıtı çıkaramıyorum,hep kullanılmasa bile aygıt kullanılıyor uyarısı alıyorum
2)Müthiş bir hızlanma var evet bu bir gerçek ama ram kullanımıda ona göre artmış.Bu çok kötü olmuş şu anda bilgisayarım windows 7 build 7022ye göre iki kat daha çok ram kullanıyor.Harcanan miktar hiç bir program açık değilken 864mb.Bundan önceki surumlerine en fazla hiç bir program açık değilken 500mba kadar çıktığını görmüştüm.
3)Parmak izi tarayıcımı çalıştıramadım.Daha önceki surumler için çıkarılmış olan bir surumu yukledim ancak genede çalışmadı.
4)TAblet pcdeki hatalar hala giderilmemiş.
5)Şu her kullanıcı için atanabilen resimlerin(başlata bastığınızda çıkan adını duşundum bulamadım)hala aynı olması ne garip değilmi....keşke en azından onlar değişseydi.

Banned
06-03-2009, 04:04   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Hayret!!! Ben masaüstümde 7000 sürümünü kullanıyorum. Bir-iki ayardan sonra özellikle donanım,işlmeci kullanımı ve ram konusunda hiçbir proplem yaşamadım. Şu an birçok program açık ram kullanımı %33 yani 660 mb. Vista kullanıyordum birdaha dönmeyi düşünmüyorum, sp1 de yüklediğim ve bakımına dikkat ettiğim vista bu kadar performanslı ve stabil çalışmıyor. Usb disk simgeleri ancak aygıt takılınca görünür hale geliyor ve takmadada çıkartmadada hiçbir proplem olmuyor. Hazır yeri gelmişken vcd player için hazırlanmış cdleri xp ve vistaya taktığımızda içerisinden video dosyasnı kendimiz bulup açmak gerekirken win. 7 otomatik tanıyıp aynen vcd player gibi yürütmeye başlamış, hoş olmuş.

İşlemci ve ram kulanım konusunda linke bir bakın ben gerçekten çok faydasnı gördüm ve ancak bu ayardan sonra işlemci ve ram kullanımı stabilleşti, muhtemelen sizinde propleminize çözüm olacaktır.

Son Düzenleme: khramn ~ 06 Mart 2009 04:06
kirpikral123
06-03-2009, 12:26   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
772 mesaj

Bazı görsel farklar dışında herşeyiyle vistanın aynısı...Bilgisayarım için gerekli olan herşeyi kurdum.Bilgisayar ile gelen tum yazılımları ama hala windows desktop background hatası alıyorum.Açılış dakikalar suruyor vistadan daha bile geç açılıyor.Kapanış çok hızlı ama. ona bişey diyemem.Ram miktarı en az 860mb olarak gözukuyor ne yaptıysam daha altına duşuremedim.işlemcide bir ie penceresi açtığım anda yuzde 10a çıkıyor.Ancak bir çok uygulama açmama rağmen yuzde 40un uzerine çıkmadığını gördüm bu guzel bişey.sçtığım programlar: 10tane ie8 64bit,adobe reader,adobe premier pro 2 rander yapıyordum.

kirpikral123
06-03-2009, 15:05   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
772 mesaj

Bügün ilk mavi ekranımı gördüm tek yaptğım ie8de gezinmekti:( Ümitlerim gene suya duştu ben vistama geri döneceğim sanırım.