windows 7 build 7600 kasıyo

isaakcu
24-09-2009, 02:02   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
54 mesaj

merhaba arkadaşar ben yakın zamanda build 7600 kurdum fakat çözemediğim bi şekilde bilgisayarda kasma oluştu daha önceki sürümlerinde böle bi sorun olmadı bunun nedeni ne olabilir acaba tavsiye edeceğiniz bi yöntem varmı acaba saygılar...

Mustafa@PC
24-09-2009, 02:11   |  #2  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

İnceleyin :

Eğer bu konuda sorun yoksa performans açısından da  aşırı fark varsa ve aynı donanımlar ile kullanıyorsanız donanımları(Ram'i Memtest ile sabit diski HDtune ile)test etmelisiniz. Ayrıca donanım ısılarınızıda Speedfan ile kontrol edin. (Sürücülerinizin güncel ve eksiksiz kurulduğunu ve güncel bir güvenlik yazılımının yüklü olduğunu varsayıyorum...)

Son Düzenleme: Mustafa@PC ~ 24 Eylül 2009 02:14
OSMAN BAĞÇEVAN
24-09-2009, 03:44   |  #3  
Denetmen
6,606 mesaj

virüslü bir windows 7 indirmişsiniz  :)

bir önceki sürümlerde kasma olmuyorsa , ve bu sürümde kasma yapıyorsa virüslü windows 7 dan başka bir şey olamaz..

ErKaN-23
24-09-2009, 09:45   |  #4  
ErKaN-23 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
931 mesaj

format cd de bir bozukluk da olabilir sağlam bir format dvd si temin et

melen
24-09-2009, 18:15   |  #5  
melen avatarı
Yıllanmış Üye
3,638 mesaj
Alıntı: gloster  
format cd de bir bozukluk da olabilir sağlam bir format dvd si temin
Genellikle [email=Mustafa@PC]Mustafa@PC'nin[/email] dediği gibi problemlerde olur.Gülümseme

isaakcu
24-09-2009, 21:18   |  #6  
OP Üye
54 mesaj

ama ben bu cd ile kaç tane bilgisyara format attım bi tek benim pcde oluyor böle bi sorun :(

melen
24-09-2009, 21:22   |  #7  
melen avatarı
Yıllanmış Üye
3,638 mesaj
Alıntı: isaakcu  
ama ben bu cd ile kaç tane bilgisyara format attım bi tek benim pcde oluyor böle bi sorun :(
Mustafa@PC'nin dediğini yapın.Ağzı kulaklarına varıyor

isaakcu
25-09-2009, 00:48   |  #8  
OP Üye
54 mesaj

pekala saol deniyim hemen

OSMAN BAĞÇEVAN
25-09-2009, 06:53   |  #9  
Denetmen
6,606 mesaj

açılışı yavaşsa , açılışta ki çoğu programlarıkaldırın..masaüstünüz,temiz bir masüstü olsun..çok simge olmasın..çoğugereksiz programıdakaldırırsanız  hızlı açılır..

eğer sisteminizde bir yavaşlık varsa

1,casus  yazılımlar ve virüsler
https://www.chip.com.tr/blog/pire ... EMiZLENiR_1361.html
2,işlemcinin çok ısınması
son nesil işlemcilerin hızı oldukça iyi oldukları için ,  ısınma yapabiliyor..
yeni nesil anakartlar sayesinde Bios un aracılığıyla  işlemcinizin ısısına bakabiliyorsunuz..
busorunabirnebze de olsa fanlarınızı temizleyerekkatkısağlayabilirsiniz..fanlarıtemizlemek hem bilgisayarınızınsessizçalışmasına hemde işlemcinizefaydası olacaktır..
ısı kontrolünü sağlayan programlar : cpu monitor software

3, hafıza (ram ) sorunları

4,sabit disk sorunları

5,bios ayarları ve windows hizmetleri
yavaşlamasorununbiosayarları olması belki yanlış ama biosayarlarınızıdüzenleyereksisteminziin performansınınartmasınısağlayabilirsiniz..bunun içinanakartınızın özellikleriniokumak sonrada üst seviyelerini öğrendiktensonra bunu bios dayapaiblirsiniz..herbios farklı olduğu için malesefşunu şöle yaparsanızsorun düzelirdiyemeyeceğim..

bilgisayar çok hizmetler vardır..çoğu nu da kullanmayız :)
bilgisayarıma sağ tıklayıp , yönet hizmetler e tıkladığımız da buradan istediğiniz ayarı yapabilirsiniz..

6,sizden habersiz çalışan uygulamalar

7, kaçak işlemler
görev yöneticinden sonlandırabilirsiniz..

8, disk birleştiriciyi en son ne zaman çalıştırdınız ?
diskbirleştirici,sisteminizedosyaeklendikçe, silindikçe , yerdeğiştirdiğinizde  , sabitdiskinizdeboşlukları oluşur.yanikalıntıları..siz bu dosyalarıbulurken,çalıştırırken  , sisteminiz budosyaları farklı yerdenbulupvegetircektir..bölece de sisteminizyavaşlayacaktır..

diskbirleştiriciyiçalıştırmakiçin,  çalıştıracağınız sürücüye(C,D )sağtıklayın ,özellikler , araçlar, disk birleştir e tıklayın ve işlemibaşlatın..

bunundışındaCsürücüsünde özel dosyalarınızı ,kişisel dosyalarınızıtutmayın..varsaD ,E , sürücüsüne taşıyın..bununfaydalı yanı davar..sisteminizçöktüğünde Csürücüsünü silip , tekraryüklersiniz..busaye de de özel,kişiseldosyalarınızı bir şey olmaz !...

alisdt
26-09-2009, 14:16   |  #10  
alisdt avatarı
Yıllanmış Üye
134 mesaj

aynısı kaynım da da var böyle bacaktan çekme yapıyo ayynıı aynı kaynım işte

bende ısınma problemi ve kasma problemi olmuştu w7 rtm sanırım virüslüydü senin ki de ondan olabilir

Son Düzenleme: alisdt ~ 26 Eylül 2009 14:17
InvisibleOldBoy2046
10-12-2009, 14:42   |  #11  
Taze Üye
6 mesaj

Windows 7 Build 7600'ün virüssüzünü nasıl indirebileceğimizi de yazsanız işimiz kolaylaşırdı. Ben daha deneyemedim, bios güncellemesi yaptığımdan beri korsan windows vista ve 7 kuramıyorum. Kurma işlemi bitmeden işletim sistemini yükleme aşamasına geçerken takılıyor. Ben sadece elimdeki seri numaralarla denemek istiyorum. Zaten 2010 haziranda süresi dolacak ve orijinalini almak zorunda kalacam.

Bir link verirseniz sevinirim...