Windows 7 build 7600 Rtm Dil Paketi Entegre

kirpikral123
19-07-2009, 13:20   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
772 mesaj

Evet arkdaşlar ingilizce windows 7 kullanmak zorunda değilsiniz.Windows 7 7264 dil paketleri windows 7 7600 içinde uygulanabiliyor yapmanız gerekenler ise şunlardır:

Tüm Manifests dosyaları silmek 7264 lp.cab - "lp" dizine örnek ayıkla-ve Not Defteri için ortak 'update.mum' dosyası ---- ve DEĞİŞTİRİN Bu satırları için:

Birinci Gönderen başında "6.1.7264.0 At"

<assemblyIdentity buildType="release" language="hu-HU" name="Microsoft-Windows-Client-LanguagePack-Package" processorArchitecture="x86" publicKeyToken="31bf3856ad364e35" version="6.1.7600.16384"/>

Ve 15-20 satırlardan sonra:
<assemblyIdentity buildType="release" language="neutral" name="Microsoft-Windows-UltimateEdition" processorArchitecture="x86" publicKeyToken="31bf3856ad364e35" version="6.1.7600.16384"/>
</ parent>

Ve kaydedin!

Bir dizine GImagex ile mount install.wim ve CMD yazın:
DISM.exe / Görüntü: C: \ 7Work \ WIM / Add-Paket / PackagePath: C: \ 7Work \ LP \ LP

WIM = nerede install.wim monte edilmiştir

sarsarhos
19-07-2009, 13:27   |  #2  
Yıllanmış Üye
103 mesaj

biraz daha açıklayıcı olabilirmisin??

kirpikral123
19-07-2009, 13:34   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
772 mesaj

kardeş o işlemi ben az önce yaptım ve başardım.

1. msi dosyasını çalıştır
2. uac'a evet de
3. C:\Windows\System32\tr-TR\ hatası verecek
4. burada boş alana sağ tıkla özelliklere gel ordan admisistrator hesabını full kontrol yani tüm işlevine izin veri tıkla.
5. msi dosyasına retry de devam bu araada yine c:\windows\speech\tr-TR diye hata verecektir bu dizine git boş alana sağ tıkla yine 4. işlemin aynısını uygula.
6. retry de kurulumu bitir yeniden başlatılsın mı diyecek evet de
7. yeniden başlat
8. Control Panel>Change Display Language e gel burdan altta görürüsün hangi dil paketini yüklediysen 2. link Türkçedir sanırım onu seç ve oturumu yeniden başlat..

hadi kolay gelsin...

Son Düzenleme: kirpikral123 ~ 19 Temmuz 2009 13:42
sarsarhos
19-07-2009, 13:42   |  #4  
Yıllanmış Üye
103 mesaj

ben lp.cab dosyasını indirebildim msi dosyası link atabilirmisin

criminal039
19-07-2009, 15:11   |  #5  
Taze Üye
10 mesaj
Alıntı: kirpikral123  

2. uac'a evet de
4. burada boş alana sağ tıkla özelliklere gel ordan admisistrator hesabını full kontrol yani tüm işlevine izin veri tıkla.
5. msi dosyasına retry de devam bu araada yine c:\windows\speech\tr-TR diye hata verecektir bu dizine git boş alana sağ tıkla yine 4. işlemin aynısını uygula.
7. yeniden başlat
8. Control Panel>Change Display Language e gel burdan altta görürüsün hangi dil paketini yüklediysen 2. link Türkçedir sanırım onu seç ve oturumu yeniden başlat..

hadi kolay gelsin...

Bu işlemlerden sonra tamamen tr mi oluyor windowsumuz..

gokhan38
19-07-2009, 21:34   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
1,097 mesaj

BU KONUYU RESIMLI ANLATACAK BIRI YOKMU BANA DA COK LAZIM BİRAZ DAHA ACIKLAYICI OLUN MESELA MSİ DOSYASI NE OLUYOR BULAMADIM BEN

kirpikral123
19-07-2009, 22:35   |  #7  
OP Yıllanmış Üye
772 mesaj

64 bit RapidShare: Easy Filehosting --> 45225 KB
32 bit RapidShare: 1-CLICK Web hosting - Easy Filehosting

kirpikral123
19-07-2009, 22:38   |  #8  
OP Yıllanmış Üye
772 mesaj

İnternette bir yolu daha var diye yazmışlar:

Bu işlem iki aşamalı bir uygulamadan sonra yapılabilir.
ÖNCE BİRİNCİ AŞAMA….:

Buradaki yapılacak işlemlerden ötürü kaybedeceğiniz verilerinizden beni sorumlu tutamazsınız..
I- Neler gerekli:
- Bir adet win 7 rc 7100 iso yada dvd si
- Sürümünüze uygun dil paketi (lp.cab)
- GImageX 2.0.15 Beta (yalnızca bu versiyonun kullanılması gerekir,Windows 7 ile bu versiyon uyumludur) Buradan indirebilirsiniz..
- http://www.autoitscript.com/gimagex/...ex_v2.0.15.zip
- ImageX_x86 yada ImageX_x64, hangi versiyonu entegre edecekseniz onu indirin (32 bit yada 64 bit) ImageX 6001.18000 (x86 and x64 for Windows Server 2008 and Vista SP1) Standalone Download  Tip and Trick
- Ve 15 GB lik hard disk alanı.

II- Hazırlık
- Herhangi bir yerde bir klasör oluşturun, kolaylık açısından isminikısa tutun, adını Türkçe karakter yapmayın, mesela ben F sürücüsünde7WORK isimli bir klasör oluşturdum, siz kendi diskinizin adına dikkatedin, benimki F: \7WORK
- Şimdide 7WORK klasörünün içine "DVD", "WIM" ve "LP" adında 3 klasör daha oluşturun.
- GImageX programını "F:\7Work" klasörünün içine çıkartın, adını install olarak değiştirin..
- ImageX_x86 / ImageX_x64 programını "F:\7Work" klasörünün içine çıkartın.
- Windows 7 DVD sinin tüm içeriğini "F:\7Work\DVD" içine kopyalayın.
- Dil dosyanızı (lp.cab) F:\7Work\LP" klasörü içine atın.
Şimdi şu şekilde bir klasör yapımız olmuş olması gerekir..
F:\7Work
¦===[DVD] --> Windows DVD’sindeki tüm dosyalar.
¦===[install] --> GImageX programının içeriği, isterseniz klasör adını daha stabil olması açısından GImageX yapabilirsiniz.
¦===[LP] --> dil dosyanız
¦===[WIM] --> III. Kısımda anlatılacak olan install.wim içeriği
¦===imagex.exe
¦===intlcfg.exe
¦===vsp1cln.exe
¦===wimfltr.inf
¦===wimfltr.sys
L===wimgapi.dll
Şimdi Windows 7’yi modifiye etmek için tüm gerekli şeylere sahibiz.
III- En zor bölümler (Bu kısımları dikkatlice okuyup uygulayın) 1. bölüm – install.wim içine dil paketi eklenmesi
- GImageX programını çalıştırın
- Mount tabına tıklayın
- "Mount point" kısmının karşısındaki Browse butonuna basıp "F:\7Work\WIM" klasörünü seçin.
- Şimdide Source karşısındaki Browse butonuna tıklayıp "F:\7Work\DVD\sources\install.wim" dosyasını seçin.
- Image ayarını 4 yapın.
- "Read and write" ayarını işaretleyin.
- Son olarak Mount butonuna basın. Bu işlem pc hızınıza bağlı olarakbiraz uzun sürebilir, çünkü install.wim içindeki tüm dosyalar daha önceoluşturduğumuz “F:\7Work\WIM” klasörüne kopyalanacaklar. Hiçbirşeyyapmadan bekleyin, işlem bitince Close butonuna tıklayıp GImageXprogramını kapatın, istemiyorsanız açık bırakabilirsiniz. Ben açıkbırakıyorum..

- Sonraki adımlar

Dil dosyasını entegre edelim. Komut satırını yönetici olarak açın, "F:\7Work" klasörünün içine girerek aşağıdaki kodu yazın.
DISM.exe /Image:E:\7Work\WIM /Add-Package /PackagePath:E:\7Work\LP\lp.cab

Dism.exe windowsun bir parçasıdır ve "C:\Windows\system32" içinde bulunur, (x64 lerde "C:\Windows\SysWOW64" içinde bulunur)
Bu işlem oldukça uzun sürebilir, hiçbirşey yapmadan bekleyin..
İşlem bitince şu mesajı göreceksiniz
Deployment Image Servicing and Management tool
Version: 6.1.7077.0
Image Version: 6.1.7077.0
Processing 1 of 1 - Adding package Microsoft-Windows-Client-LanguagePack-Package
~31bf3856ad364e35~amd64~fr-FR~6.1.7077.0
[==========================100.0%==================  ========]
The operation completed successfully.
F:\7Work>
- Sonraki adım
Şimdi kendi dilimizi varsayılan yapacağız, komut satırına geri dönün ve şu komutu yazın.
intlcfg.exe -all:tr-TR -image:E:\7Work\WIM
sonuç aşağıdaki gibi olmalı
Input locale has been set to: tr-TR
System locale has been set to: tr-TR
User locale has been set to: tr-TR
UI language has been set to: tr-TR

Şimdide yeni bir "lang.ini" dosyası oluşturacağız. Aşağıdaki kodu aynen yazıp enterlayın
intlcfg.exe -genlangini -dist:E:\7Work\DVD -image:E:\7Work\WIM
“Y” tuşuna basıp eski lang.ini dosyasının üstüne yazdırın. Yani çıktı şu şekilde olmalı
Are you sure you want to overwrite the existing Lang.ini file? (Y/N): Y
A new Lang.ini file has been generated

Ve final, şimdi varsayılan olarak kurulacak kur dilini ayarlayalım. Komut satırına şunu yazıp enterleyin…

intlcfg.exe -defaultlang:tr-TR -dist:E:\7Work\DVD
Ve aşağıdaki gibi varsayılan dili “Y” tuşu ile onaylayın..
Are you sure you want to overwrite the existing Lang.ini file? (Y/N): Y
The default language in Lang.ini file has been updated to: tr-TR

Ve sona geldik…
GImageX programına geri dönün ve "Commit Changes" yazan yeriişaretleyin (eğer işaretlemezseniz yaptığınız hiçbir işlem kaydolmaz)
Son olarak "R/W F:\7Work\WIM F:\7Work\DVD\sources\install.wim 4" üstünebir kere tıklayıp mavi olmasını sağlayın, daha sonra "Unmount" butonunatıklayın, işlemin bitmesini bekleyin, bitince, Close ve gimagex dekapatıp bitirin…
Artık elimizde yepyeni bir install.wim dosyası var, WIM klasöründeki tüm dosya ve klasörler silinmiştir.
GELELİM İKİNCİ AŞAMAYA
Yukarda install.wim dosyasını hallettik, sırada boot.wim dosyası var.Ama öncelikle LP klasöründeki LP.cab dosyasını winrar yardımı ile sağklik ve buraya çıkart diyelim. Epeyce fazla dosya ve klasörçıkartacaktır.
Gimagex dosyasını tekrar çalıştırın
Mount sekmesine geçin
- "Mount Point" alanında, "E:\7Work\WIM" olarak girin veya WIM klasörünü gösterin
- Source Alanına ise " E:\7Work\DVD\sources\boot.wim " girin veya DVD klasöründeki sources\boot.wim dosyasını gösterin
- Set " Image " değerini 2 yapın
- " Read and write " kutucuğunu işaretleyin
- Son olarakta " Mount "butonuna tıklayın. İşlem biraz uzun sürebilir.
- İşlem bitince " Close " butonuna tıklayın ve Gimagex programı açık kalsın
Daha sonra komut sisteminde Yönetici olarak çalıştırıp E:\7WORK klasörüne gidiniz.
Sonra sıra ile aşağıdaki komutları orada çalıştırınız.
(Bu kopyalamaları bu komutlar ile otomatik yapmaz ise ki bende 64 Bitdenememde yapmadı, o zaman siz kendiniz MS_DOS kopyalaması hakkındabilginiz varsa yapabilirsiniz, yani aşağıdaki kopyalama kodunda ney,nereden nereye kopyalanmak istiyor, çözebilirseniz kopyalamaları el ilede “Kopyala, yapıştır” ile yapabilirsiniz. Ben bu şekilde yaptımçalıştı.)
xcopy DVD\sources\lang.ini WIM\sources\ /cheryki
mkdir WIM\sources\tr-TR
xcopy LP\setup\sources\tr-TR\*.* WIM\sources\tr-TR /cheryki
xcopy LP\sources\license\*.* WIM\sources\license /cheryki
- Son olarak, geri GImageX programına git
- Commit Changes " kutucuğunu işaretle-
" R/WF:\7Work\WIM F:\7Work\DVD\sources\boot.wim 2 " yazısının üzerine bir kez tık yap ve mavi olmasını sağla
- " Unmount " butonuna tıkla, işlem bitince programları kapat.
artık elimizde Türkçe olarak değiştirdiğimiz bir " boot.wim " dosyasıvar. WIM klasöründeki tüm dosyalarda zaten silinmiş olacaktır.
Şimdi bu yaptığımız DVD klasörünü boot olarak imaj almaya geldi sıra.
Benim tercihim UltraIso programıdır. Eski İngilizce olan dosyamızı buUltraIso ile açıyoruz, sonra içindeki tüm klasörleri ve dosyalarısiliyoruz. Sonra yeni oluşturduğumuz DVD klasörünü açıyoruz ve buradakitüm dosya ve klasörleri UltraIso içine sürükleyip bırakıyoruz. Farklıkaydet ile de dosyamıza bir isim verip iso imaj olarak kaydediyoruz.Daha sonra bunu düşük hız ile dvd ye yazdırıp Türkçe kurulum dvd mizhazır.
Hayırlı olsun
Vmware ile sanal işletim sistemlerinde denedim iso dosyası çalıştı,kurulum için dil seçeneği sundu ve kurulumu başarı ile yaptı.

alicans
20-07-2009, 00:16   |  #9  
Yeni Üye
29 mesaj

[url=http://img223.imageshack.us/img223/5030/123456fva.png][/url]

Son Düzenleme: alicans ~ 20 Temmuz 2009 00:17
Doqal
20-07-2009, 01:23   |  #10  
Doqal avatarı
Yıllanmış Üye
172 mesaj

alicans kardeşim turkçe nasıl yptın sen bizle paylaşirsan çok mutlu olurum

sarsarhos
20-07-2009, 01:24   |  #11  
Yıllanmış Üye
103 mesaj

bunlar windows 7 dvdsine entegre ben şunu istiyorum ki cab dosyasını bi klasöre çıkartayım , 7600e göre düzenliyip tekrar cab yapayım

OSMAN BAĞÇEVAN
20-07-2009, 09:43   |  #12  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj

bana da link atarmısınız tükçe yapamadım
7600

DeePBluESeA
20-07-2009, 11:29   |  #13  
Yıllanmış Üye
281 mesaj

teşekkürler

catli42
20-07-2009, 12:16   |  #14  
Yıllanmış Üye
267 mesaj

selam güzel anlatmisiniz ama resimli olsaydi daha cabuk ansilirdi diye düsünüyorum hic olmazsa yapamayanlar icinde örnek olurdu resimli sekilde dosya lar gösterilerek  tabiki bu benim görüsüm

sereseresere
20-07-2009, 12:29   |  #15  
Yeni Üye
36 mesaj
Alıntı: sarsarhos  
bunlar windows 7 dvdsine entegre ben şunu istiyorum ki cab dosyasını bi klasöre çıkartayım , 7600e göre düzenliyip tekrar cab yapayı

güzel fikir inşallah olur

Son Düzenleme: sereseresere ~ 20 Temmuz 2009 12:30
sedat3705
20-07-2009, 12:41   |  #16  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
575 mesaj

cok karısık olmus    normal TR paketi ne zman cıkar arkadaslar

alicans
20-07-2009, 14:37   |  #17  
Yeni Üye
29 mesaj

kirpikral ın anlattığı gibi 7264 dil paketini dvd'ye entegre ettim.

bymarks
21-07-2009, 09:51   |  #18  
bymarks avatarı
Yıllanmış Üye
655 mesaj
Alıntı: kirpikral123  

2. uac'a evet de
7. yeniden başlat

hadi kolay gelsin...

dediğin msi dosyası hangisi oluyor özelden mesaj atabilirmisin

heartless
21-07-2009, 19:21   |  #19  
Yeni Üye
21 mesaj

tr olup içinde en_us dosyaları olan cdler şu an rapidlerde var önemli olan içinde en-us olmayan cdler onlar 22 ekimde

mcany
23-07-2009, 10:13   |  #20  
Taze Üye
2 mesaj

[image]http://resim.donanimhaber.com/upfiles/165913/0431E1383A254E50B412E0ACA7097747.jpg[/image]
arkadaşlar ben burda takıldım biri bana yardım edebilirmi?

alpagun
25-07-2009, 17:48   |  #21  
alpagun avatarı
Yıllanmış Üye
492 mesaj

Tâlimatta belirtilen bütün hususlara harfiyyen uydum. Verilen linklerden ilgili araçları indirdim. Türkçe dil paketi de hazır. Gimagex programını çalıştırıyorum. Mount sayfasında ilgili dosyaların yerini 'Browse' penceresinden gösteriyorum. Mount ikonuna tıkladığımda, 'ERROR'uyarısı almaktayım. Türkçe olarak 'Sistem belirtilen dosyayı bulamadı' yazısı çıkıyor.

Bu talimat İngilizce bir forumdan aynen alınıp Türkçeleştirilmiş. Ama uygulamak suratiyle Windows 7 DVD ye tr paketini entegre eden var mı, bilmiyorum.

Aslında vLite ile denemeyi düşünüyorum. Ancak vLite ile entegre hep hatâ veriyor.

Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Son Düzenleme: alpagun ~ 25 Temmuz 2009 17:49
bymarks
26-07-2009, 10:28   |  #22  
bymarks avatarı
Yıllanmış Üye
655 mesaj

bir bakıverin arkadaşlar

yunus1476
06-08-2010, 01:23   |  #23  
yunus1476 avatarı
Üye
97 mesaj

şimdi bitti kusursuz oldu yha tamamen turkce =))

Kapalı Hesap (172709)
06-08-2010, 01:55   |  #24  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 48
2,757 mesaj

Turkce dil paketi windows 7 ultimate icin zaten guncelleme yaptiktan sonra bilgisayari turkce kullanabiliyoruz deyilm.
Yoksa sizin dediginiz gibi entegre etmemizimi gerek eyer windows 7 ultimate kulaniyorsak.